gebeliğin ilk günleri kahverengilik gelmesi normal mi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve erglkly tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

10 Nisan 2010
    Konu Sahibi : erglkly
  1. erglkly

erglkly umut Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tüp bebek tedavisi oldum 2 embriyo transferi yapıldı.test sonuçlarım pozitif çıktı, ancak 17. günümde hafif kahverengilik geldi. bu normal midir. benim gibi olan varmıeyvahedigeldismileeyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

2. 10 Nisan 2010
  3. mehtapguzeli

mehtapguzeli Duygusal Peri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    etkime kapılma ama normal olarak biliyorum yinede uzman deneyimli olan birine danısman herzaman en iyisi

4. 10 Nisan 2010
  5. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım yerleşme kanamasıda olabilir süşük belirtiside dış gebelik belirtiside doktoruna danış bence

6. 10 Nisan 2010
  7. aymes

aymes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    endişelenme arkadaşım bende tüp bebek yaptırdım çok şükür pozitifi gördüm şu an 6 haftalığız ama ilk pozitif haberini aldığımdan beri o kahve lekelenmler geliyo hatta bazen kırmızıya dönüyo şarıl şarıl kanama olmadığı sürece normal dedi doktorum ama sen yinede doktorunla görüş bilgisi olsun ben hala korkuyorum ama eldende bişey gelmiyo hala devam ediyo

8. 10 Nisan 2010
  9. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bu durumda mutlaka dr una danışmalısın. bende aynısını yaşadım. sana mutlaka bi ilaç vericekdir... ben proluton depot oldum uzun süre. ne olur ne olmaz düşük dehdidi olabilir yada yerleşme kanaması ama ihmal etme derim...benim ciddi düşük dehdidim oldu hastanede felan yattım hatta 12. haftadan sonra...

10. 11 Nisan 2010
  11. pretty53

pretty53 benim hala umudum var Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı durumdayım kahve telvesi gibi günde bir defa geliyo coraspin içiyodum doktorum onu bıraktırdı düşük tehtidine karşı iğne verdi bide bol bol yatış wc yemek hariç yatıyorum allah bebeklerimizi korusun inşallahhhh

12. 12 Nisan 2010
  13. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşların anlattıkları aynı bana da oldu, 3 gün üst üste oldu, sonra patronlarımla görüşmeyi kesince geçti:))) Ben benimkinin stresten olduğunu düşünüyorum, o üç gün çok zorlamışlardı beni. Doktoruma telefonla sormuştum, coraspin'i kestirmişti. 3. gün akşamı tekrar görünce kendimi yakındaki bir hastanenin aciline attım. Ultrasonla bakıldı, kese etrafında bir kanama alanı olmadığınıu söyledi. Bu haftalarda normalmiş.

14. 12 Nisan 2010
  15. pretty53

pretty53 benim hala umudum var Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde coraspini kesince geçti ama kan değerlerine taktım şimdi ilk kan değerini hatırlıyormusun benimkiler şöyle
    7. gün 26.70
    9.gün 57.55
    12.gün 130.1
    normalmi bu değer benimle beraber transfer olanların 12. gün 300 400 lerde değeri benimde 5.gün embriyosu 1. kalite

16. 13 Nisan 2010
  17. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bence değerlerin gayet normal, biraz erken ölçmeye başlamışsın. Benim 11. gün 247 13. gün 574, 18. gün 3972 idi. Güzel katlandığı sürece hiç önemi yok değerlerin. İnternetten haftalara göre bHCG referans değerlerine bakarsan alt ve üst sınır çok geniş. Doktorlar sınırların arasında olduğu sürece problem yok diyorlar.

18. 13 Nisan 2010
  19. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde kahverengi ve pembe lekelenmelerim oluyor. hatta geçen hafta bariz kırmızıydı. dr.um kanamanın rahim içinden olmadığını söyledi. endişelenme dedi. bende işe başladım. ama huzursuzum. dr. eğer tehlikeli bir dudum görse sık sık kontrole çağırır dı dimi yada sürekli yat derdi. bana sadece kendini yorma dedi.