gebeliğin verdiği sıkıntı ve acıdan korkan varmı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve green olive tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

9 Ocak 2009
    Konu Sahibi : green olive
  1. green olive

green olive Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Hepinize merhaba
    Ben şuanda düşünmesem bile ilerde mutlaka bir bebeğimin olmasını istiyorum. Fakat öyle çok korkuyorum ki
    karnımın gerilip nefes alamamaktan, Göbeğini baştanbaşa çizen o ne idiği belirsiz çizgiden, Doğumun her türlüsünden, Vajinal muayeneden........
    Bu liste uzayıp uzayıp gidiyor. Asıl sormak istediğim soru Sizde bu korkuları yaşadınızmı? Hamile kalınca bebeğin mutluluğundan bunlar unutuluyormu?
    Eğer bunu yaşayan bir bensem gebelik öncesi kesin psikolojik tedavi almam gerekecek:nazar:

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar
    Sevgilerimle a.s.

2. 9 Ocak 2009
  3. green olive

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar hiç biriniz korkmadınızmı vücudunuzdaki değişikliklerden........
    yoksa ben psikopatmıyımmmm

4. 9 Ocak 2009
  5. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    değilsin tabii:teselli:
    insan bilinmeyenden korkar mutlaka ama inan bana şu anda henüz çocuk fikrine çok yabancı olduğun için bu korkular zihninde...
    bebeği gerçekten istediğin zaman çizgiler falan aklına bile gelmeyecek.
    ama sağlıklı bir hamilelik geçirirmiyim diye endişelenirsin belki?yada doğumum zor olacakmı diye.bu endişeleri hepimiz yaşadık ama bunlar olması muhtemel somut problemlerdi.
    yoksa hamileliğin doğal sonucu olan o çizgiler,nefes alamamak korkusu falan hava cıva inanki...

6. 9 Ocak 2009
  7. green olive

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ayy canım Allah razı olsun senden... Peki nefes problemi illaki yaşanıyormu? Herkes yaşıyormu bunu?
    Hamile bir arkadaşım var onu gördükçe nefesim kesiliyo. :nazar:
    :nazar: :nazar:

8. 9 Ocak 2009
  9. yasemink

yasemink Cadı Kızım!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Heyooo
    senbir hamiş kal zorluk olurmu hiç
    ben 25 haftalığım şuan canımı yakan hiçbirşey olmadı herşeyin önlemi var hem kıpırdadığında dünya senin oluyor muhteşem bir duygu. elbette çizgi olacak oda doğumdan sonra geçiyo ne hikmetse. çatlak vsde anneliğin kanıtı olsun misleeer gibi karnımda büyüttüm seni dersin büyüyünce:1hug:

doğuma gelince evet bak ondan bende korkuyorum ama olmazsa olmaz tıb ilerledi teknoloji gelişti herşeyin çaresi var napalım oda olsun o kadar. Anne olmak kadar güzeli yok..:CüvCüv::ecrin_bebek::KK46:

10. 9 Ocak 2009
  11. green olive

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım peki nefes problemi oluyormu??

12. 9 Ocak 2009
  13. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    herkes nefes problemi yaşayacak diye bişey yok.ayrıca sanırım senin nefes problemi dediğin şey bebek büyüdükçe(dolayısıyla karnın büyüdükçe) baskı artmasıyla beraber gelişen ara ara derin nefes alma ihtiyacı.ki emin ol bu o kadar rahatsız edici bir şey değil..
    senin hamileliğin çok sorunsuzda geçebilir.
    ama inan bana çok kötü hamilelik geçirenler bile o anda bunu çok fazla dert etmiyorlar.yeter ki bebek sağ salim doğsun diye uğraşıyorlar.
    epi topu 9 ay sürüyor en kötüsü bile...
    sen gönlünü ferah tut ve kötü şeyleri aklına getirme...

14. 9 Ocak 2009
  15. green olive

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim sağolun kızlarrr............

16. 9 Ocak 2009
  17. ELGXIXZ

ELGXIXZ Bebeğim gelll aytıkk:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım bende hala anne olmus değilim ama bende senin gibi korkular yasıyorum iki bucuk yıllık oldu evliliğim nerdeyse ve hala bebeğim olmadı tabi bunlar nasip isi bende bugun doktora gittim bebeğim neden olmuyor diye tabi basıma geleceklerden habersiz alttan muayene oldum hemde adetliyken tabi herkesin canı acımaz ama galiba biraz benim canım acıdı iste o an nasıl dogurabilecegimi düsündüm bu kadar acıya katlanamıyorum napıcam diye düsündüm ama sonucta suna inanıyorumki galiba anne olmak farklı bir duygu o yüzden neler yasıyacagız bende cok meraklıyım ve hamile kaldıgımda zor gecermi diye korkuyorum ama anne olmayıda cok istiyorum galiba o duygu bu korkularımızın üzerini örtecektiir cünkü benim arkadasım dogum yaptı hemde normal dogum bebeği bir yasında su an ve ben tekrar anne olmak istiyorum diyorsa vardır bunda bir hikmet zor ama güzel bir duygu olsa gerek :)

18. 9 Ocak 2009
  19. glsh85

glsh85 Guest

bnde korkyrmmm :KK43:
    daha uzun yıllar vr