gebeliğinde alerji olan varmı? bi bakın lutfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve bersu_791 tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : bersu_791
  1. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    37+1 haftalık hamıleyım ve bundan ıkı hafta once ellerımde kucuk kucuk kabarcıklar olusmaya basladı basta cok önemsemedım o ara bıaz cıkolata yemıstım hemen kestım sonrakı bır kaç gunde tum vucudumu kapladı ve cok kırmızı ve kasınan bır hal aldı ve ellerım ve vucudumun her bolgesınde hatta catlakarımın arsında bıle cıktı ve geceleri özellıkle cok kasınıyor dr gıttım halk arsında kurdeşen dıye bır hastalık varmıs stres kaynaklı ona yakanmısın dedı bır hap verdi ve kullananıyorum5 gundur pek işe yaramadı arkasım karbonatlı su ıle sıl dedı tum vucudunu 5gundur oylede yapıyorum ellerımdekı ve sırt bolgemdekıler bıraz gectı ama bacak ve bassen bolgemdekılere fayda etmedı dogumumada 9 gun var sizlerınde basına boyle bır sey geldımı ve bılgısı olan arkadaslardan yardım istiyorum

2. 25 Ocak 2010
  3. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim gebeliğim senin kadar ileri değil daha 6. haftadayım... ama dengeli besleneyim diye her gün yumurta ve süt içtim neredeyse yarım litre... ceviz falan derken kasıklarım alerji doldu sonra koltuk altım ve bacak aralarıma da yayıldı ben de ölüyorum kaşıntıdan... pişik kremi sürüyorum biraz kaşıntısını alıyor ama yumurtayı sütü falan bıraktım 4 gündür ama çok az bir gerileme oldu :KK43: bu hafta sonu doktora gitcem zaten göstercem orada...
    ama sen ihmal etme kurdeşen kolay bir hastalık değil stres kaynaklı olduğunu düşünürsek muhtemelen sen doğum stresine girmişsin.. kendini rahatlatmanın bir yolunu bulman gerekiyor bence... eşinle bu konuyu konuş sana destek olmasını iste... anlattıkça rahtarsın belki... yoksa doğumda da zorlanırsın... en azından normal doğum düşünüyorsan... :teselli:

4. 25 Ocak 2010
  5. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende hamiliğimde böle bi sorun yaşamıştım bütün bacaklarım kollarım kıpkırmızı kaparmış şiddetli bi şekilde aralıksız kaşınıyodu ama ben bunu hamileliğimin ortasında ve yazın en sıcak zamanlarında yaşamıştım çok kötüydü bikaç hafta çektim valla.doktor bana antibiyotik kremler ilaçlar falan verdi kullandım ama hemen geçmedi baya eziyet çektim yani ama bikaç hafta içinde geçti malesef kaşıdığım yerlerin izleri böle ufak ufak kaldı kahverengi lekeler halinde duruyo çok kötü gerçekten.sabır diliyorum sana.allah yardımcın olsun biran önce şifa versin

6. 25 Ocak 2010
  7. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cok saolun bu ıkıncı kez oluyor daha öncekı gebelıgımın 4 ayında ıdı benımde ılk oluusunda 6 hafta kadar surdu ve ozamankı kasıdıgım yerlerden izler duruyor

8. 25 Ocak 2010
  9. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cok saolun bu ıkıncı kez oluyor daha öncekı gebelıgımın 4 ayında ıdı benımde ılk oluusunda 6 hafta kadar surdu ve ozamankı kasıdıgım yerlerden izler duruyor

10. 25 Ocak 2010
  11. zeynozi

zeynozi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bende bişey sorucam ben 29 haftalık hamileyim karnımın en üst kısmı göğüsümün aşağısında çok fazla bi acı hissdeiyorum yanma kaşınma kızarıklık sanki bıçak saplanıyo gibi bir haftadır böyle herkes çatlayacağı için acıdıgını soyluyo ama hiç çatlağım falan yok acaba alerji falanmı oldu bendede çünkü sürekli olan bişey hiç geçmiyo :KK43:(

12. 25 Ocak 2010
  13. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çatlayacak canım malesef krem yag flan kullan tabı ben kullanmam ragmen degısen bır sey olmadı karnımı gorenlerde hep ıkımızmı dıye soruyor buda benı delırtıyor cunku tek bebege hamıleyım hayır tek demekten dılımde tuy bıttı neysekı 9gun kaladı dogumuma:=)

14. 26 Ocak 2010
  15. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    evet bersucum eğer bi kere hamileliğinde bu sorunu yaşadıysan diğer hamileliklerindede yaşıyomuşsun bi sitede okumuştum ama hangi siteydi hatırlamıyorum.bende şu an 2.hamileyim 5 aylık hamileyim.ve şu an ellerimde falan böle kıpkırmızı sanki sedef gibi lekeler çıktı.bundada yaşıycam sanırım aynı sorunu senin allahtan az kalmış.bu arada allah kurtarsın sağlıklı bi doğum olsun inşallah.benim daha vaktim var ve ben şimdiden sıkıldım biran önce vakit geçsede doğursam diyorum

16. 26 Ocak 2010
  17. ayse.20

ayse.20 cenneteki meleğime kardeş Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    görümcemm doğuma 1 hafta kala feci şekilde alerji olmuştu vücudu
    doktora gitti ve doktor önemli bişey değil ama yinede bi nst ye bağlayalım demş
    bi bağlıyolarki bebeğin kalp atışları sorunlu doktor kordon dolanmış diyo ve hemen suni sancıyla doğuma aldılar doğunca 2 defa kordon dolandığını görmüşler
    alerjide kızın doktora gitmesi için bi vesile olmuştu.....
    inşallah geçer cnm ya Allah yardımcınız olsun

18. 26 Ocak 2010
  19. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım bende gıttım druma nst ye bagladı ama sorun yok zaten haylaz durmasızın teklmyıyor vakıt darıldıkca oglumumda sabırsızlanıyor ben hala ınanamıyorum dogumuma 8 gun kaldıgına:=)