Gebelik belirtileri tam olarak nelerdir

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve _Florida_ tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

26 Mart 2010
    Konu Sahibi : _Florida_
  1. _Florida_

_Florida_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba bnm merak ettiğim bazı şeyler var bunları sormak istiyorum.

Öncelikle gebelik belirtileri tam olarak nelerdir?
    3 kere yapılan gebelik testinde üçüde negatif çıktıysa(sabah ilk idrarla) 1 kez daha yapmaya gerek var mı yani hamile değil miyimdir?

ikiz veya çoğul gebelik varsa bu gebelik testleri pozitif göstermez mi?

Adetim eskisi gibi düzenli yani bn kendimi bildim bileli adetim normalinden birkaç gün sonra gelir ve hala öyle oluyor hamile değil miyimdir?

eğer sperm fazla yukarıya çıkmadıysa ucunda kaldıysa hamile kalma oranı ne kdardır?

cevaplarsanız sevinirim.

2. 26 Mart 2010
  3. _Florida_

_Florida_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Lütfen yardımcı olun.

4. 26 Mart 2010
  5. tulesa

tulesa Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eğer ki bir hamilelik varsa cok büyük bir ihtimalle teste görünürdü.o testler hcg hormonunu algılar.hamilelik söz konusuysa hafif bir şekilde dahi olsa çift çizgi görürdün.ayrıca coklu gebelikleri bu testlerin göstermesi mümkün degildir.rutin bir gecikmedir muhtemelen

6. 26 Mart 2010
  7. nevetna

nevetna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,

Gebelik belirtileri kisiden kisiye degisir. Bas donmesi, mide bulantisi, goguslerde hassaslik olabilir veya hicbir sey olmaz. Ilk adet belirtisi aslinda gec kalan adettir. Cogu kadin hamile kalmaya calisirken psikolojik olarak bu belirtileri hisseder. Belirtilere takilma derim.

Beklenen adet gununde idrar testi negatif ciktiysa, bir daha yapmaya gerek yok. Ancak adet gecikirse test tekrarlanabilir.

Cogul gebelikte de test pozitiftir. test idrardaki bchg hormonunu olcer, bchg dollenmis yumurta tarafindan salgilanan hormondur. Tek veya cogul farketmez. Ama cogul gebelik testten anlasilmaz. Test her halukarda cift cizgi cikar.

adetin duzenli olmasi guzel. Hamilelikten suphelenmek icin beklenen adet gunun gecmeli. Yani normalde hep 1-2 gun geciyorsa o 1-2 gun de gecmeli.

Sperm vajina agzinda kaldiysa da hamilelik olabilir ama cooook kucuk bir ihtimal. Genelde normal bir iliskide bile hamilelik sansi yuzde 20, yani ihtimal cok dusuk ama sifir diyemeyiz.

Soru birlestirince merak etme hamile degilsindir demek istiyorum.