gebeliği bilmeden ilaç kullanmak..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yova tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

28 Ocak 2010
    Konu Sahibi : yova
  1. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hanımlar merhaba...

ben 4 haftalık hamileyim..ve ilk 3,5 haftamda (döllenme zamanından sayarsak 12 günlük filandır) ilaç (aralıklı olarak yarım+yarım atarax) kullandım..bu konu ile ilgli ise çok net şeyler yok ortada..bu haftalarda YA HEP YA HıÇ (bebek ya düşer ya ada hiç bir zarar görmeden devam eder)HıÇ kuralı işler deniliyor..doktoumda öyle söyledi,tabi net bişi diyememde dedi..

şimdi endişliyim..bir yanım diyor ya bebek özürlü doğarsa (allah esirgesin)..

diğer yanım diyor ilk haftalarda oldu bu nihayetinde,

birde Tevekkeltü allah desem diyorum..sonuçta bizleri yaratan odur ve dua edeyim diyorum..

sizlere sorum;bu hafta aralığında bilmeden ilaç kullnan oldumu bebeği nasoıl doğdu..ya da ben gibi gebeler ne yaptı?

2. 28 Ocak 2010
  3. leylaaa07

leylaaa07 içimde bir kıpırtı var :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende hamileliğim 3. haftalarındaydı mantar rahatsızlığım vardı hem hap hemde fitil kullandım doktorum bişi olmaz dedi senin gibi çok korkmuştum şu an 33 haftalık hamileyim hiç bir problemim olmadı testlerimiz falan hep normal çıktı inş tabi hamileliğim bitmedende bişi diyemicem allah korusun :Saruboceq:tabi senin kullandığın ilaclar hangi hastalık içindi çok ağır ilaçta olabilir inş bişi çıkmaz canım ilk haftalarda kullanılan ilaçlar pek sorun yaratmıyomuş sen moralini yüksek tut:teselli:

4. 28 Ocak 2010
  5. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benim önce endişelenme rahat ol sen üzülürsen bebişte üzülür ben bir doktorla konuştuğumda bana dediği şu idi adetin gecikmedikçe yani sana vücudun haber vermedükçe içtiğin ilaçların yada başka etkenlerin bebk üzerinde etkisi yok hem döllenmeden 3 hafta sonra anne bebek arası kan dolaşımı başlıyor rahat ol zaten bir hasar varsa bebek düşer yada kontrollerde çıkar benim annem kardeşimi düşürmek için neler yapmış içmediği ilaç kalmamış ama yaşayacağı varsa hiç bişi olmaz evvel Allah

6. 28 Ocak 2010
  7. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    senin de dediğin gibi ya hep ya hiç kuralı geçerlidir.. yani bebek daha çok az hücreden oluştuğu için hücrelerden 1 tanesi bile zarar görse hamilelik oluşmaz... sen regli olurdun... içini ferah tut..

8. 28 Ocak 2010
  9. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok teşekkür ederim,içimi ferahlattın,inşallah senin bebeğinde sağ salim gelir,hayırlı ve kolay bir doğum olsun canım,güzel haberlerinle gel..

10. 28 Ocak 2010
  11. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim yaa allah razı olsun,söylediklerin gerçekten önemli benim için..örnek görmek güzel yanii..çok çok teşekkürler...

12. 28 Ocak 2010
  13. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim tatlım,içimi ferahlattınız doğrusu,allah razı olsun...

14. 28 Ocak 2010
  15. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Bılgım yok kesın ne olur ama ...allah korusun canım ıyı dÜŞÜnelım ıyı olsun ....ınŞallah saĞlıkla alırsın kucaĞına meleĞını bol bol dua et :)

16. 28 Ocak 2010
  17. cnmbebegim

cnmbebegim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili arkadaslar, ben 5 haftalik hamileyim,
    Son adet gunumden 22. gun sonra, hamile oldugumu bilmeden erythromycin (antibiyotik) kullandim.
    Hamile oldugumu ogrendikten sonra hergun agliyorum bebegime bir zarar gelmis midir diye.
    Ne olur deneyimlerinizi benimle paylasir misiniz? :KK43:((

Son düzenleme: 28 Ocak 2010
  18. 28 Ocak 2010
  19. Yazgecem

Yazgecem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allahin izniyle birsey olmaz kizlar, bende hamile oldugumu bilmeden novalgindamla kullaniyordum migrenim icin hamile oldugumu ogrenince cok korktum doktora danistim birsey olmaz dediler test ve ultrasonlardada hersey normal cikti.

8 haftalikkende agir grip olmustum doktor kontrolundede ilac kullanmak zorunda kaldim..