Gebe Kalma Şansınızı Artırmak İçin 5 Yöntem

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve anne-10 tarafından 17 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  17 Kasım 2007
  Konu Sahibi : anne-10
 1. anne-10

  anne-10 eşim ve oğullarıma aşığım Üye

  Katılım:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.111
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Zihin ve vücudun,-----depresyonda olsanız da olmasanız da---- gebe kalmanızı sağlama yaklaşımı için bu beş rehberi düşünün.

  1. Rahatlama Teknikler Uygulayın

  Yoga, meditasyon ve vizüalizasyon, başarılı bir denge için vücut becerilerini artırır. Zihne hitap eden günlük aktiveleri düşünün ama orada bunlaradan vazgeçmeyin. Vücut-ortalanmış hipnozu kullanarak psikomatik pratiktiğimde başarılı oldum, imajeriden yararlandım, sadece çocuk doğurmayı değil aynı zamanda kısırlığı da etkiliyor. Rahatlamayla çiftleşen vizüalizasyon uyuşturucu etkileri, hormonol aktiviteyi ve dengeyi düzenleyen beynin ( limbik sistem) duygusal merkeziyle iletişim için güçlü bir tekniktir.

  Rahminizi, fertil sağlık ve isteğin durumunda canlandırır. Relaksasyon bir bandı yapar veya bir profesyonel, yaratıcı bir ses bandında, konsepsiyon ve gebe kalmanın hissini alamıza yardımcı olur.

  2 Duygusal İfadenize İzin Verme

  Serbest bıraktığınız duygular, derin rahatlama için oldukça önemlidir. Sadece “pozitif düşünce”’nin bir formu olarak vizüalizasyonu kullanın. Duyguları serbest bırakmaksızın “negatif” duygu ve korkularınız olur, korku ve hayal kırıklığınızı önlemelisiniz sonucu depresyon olur.

  Kızgınlığınızı, üzüntünüzü, hayal kırıklığınız ve korkunuzu bilin. Sizinle aynı duyguları paylaşan kişilerle görüşüp kendi duygu ve endişelerinizi paylaşın. Bu duyguları içinize atmaktansa başkalarıyla paylaşın ve hayal kırıklığına uğradığınız da ağlayın. Duygularınızı ifade etmeniz sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır ve umutsuzluğun yerini umut alacaktır.

  3. Rahat Olun

  Kognitif yeniden yapılandırmayı uygulayın. Günlüğünüze duygularınızı yazın ama hayal kırıklığından kurtulma ve arzu ettiğiniz amacınızı devam ettirme konusunda yazın. Mesela, kendi kendinize söylediğiniz şeyler “asla bir çocuğum olmayacak” gibi yazdığınızda. Kaderinizin negatif yansıması gibi duygularınızı ifade etmek istediğinizde hayal kırıklığına uğradığınızı hatta sinirlendiğinizi hatırlayın. Duygularınızı anlama, ileri de sizin için yararlı olur. Bunun yerine, gerçekçi olun ve gerçekleri yazın, “gebe kalabilmek için her şeyi göz alıyorum.”deyin.

  4. İhtiyacınız Olan Desteği Alın

  Gebe kalma isteğiniz ve yeteneksizliğiniz “bebek yapmak”, sizi şaşırtacak duyguları sağlar. Kadınların evlilik ilişkilerinin yanında iş yerlerinde kendilerine olan güvenlerini ve performanslarını etkileyen yetersiz barınma duyguları, kadınlar da yaygındır.

  İhtiyaçlarınızı tahmin edin. Sizi bunaltacak bu duygulara izin vermeyin. Bunun yerine, arkadaşlarınızdan veya profesyonel kişilerden destek alma; öğrenme ve büyüme hususunda bir şans yakalamak için bu fırsatı kullanın.

  Destekleyici grup terapisi, gebe kalmayla ilişkili olan çalışmalarda bir tedavi bölümüdür. Duyguları paylaşma hem sizin bu konu da yalnız olmadığınızı hem de bu sorunları atlatmanıza yardımcı olabilir. Bu gruplar, kendine güven, evlilik, aile, arkadaşlar ve çalışma üzerindeki kısırlık duygularına odaklanır. Duygularınızı paylaşma, duygularınızı içinize atmanızdan çok daha yararlı olacaktır.

  5. Geç Kalmayın!

  Tedavi araştırmaları sadece gebe kalmanıza değil aynı zamanda uzun süredir kısırlık yüzünden girdiğiniz depresyondan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Günümüzdeki depresyon tedavisi, kök tehlike döngüye yardımcı olabilir.
   
 2. 17 Kasım 2007
  Konu Sahibi : anne-10
 3. ertesigxuxn

  ertesigxuxn doğa'nın annesi Üye

  Katılım:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  917
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  aklımda bulunması gereken önemli şeyler.sağol canım bakalım bu ay deniyoruz umarım hamile kalırım ama hamile kaldığınız nasıl anlaşılıyor yani karnınızda kasıklarınızda miğde bulantısından önce yaşadıklarınızı da söylermisiniza.s.
   
 4. 17 Kasım 2007
  Konu Sahibi : anne-10
 5. anne-10

  anne-10 eşim ve oğullarıma aşığım Üye

  Katılım:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.111
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  canım ben karnımda bi ağrı hissetmedim hamile kaldığımda benim ki mide bulantısıyla başladı her kokudan tiksinmeye başladım bu 1-2 ay kadar sürdü yani bi ağrı olmuyo karnında