Gebelıge baglı sekerde ölcüm degerlerı ne olmalıdır?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve DUYGUSUZduygu tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : DUYGUSUZduygu
  1. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm canlarim... maglesef bendede seker cikti! ama ilk defa kullndim bugün, aranizda hamilelikte sekeri yüksek cikan var mi? nasil ölcülecegi konusunda bir fikrim yok! nasil ölcüyorsunuz? mesela ac karnina ölctügünüzde yemekten nekadar önce ölcüyorsunuz ve ayni sekilde tok karnina ölctügünüzde ise yemekten kac saat sonra ölcüyorsunuz ve degerlerin nekadar cikmasi gerekiyor???mafoldumben lütfen bir bilginiz varsa cevaplarinizi bekliyorum!:Saruboceq:

2. 13 Kasım 2009
  3. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kahvaltidan hemen once aclıgı, yemege basladiktan 2 saat sonra toklugu olcuyorum.max 140 olması gerekiyor.2. saartinn sonunda

gecmiş olsun bu arada.bir diyet listesi verdi mi diyetisyen ya da doktor

4. 13 Kasım 2009
  5. hazan61

hazan61 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    GeÇmıŞ olsun canım, aÇlık 95 ın altı , yemeĞın ılk lokmasından 2 saat sonra 140 ın altı olması lazım. Bende de gebelık Şekerı Çıktı ordan bılıyorum

6. 14 Kasım 2009
  7. DUYGUSUZduygu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sagol kizlar peki ac karnina yemekten nezaman önce ölcüyorsunuz?

8. 14 Kasım 2009
  9. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Ben da seker yükleme yaptırmadım açlık olcmuyom ama kahvalidan bı saat sonra ölçüyorum ben 149 altı olması lazım

10. 14 Kasım 2009
  11. betumutlu

betumutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    herkese merhabalar şu an 34 haftalık hamileyim.22 haftalıkken yapılan şeker yüklemesinde 50 lik ve 100 lük değerlerim çok yüksek çıktı.ilk öğrendiğimde yıkılıdım nasıl olacak bundan sonra diye.çünkü daha öncede bebeğimi kaybettim.bu sefer rahat bir hamilelik geçireyim diye çok dua etmiştim allaha.of yine omadı işte sorunlu geçecek diye bunalıma girdim.çok şükür bu zamana kadar 12 haftadır diet yapıyorum 4 kilo verdim şu ana kadar hamileliğimin başından beri 2 kilo aldım görenler şaşırıyor beni ben bile halime baktıkça şok oluyorum ben ki hep hayatım boyunca zayıf olmaya çalışan ama olamayan ben şu anda hamileyim ve çok zayıfım.ve hep açım canımın istediklerini yiyemiyorum.insan normalde bile zorlanırken hamileyken çok daha zor ama ne yapayım bebeğim iyi olsun değerlerim iyi çıksın bunada şükürler olsun.günde 6 kere ölçüm yapıyorum yemeğe başlamadan önce ve başladığım andan itibaren 1 saat sonra.açlık 95 altı tokluk 140 a kadar ama ideali tokluğun 120 çıkması.sorularınız olursa beklerim.

12. 14 Kasım 2009
  13. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Ben gecende bı kere sabah uyandimda ölçtüm 93 çıktı
    buarada sen hamileyken kilo vrmissin ama benim Dr bunun sağlıklı bisey olmadınız söylüyor senin Dr ne dedi bende diyetisyene gidiyorum 14 kilo aldım ama bana kilo ver demedi en azından alma dedi

14. 15 Kasım 2009
  15. DUYGUSUZduygu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canlarim cok tesekkür ederim cevaplariniz icin! bir sorum daha olacak sizlere! yatmadan da ölcüyormusunuz? ben en son aksam yemekten sonra ölcüyorum. aradan bikac saat geciyor hafif biseyler atistiriyorum süt felan gibi yatmadan yine ölcüyorum!

16. 15 Kasım 2009
  17. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Duygu sende çok kilo aldinmi

18. 15 Kasım 2009
  19. hepatit

hepatit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mrb arkadaşlar benim de değerim yüksek çıktı(193) haftaya 100 gr testim var.moralim çok bozuldu valla.çok kilo da almadım 23 haftada 4 kilo.ne olacak bilmiyorum.bekliyorum.
    sağlıklı doğumlar..