gebeliğin 3 ayında progestan kullanan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 21 Eylül 2008 başlatılmıştır.

21 Eylül 2008
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar 11+6 günlük hamileyim ve 3 gün önce kahverengi lekem geldi.ağla ağla doktora gittim ve bebişim çok şükür çok iyiydi.doktora sordum progestana gerek var mı diye yok dedi.ama ben bir önceki gebeliğimi bu hafta sonlandırmıştım.şimdi çok korkuyorm.aldım hap sabah 1 akşam iki içiyorum bir sakıncası var mı?benim gibi kullanan var mı?bu hapın bebeğe yan etkisi var mı?:teselli:
    inşallah herşey iyi gider.herkesin tüm duaları kabul olsun...:1hug:

2. 21 Eylül 2008
  3. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun canım,
    Proges. dr vermeden kendin mi aldın?
    ben de kullandım ama,benim ki hap değildi,ismi aklıma gelmedi ama jel
    ama düşük tehlikesi varsa bir süre hiç kalkmadan yat derim

4. 21 Eylül 2008
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende hamılelıgımde kullandım fazla ayakta kalma..

moralını yuksek tut..
    oglum suan 5 aylık canım.

6. 21 Eylül 2008
  7. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba.ilk haftalarda bende de olmuştu kahverengi leke.doktorum 3 ay progeston kullanmamı söyledi.bir zararı yok diye biliyorum.hamilelik hormonlarını güçlendiriyormuş.

8. 21 Eylül 2008
  9. tuubay

tuubay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3 ay kullandım hem jel hem de iğne ama bence dr. vermeden kullanma derim. dinlen, ayağa kalkma ama hap kullanma. hala devam ediyormu lekelenme?

10. 21 Eylül 2008
  11. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet cnm bended hamileliğim başlangıçında aynı şekilde sorun yaşamıştım.dr bana kendisi vermişti progestanı kullandım ama çok kısa bir süre kullandım. inş sorunsuz sağlıklı sıhatli bir şekilde bebeğini kucağına alırsın cnm.

12. 21 Eylül 2008
  13. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    yok leke o gün bitti.çok azdı.doktor 1.gebeliğim düşükle sonuçlandığı için gebeliğimin ilk 10 haftasında kullanmamı istemişti.sonra bıraktık.ben de aynı haptan aldım 3 gündür içiyorum.ama cumartesi ikili test var değerleri etkiler mi? ben yarın bırakssam bile...

14. 21 Eylül 2008
  15. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben ilk 3 ayımı bırak lekeyi şakır şakır kanamalı geçirdim..progestan sayesinde düşüğü engelledik şükür..3 aydan sonra kullanmanın bir faydası olmuyormuş..bunu da bana dr um söylemişti..sen hiç merak etme sağlıklı bir bebekse zaten seninle kalacaktır..ayrıca testleri etkilemez ..bak ben şu anda 8. ayıma girdim..hayırlısı ile sende göreceksin bu günleri ..geçmiş olsun..

16. 21 Eylül 2008
  17. gxuxlyxuxz

gxuxlyxuxz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktorunuz vermediyse kullanmamalısınız.bana doktor vermişti ve gebelik düşükle sonlandı.progesteron testi yapılmadan kullandım.ve kürtajımı yapan başka bir doktor yüksek doz progesteronun bebeğin gelişimini durudrduğunu söyledi hala kullanırım diyorsan sana kalmış.

18. 21 Eylül 2008
  19. kralice1976

kralice1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    oglumda ilk 3 ay gunde 3 defa iki kere vajinadan fitil seklinde kullandim dusugu onlesin diye. 3. aydan sonra da erken dogumu onlesin diye her hafta progesterone ignesi oldum sonuna kadar. oglum cokk saglikli ve gelisimi mukemmel olarak dogdu Masallah. Kendinizi kotu hissetmeyin, doktorunuz size kesinlikle yanlis bilgi vermis herhalde kizmis ona danismadan kullandiginiz icin bilemiyorum. Progesterone hamilelik hormonudur zaten ve hamileligi ve bebegi destekler ama tabii ki baska nedenden dusecek zaten sorunlu bir bebegi kurtaramaz ama progesterone azligindan dolayi dusecek bir bebegi kurtarir. Bu nedenle dunyanin her yerinde herhangi bir tedavi goren (asilama, tup bebek) her kadin ilk 3 ay progesterone kullanir. herhalde zarari olsa ve bebeklerin gelismesini onlese doktorlar bu ozellikle zor hamile kalinmis bebeklere bu ilaci vermezler. Doktorun da iyisi kotusu ve bilgilisi bilgisizi var tabii ki. Ama progesteronun yarari konusunda ve hicbir zarari olmadigi konusundaki bilgi kesin bir tibbi gercektir. Herkese bol sans ve saglikli bebekler diliyorum.
    Ece

[​IMG][​IMG]