Gbek dkl & e k(gbek dkl&e k gebelii engelmi)

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve berhunde tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

16 Eylül 2009
    Konu Sahibi : berhunde
  1. berhunde

berhunde Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sevgili arkadaşlar göbek düşmesi bu konu açılmıştı ama ben sizlere eş çıkığı konusunda bilgilendirmek istiyorum.eş çıkığını duydunuzmu bilmiyorum.BELİRTİLERİ:eş çıkığı midede yada göbeğe doğru kalp gibi bir şey atıyorsa,karın ağrısı,ağır kaldırınca,sinirlenince,uzun süre aç kalınca.gibi durumlarda eşin çıkmış derler.ama bazı yerlerde göbek düşmesi ile eş çıkığını karıştırıyorlar göbek düşmesi farklıdır eş çıkığı farklıdır.EŞ ÇIKIĞI GEBELİĞE ENGELDİR.yengem eş çıkığından gebe kalamıyordu.köylerde köy ebesi yada bu işlerle ilgilenen kadınlar vardır.eş çıkığını tedavi ettirdi ve gebe kaldı.bende aynı dertten muzdaribim.gitmediğim kimse kalmadı.arkadaşlar gerçekten önemli bir konu sizlere tavsiyem bu işlerden anlayan vardır.göbek düşüklüğüde gebeliğe engel.göbek düşüklüğünü zaten genelde biliniyor.ama ben eş çıkığından bahsetmek istedim.tedavisi:önce sırtını(belini) çiğner,sonra sırtüstü yatar eliyle karnına basar masaj yapar gibi karnını ovalar,eşin girdiğini hissediyorsun orası yanıyor ve sancı yapıyor,eliyle karnına eş çıkığı yerine girinceye kadar ovalamaya devam eder.allah herkese şifa versin.saygılarımla...

2. 16 Eylül 2009
  3. yoksunyok

yoksunyok Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktorlar bilmiyomu böyle biseyi yani tıbbi tedavisi yokmu hergün biseyler cıkıo hayret ettm

4. 16 Eylül 2009
  5. cimcime eses

cimcime eses Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben bu konuyu pek anlayamadım. Benim göbeğim çok düşer, ama babannem bardakla tekrar yerine getirir...Dayanılmaz ağrı yapıyor, bu eş çıkığını nasıl anlayacaklarki...

6. 16 Eylül 2009
  7. berhunde

berhunde Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    cnm eş çıkığı belirtileri midende veya göbeğinde elinle bastırınca kalp gibi bir şey atıyorsa,ağır kaldırınca,sinirlenince,uzun süre aç kalınca,karın ağırsı gibi durumlar oluyorsa eşin çıkmış derler.yani eş çıkığı.bunu anlayan ebe veya kadın vardır.ayrıca gebeliğe engel cnm göbek düşüklüğü ve eş çıkığı.ve eş çıkığına aç karnına bakılması gerekir.

8. 16 Eylül 2009
  9. Asmin

Asmin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    aaa benım de mı esım cıkmmıs acaba
    mıdem kalp gıbı atar hep

10. 16 Eylül 2009
  11. nilde

nilde LADY Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde küçükken göbeğim düşmüştü ve karnım çok ağrıyordu komşumuz geldi ve göbeğimi kaldırdı canım çok yanmıştı.ama sonra iyleştim çok iyi geldi.benim bi arkadaşımın göbeği düşmüştü ve hamile kalamıyordu yaşlı bi kadın göbeğini kaldırdı şimdi bi çocuğu var .dr lar bu işi bilmiyor

12. 16 Eylül 2009
  13. hazal_diren

hazal_diren lafa bakarım laf mı diye Üye

Beğenildi:
    463
    Beğendikleri:
    3.436
    Ödül Puanları:
    83
    göbek düşüğü derken nasıl birşey oluyor bu biz kendimiz anlayabilir miyiz, dışardan bakınca belli olan bişey mi? biraz daha açar mısınız

14. 17 Eylül 2009
  15. berhunde

berhunde Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    göbek düşüklüğü göbeğine elinle bastırınca kalp gibi bir şey atmıyorsa göbeğin düşmüştür.benim bahsetteğim konu olan eş çıkığını nasıl anlarsın midende veya göbeğinin çevresinde kalp gibi bir şey atıyorsa eşin çıkmış demektir.göbek düşüklüğü ve eş çıkığı gerçekten önemli bir konu göbek düşükülğü ve eş çıkığı gebeliğe engel bir durum.eşçıkığının belirtilerini yukarıda konunun ilk başında bahsettim.eş çıkığı ve göbek düşüklüğü konusu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa hem konu daha iyi anlaşılır.

16. 17 Eylül 2009
  17. difa1975

difa1975 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde var eş çıkığım iki kaburgamın birleştiği yerde özellikle heyecanlanınca atmaya başlıyor yada sinirlendiğimde kalp gibi atıyor ne yemek yediriyor ne kilo aldırıyor daha önce eski yaşlı kadınalr ebeler daha iyi biliyorlar baktırdım ovarak yerine getirdi 2 saat gezel nefes aldım insanın nefesini bile etkiliyor nefes darlığı gibi bir şey nefes alırken sanki boynun yukarı doğru uzuyor şimdi hamileyim ama hala var eş çıkığım düşük tehlikem var yatıyorum sürekli dr lar aort atışını duyuyorsun sen diyorlar ama ebe masaj yaptıktan sonra o atış gitmişti sakinleşmiştim ama şimdi bebişin durmamasını buna bağlıyorum ben tekrar ebeye masaj yaptırıcaktım ama fırsat olmadı şimdi bekliyorum

18. 18 Eylül 2009
  19. berhunde

berhunde Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar eş çıkığı gerçekten önemli bazı bölgelerde eş çıkığını farklı isimle biliniyor 'uşeşi'deniyor.bu tedavi yöntemide ilk başta bahsetim ama eş çıkığı gebeliğe engel tedavisi:Açlıktan midede meydana gelen rahatsızlığa,sinirlenince,midede ve göbekte kalp gibi bir şey atar bu belirtelere ''eş çıkığı'' derler. Eş çıkığını tedavi eden olçumlar vardır. Olçum aç karnına gelen hastayı önce yüz aşağı yatırarak belini çiğner. Sonra yüz yukarı yatırır. Elini sabunlu suyla ıslatarak hastanın karnı üzerinde sağa sola gezdirir. Hastanın çıkan eşi yerine getirilmiş olur.herkese allah şifa versin.