GDO lu mamalar hangileri nasıl bilicez

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve funda72 tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

21 Ocak 2010
    Konu Sahibi : funda72
  1. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar dün haberlerde bahsedld bundan.duymuşsunuzdur muhakkak.bende mama veriyorum mecburen.adam hiç bir mamyı almayın dyo.eee nasıl olcak bu açmı kalcak bebeğmiz yani.gdo lu olanlarda belli değil nasıl anlıycazki?simlerin verselerde almasak.canım sıklıdı buna.siz ne düşünüyosunuz?hangi mamayı verme tarftarısıznız

2. 21 Ocak 2010
  3. egumus33

egumus33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende anne sütüne ek olarak mama verenlerdenim.milupa ve bebelac devam sütü kullanıyordum, ama gdo işi kafamı çok karıştırdı, araştırdım ve hipp marka mamanın organik olduğunu,greenpeace inde sertifika verdiğini okudum ve diğerlerini çöpe attım hipp aldım bakalım içim rahat değil ama çalıştığım için günde 2 öğün mecburen verereceğiz...soğolsun devletimizde mart 2010 a kadar izin vermiş bu gdo lu mamaların satılmasına, nasıl bir vicdansa bu minicik canların zehirlenmesine nasıl izin verebiliyorlar anlamış değilimm

4. 21 Ocak 2010
  5. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    milupanın ve bebelacın sitelerine girin..orada gdo suz olduklarına dair tarım bakanlığının raporları var..benim biraz olsun içim rahatladı..

6. 22 Ocak 2010
  7. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yaa bendemi onlardan alsam.ben sma gold veriyorum.alıştı buna.nasıl değiştircem bilmem.ya beğenmezse onalrın tadını.kabız falan olursa kusarsa diye korkuyorum.sma çok iyi .kilo yaptı gerçi ama corkcork içiyo.kusmada olmuyo.sadece aşırı doyduğu halde içerse fazla gelirse fazlasını çıkarıyo.oda çoooook nadir.
    tmm bi bakıyım bende sağol cnm

8. 26 Ocak 2010
  9. ylz86

ylz86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben içinde soya nesini bulunan her mamada gdo bulunduunu duymştm..çk üzgnm ama benm kızım 7 aylık ben de sma s26 ile başladım sonra bi süre sma gold kullandım şimdi çk şükr ek besnlere geçtk ve arı mama kullanmaya başladım annelermz zamannda bile varmş ayrıca pirinç unu ve nişasta çeşitlerini de annem tavsiye etti artık mama kullanmıorm

10. 26 Ocak 2010
  11. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim bebeğimde 7. ay içinde..ek gıdaya 4. ayda geçtik..herşey yiyor şükür..ama gece mama veriyorum..arı mama dediğin nasıl bişey...daha öncede duydum ama bilmiyorum...pişirilerekmi veriliyo...

12. 4 Şubat 2010
  13. evla

evla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hemen hemen tüm mamalrda gdo lu ürün var yalnız ben haberlerde duyduğumda direkt kayınpederimi aradım kendisi tarım müdürü ve gıda mühendisi bana korkulacak birşey olmadığını gdo nun o kadar da korkulacak birşey olmadığını zaten anne mutlaka gdo lu ürüm tüketio bundan kaçış yok o yüzden bebeğe sütten zaten geçiyor yani mamadan aldığı miktarla sütten geçen aynı o yüzden fazla panik yapmayın kızlar.

14. 5 Şubat 2010
  15. URASATA

URASATA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bebeğim 5 ayı yeni bitiriyo sütüm ytmediği için mama kullanıyorum bebelac eriyorum sitesindede açıklama yapmış rapor falan gösteriyo gdolu ürünümüz yoktur diye ama nekadar doğru bilmiyorum

16. 6 Şubat 2010
  17. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bilemiycez arkadaşlar. saglık bakanlıgı mart sonuna kadar gdolu amaların satısına izin vermişşş.... evla arkadaşımada katılıyorum. herşeyde var gdo. mama vermeyeyim süt vereyim desen sütünü verdiğin inek gdolu bugdayın sapı olan samanı yiyo kaçış yok yani... eşimin kuzeni ülkerde gıda mühendisi mamalrdan sorumlu. ilk gdo haberleri çıktıgında arayıp bagırdım oda mamada olan soya lesitininin sadece kıvam arttırmak için kondugunu zararsız oldugunu söyledi ama maalesef hepsi hikaye:KK43:

18. 6 Şubat 2010
  19. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hepsının kutusuda gluten ıcerır yazıyo aynı sey dgeılmi???bebelac var elımde sımdı baktım..