gebeliğe hazırlık

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ongun tarafından 21 Mart 2009 başlatılmıştır.

21 Mart 2009
    Konu Sahibi : ongun
  1. ongun

ongun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. çocuk sahibi olmak istiyoruz ama öncesinde neler yapmak gerekir bunları öğrenmek istiyorum. doktora gitmek istiyorum ama hangisine aranızda Rabia Babalıoğlu'nu duyan var mı

2. 21 Mart 2009
  3. ceyo16

ceyo16 Annesinin gülü Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben öncesinde gitmiştim acaba karar verdiğimizde bebeğimiz olabilir mi,bir sorun var mı öğrenelim diye,ama dr 'Biz 7-8 ay süre veriyoruz,eğer bu süre sonunda korunmasız ilişkiye rağmen olmuyorsa tedaviye başlıyoruz demişti.Smear testi yapılmıştı sadece,bide hepatit,kızamıkçık,kabakulak ,toxoplazma..için bağışıklık var mı die test yapılmıştı bana,bağışıkmışım,eğer olmasaydım,aşı yapılacaktı.bu aşıların da belli bir süresi vardı,üzerinden belli bir süre geçmesi gerekiyormuş hamile kalmak için.Ama devlet bu testleri ödemiyor,bizim özel sigortamız var,o bile ödememişti,sanırım lükse giriyor,saçma da olsa malesef.umarım yardımcı olabilmişimdir.

4. 21 Mart 2009
  5. ongun

ongun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    paylaşımın için teşekkür ederim canım. bende gidip gitmemekte kararsızım folik asit için gitmeyi düşünüyordum. bebeğin var mi

6. 22 Mart 2009
  7. ceyo16

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    folik asit olarak folik plus veriyor genelde dr lar,2-3 ay öncesinden başlamayı öneriyorlar.bebeğimizi bekliyoruz inşallah,12 günümüz kaldı.

8. 22 Mart 2009
  9. ongun

ongun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin.

10. 22 Mart 2009
  11. Flowrs

Flowrs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar merhaba bende aynı durumdayım 2 aydır bebek için çalışmalara başladık:) sonuç yok ama. ben iyi bir doktor kontrolünden geçmek istiyorum . istanbul avrupa yakasında bildiğiniz biyerler varsa lütfen yazarmısnız. teşekkürler

12. 23 Mart 2009
  13. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar doktor kontrolünden ziyade hemen kan değerlerinize baktırın ben hamile kalmayı planlamadan önce kan değerlerime baktırdım ve demirim düşük çıktığı için yaklaşık üç ay falan demir ilacı ve tabi ki üç ay falan folik plus kullandım ve bu zamanda çok iyi beslendim çünkü hamile kaldığınızda ilk üç ay bebek annenin vücudunda ki vitaminleri alıyor bu sebeple sağlıklı bir bünyeye sahip olduktan sonra bebek düşünmek gerekir ama jinekolojik bir muayeneden de geçmenin bir faydası var ama bence olmayınca gitmek gerektiğini düşünüyorum

14. 23 Mart 2009
  15. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    3 ay öncesinde folik asit kullanmaya başlanıyor bildiğim kadarıyla..
    sonrasında bir takım testler yapılıyor taxoplazma,kabakulak,kızamıkçık testleri yapılması gerekiyormuş sanırım..
    benim biliğimde bunlar...
    ceyo bu testlerin devletin karşıladığını sanıyordum ben :KK43:
    aslında önemli testler ve devletin karşılaması gerek.. ama ülkemizde insan sağlığına verilen değer yakık ki ortada :KK43:
    peki bu testlerin bize maliyeti ne kadar bir bilgin var ise paylaşırsan seviniriz....

16. 23 Mart 2009
  17. purpleviolet

purpleviolet Guest

arkadaşlar emin olabilirsiniz ki bu yazdığınız testleri devlet karşılıyor.

18. 23 Mart 2009
  19. ceyo16

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bana o zaman şöyle denmişti: eğer bu testleri hamile kaldıktan sonra yaptırsaydım karşılıyordu,ama gebelik öncesi yaptırdığım için karşılamadı.ama testleri öncesinde yaptıracaksın ki gerekli aşıları gebelik öncesi yaptırabilelim,değil mi ama?özel sigortayla yaptırmıştım ben,250 TL ödemiştik,ama ne kadarını sigorta karşıladı bilmiyorum,yani toplam miktarı?