Gebeliğe hazırlık sırasında ilaç kullanımı

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve suur tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Ekim 2010
    Konu Sahibi : suur
  1. suur

suur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İyi günler Bora Bey,
    Sat : 24 eylül. 27-28 günde bir regl oluyorum. Bebek düşünüyoruz ve ayın 29 unde dişeti enfeksiyonu nedeniyle, antibiyotik (alfoksil) ve ağrı kesici (majezik) almaya başladım. Antibiyotiği 1 hafta kullanmam gerekiyor ve yumurtlama günlerime denk geliyor.Yumurtlama günlerimde kullandığım bu ilaçların gebelik oluşması açısından veya eğer gebelik gerçekleşirse, embriyo üzerinde olumsuz bir etkisi olur mu ?
    ilk gebeliğimde,hamile olduğumu bilmeden ilaç kullanımım olmuştu, bebeğimi 9 hft lık kaybettim. dr uma ilaçların etkisi olup olamdığını sorduğum da "olabilir de olmayabilir de " demişti.Tekrar aynı riske girmeyi istemiyorum.
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

2. 2 Ekim 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Şu anda kullandığınız ilaçların olumsuz bir etkisi olmayacaktır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

4. 3 Ekim 2010
  5. super_23

super_23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm benim arkadasımda cok ılac aldı ama kısmet işte oldu.öldurmeyen allah öldurmez derler ya,kısmet varsa olur inş.sorunsuz hamılelikler gecırmen dılegıyle...:nazar:

6. 4 Ekim 2010
  7. suur

suur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler Bora Bey..iyi çalışmalar

8. 4 Ekim 2010
  9. suur

suur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaşım doğru diyorsun...kısmet olduysa, bebeğin yaşayacağı varsa yaşıyor ve sağlıklı doğabiliyor..gene de işimizi şansa bırakmayalımyerimseniben

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.