gebeliğe hazırlık

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Esra tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Esra
  1. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.104
    Ödül Puanları:
    238
    herkeslere merhaba..siz tecrübeli arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var.7 aylık evliyim ve kısmetse 2-3 ay sonra bebek düşünüyoruz.öğretmenim ve gebeliğin ilk aylarından korkuyorum,çok da hassas bi yapım var o yüzden gebeliğimin ilk aylarını yaz tatiline denk getirmek istiyorum.yani mayısta falan hamile kalsam süper olurkaydirigubbakcemile2çok ısmarla oluyor tabi böyle,inşallah Allah kısmet eder de olur demek daha doğru.sizce korunmayı ne zaman bırakmalıyım?bir de gebeliğe bir hazırlık süreci var mıdır?nikahtan önce sağlık raporu amlaya gittiğimizde ordaki doktor vitamin adı falan yazmıştı,gebelikten 3 ay önce kullanmaya başla diye...siz kullandınız mı?yani sizce bu dönemlerde bi doktora falan gitmeli miyim?kuzenim diş bakımını falan yaptırmıştı gebelik planlarından önce...öfff ne biliyim işte yorum yaparsanız sevinirimzemuszemus

2. 19 Şubat 2010
  3. ZYNB_KB

ZYNB_KB Minik Presnesss Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrn cnm ben bildigim kadar acıklayayım sana :) tam zamanında yazmısın hamile kalmak için dogum kontrol hapı kullanıyosan simdi bırakman lazım yani en erken 3 ay diyolar hapı bırakmaya.herkesin bünyesi cok farklı her hamilelik aynı olmuyo ben bünyemi cok saglam sanardım cok zor gecirdim ama bi arkadasım okadar hassas olmasına ragmen bikere bile migde bulantısı olmamıstı.hiç belli olmuyo yane am akorkma hersey cok güsel oluyo hamile kalınca cok degişik bi duygu allah bi an önce nasip etsin cnm inş =) vitaminde evet genelde veriyolar gebelige hazılrık diye ama sen yinede bi doktora git istersen aklında kalmasın için rahat etsin yane :KK66: allah gönlüne göre versin inş :KK46:

4. 19 Şubat 2010
  5. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    :)))))))))bu planda sımdı moda oldu.bebegın vede gebelıgın planımı olur ya:))))))))))

6. 19 Şubat 2010
  7. ZYNB_KB

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :):):) evet öyle oldu biras ama artık herkes işine göre ayarlıyo ama inş planladıgı gibi olur ilk denemede olma ihtimali %20 imiş ama hayırlısı herkesin hakkında :)

8. 19 Şubat 2010
  9. ALLAHvarGAMyok

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    ::)))))):):):):):)gecen bırıde sey yazmıs cok guldum hade ayagıma bag olrsa dogurdugum couk demıs.ya onun olması ıcın herseyını feda eden ınsanlar var mılletın yazdıgı seylere bak :,:))))))))

10. 19 Şubat 2010
  11. ZYNB_KB

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :):):):):) ay alemsin sende :)evet nekadar isteypte kavusamayan insanlar var öel diyenlerede ben sinir oluyorum ayrı bi sevgi o neresi sana bag olsun demi ama :) :KK66:

12. 19 Şubat 2010
  13. ALLAHvarGAMyok

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    kız mıllet kafayı yemıs:)

14. 19 Şubat 2010
  15. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.104
    Ödül Puanları:
    238
    aslında ciddiye alıp sana açıklama yapmam gereksiz ama yine de tutamadım kendimi.
    evet canım bilinçli anne babalar olmak istediğimiz için her şeyin planını yapıyoruz,boş gezenin boş kalfası değiliz işimizi gücümüzü izinlerimizi ona göre ayarlıyoruz,borcumuz derdimiz var,borçların bitimine göre ayarlıyoruz...sen doğurup doğurup ortaya salıyorsun herhalde,sana göre bunlar gereksiz olabilir o yüzden.

16. 19 Şubat 2010
  17. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.104
    Ödül Puanları:
    238
    teşekkür ederim zeynep,sağolasın

18. 19 Şubat 2010
  19. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.104
    Ödül Puanları:
    238
    konuyu da dağıtmazsan sevinirim,eğlenmek istiyorsan kendine ait bir başlık aç,orda konuşup konuşup gül olur mu?