gebeliğe bağlı şekeri olanlar yardım lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve alacan tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : alacan
  1. alacan

alacan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selam arkadaşlar.26.haftalık hamileyim.Şeker yüklemesi testim oldukça yüksek çıktı(214)Moralim çok bozuk.Beslenmeme dikkat etmeme rağmen dietisyene gidip sıkı bir takibe girmem gerekiyormuş.İnternertten araştırdığım kadarıyla anne ve bebek için ciddi bir sorunmuş Bebeğime birşey olmasından çok korkuyorum.Bu durumu yaşayanlar varsa lütfen bana bilgi versinler.Herşey normal giderken bir anda tepe taklak oldum...eyvahedigeldismile

2. 10 Ağustos 2010
  3. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    selam, bendede ayni sorunlar var. sekerli seylerden uzak duracaksin durabildigince, yavas yavas yediklerini degistireceksin, meyve ve sutte seker var, bende bugun teshis konuldu tam olarak bilmiyorum ve daha diyetisyen ile gorusme yapmadim.

nette bircok bilgi var ama sanirim

evde kan sekerini olcmeye baslayacagim yarin, insallah bebegimiz icin sorunlar cikmaz, bana ne olursa olsun bebegime birsey olmasin

4. 10 Ağustos 2010
  5. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.160
    Ödül Puanları:
    238
    geçmiş olsun öncelikle...bende de düşük şeker problemi ortaya çıktı bakalım öğleden sonra doktora gideceğim ne diyecek bilmiyorum..

6. 11 Ağustos 2010
  7. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim korkma diokakt edersen korkulacak bir durum yok. Bende de gebelik sekeri var. 32 haftalik hamileyim. Bende internetten arastirdim anneye bir zarari yokmus, es ciktiginda zaten gecermis ama her iki sene doktora gidip ileriki donemlerde yakalanmamak icin test yaptirman gerekiyor. Bebege zara bakimindan da bebek iri olurmus ve o yuzden normal dogum zor gibi. ikincisi bebek dogunca kendi insulini ni sana verip sana yardimci oldugu icin dogar dogmaz kordonunu kestikleri anda bebegin sekeri bir anda yukselirmis ve sarilik kalsiyum duuklugu gibi sonuclar ortaya cikarmis. Ama bu eger gebelik sekeri sende var ve sen hic bir sey yapmiyorsan dengede sekerini tutmak icin o zaman olan seylermis. Bana diyetisten dedi ama sekerini dengede tutarsan bir sey olmuyor dei. 1 haftadir diyet yapiyorum, diyet derken sekerli yiyeceklerden uzak durcaksin. Ben evde kendimde seker testi yapiyorum. ALLAH a sukur iyi gidiyor. Cayima seker onceden atmiyordum ama gun icerisindeki olcumlerde sekerim dusuk cikiyor biraz seker kullaniyorum, birazda tatli cok canim cekerse az bisey yiyorum. Su an lik bir sorun yok.
    Makarna ve pilavda seker var cok tuketmemeye calis. Am a istedigin kadar et, tavuk, domates, badem, yumurta gibi protein olan seyleri tuketebilirsin onlarda seker yok. Patatese de dikkat et nda da seker var. Ben kendi diyet program imi sana yazabilirim eger ihtiyacin oldugunda ama genede sen bir diyet uzmanina git.

8. 11 Ağustos 2010
  9. gulbiraz

gulbiraz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Asla başkasının diyet programını falan uygulamayın, her kişiye göre ayrı bir liste çıkarılması gerekir, her hamilenin kilosu, kan değerleri, bebek gelişimi için ihtiyaçları farklıdır. Benim diyetimde mesela et tavuk ve yumurta da sınırlı.
    Benim şeker yüklemesi sonuçlarım sizlerden daha yüksek çıktı, 2,5 aydır diyet yapıyorum. İlk zamanlar her hafta ölçülüyordu açlık şekerim, şimdi 2-3 haftada bir. Diyet yaptığım sürece bir sorun yok, şekerim yükselmedi ve bebeğe hiçbir zararı olmadı kilosu gelişimi gayet normal. Ben hamileliğimin son aylarında kilo alacağıma tam tersi 3 kilo verdim. Diyetisyene gidip dediklerine aynen uyarsanız bebeğinize hiçbirşey olmaz merak etmeyin, içiniz rahat olsun, ben insüline gerek kalmadan diyetle çözdüm, iğneden çok korktum çünkü günde 3 öğün kendi kendime iğne vurmak fikri korkuttu beni. O yüzden diyet listesindekilere aynen uydum, siz de en kısa zamanda bir diyetisyene gidin ve harfi harfine listeyi uygulayın, merak etmeyin hiçbirşey olmaz bebeklerinize.

10. 12 Ağustos 2010
  11. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    gebelik şekeri olan bir anne olarak hiç korkmayın,kendinize güvenin,diyetisyene giderek durumunuzu anlatın inan hiç sıkıntı olmuyor,bende de vardı,ve doğumumu da yaptım sorunumuz yok şimdilik..

12. 12 Ağustos 2010
  13. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba hanımlar benimde gebelik şekerim var benimkisi 238 çıktı hastanede tedavi gördüm düştü şekerim diytisyenin verdiği diye listesini uyguluyorum 2,5 aydır herkesin dyeti farklıdır tabi ben günde 6 öğün yiyorum ekmek ve şeker kesinlikle yasak meyveler bile sayısıyla yiyorum tabi birde moral sıkıntıda olduğum zaman hemen yükseliyor biede en önemlisi yürüyüş günde yarım saat yürüdüm evde bile kendim yürüyüş yaptım 2,5 aydan beri hiç kilo almadım zatende artık aona geldim 5 gün sonra doğum yapacam hayırlısıysa darısı sizlere olsun opuyorumnanaktan