Gebelik Depresyonu...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Fei_Lian tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Fei_Lian
  1. Fei_Lian

Fei_Lian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaşlar aklım karışık benimde... kalp atışlarım ve bayılayazmalarım olduğu için doktora gittim... ekg çekildi bişi yok, şekere bakıldı bişi yok, tam kan sayımı yapıldı normal... tuttu dediki depresif...
    ne yapıcam şimdi... depresyonda fln değilim... gayet neşeliyim, gülüyorum eğleniyorum... ama kocamın yanında böyle bir şey denilince bozuldum... çünkü adam hissettiğim şeyleri özellikle yaptığımı düşünüyor...
    Geçen gece yine oldu, kalkıp bakmadı bile neyin var diye... ağlaya ağlaya kolanya buldum evde...
    nasıl davranmalıyım akıl verin...

F.L.Not: Doktor Depresif dediğinden beri kendimi kötü hissediyorum... İnsanın Psikolojisini bozuyorlar yaaa... :KK43:((

2. 20 Ağustos 2009
  3. TARHAN

TARHAN Kaan Egemen'im hoşgeldi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence başka bir doktora daha gitmelisin. ayrıca herkesin hamileliği çok farklıdır hiç bir sağlık problemin olmasa da bu sıkıntıları yaşıyor olabilirsin. ben olsaydım eşime bu tür problemlerin her hamilelikte olabileceğini bir şekilde ispatlamaya çalışırdım heralde:) gerçi inatla iddaalaşmayla da bir yere varılmaz ama eşinin depresif lafıyla rahatlayıp ilgisiz kalması hoş değil. asıl şimdi daha çok ilgilenmeli, gerçekten problem psikolojik ise ya da o böyle olduğunu düşünüyorsa sana daha çok destek olmalı.

4. 20 Ağustos 2009
  5. Fei_Lian

Fei_Lian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aslında depresif lafını kendi doktorum demedi... kendi doktorum beni dahiliyeye yönlendirdi... Dahiliye doktoru söyledi... zaten dr yanından çıkıp eve giderken, "iyi o zaman fenalaştığın zaman paniğe kapılmayacağız demek ki rahat olacağız" dedi...
    iyiydim, hiç bi sıkıntım yoktu...

6. 20 Ağustos 2009
  7. TARHAN

TARHAN Kaan Egemen'im hoşgeldi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla ne zaman bir problemin kaynağını bulamasalar psikolojik diyip çıkarlar işin içinden:) madem depresifmişsin neden seni psikiyatriste yönlendirmemiş?

8. 20 Ağustos 2009
  9. Nursati

Nursati 12 yıl bekledim seni Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Şekerim sana "depresyonda" demeleri için stres testi dedikleri birşey var ondan yapmış olmaları lazım. Tüp bebek kliniklerinin çoğunda prikolojik danışmanlar var ve genelde bütün hastalara yapıyorlar bu testi.
    bana inandırıcı gelmedi sana söyledikleri :teselli:

10. 20 Ağustos 2009
  11. Nursati

Nursati 12 yıl bekledim seni Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Komik yani mutluluk hormonunamı bakmışlar :sm_confused:

12. 20 Ağustos 2009
  13. Fei_Lian

Fei_Lian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bak şimdi, doğru söylüyorsunuz... Dahiliye doktoru depresyon ilaçları verebilir mi ki? O anki şaşkınlıkla adama cevapta veremedim... Doğru dediniz madem psikolojik olarak kalp atışlarım rahatsız ediyor o zaman psikoloğa neden yönelendirmedi... hay şaşkın kafam...
    geçiştirmiş resmen beni...

14. 20 Ağustos 2009
  15. ay_she

ay_she Herşey değişti...Herşey.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    198
    Fei_Lian benimde mide rahatsızlığım vardı doktor ilaç verdi 3 ay kullandım hastalığım geçmedi ve bana

psikolojik depresyon geçiriyorsun dedi ama benim depresif herhangi bir hareketim yoktu

o doktora inanmadım mide rahatsızlığımda geçmedi sonra cerrahpaşaya gittim ve doktor geçirdiğim

tedaviye bakınca iyide sana gastirit ilacı vermiş sen gastrit değilsin ki reflüsün dedi ve bir şurup verdi

20 günde iyileştim anlıycan doktor hastalığımı yanlış teşhis etmiş bana 3 ay boyunca gereksiz yere

o kimyasal tabletleri yutturmuş sonrada gecmeyınce sen depresyon geçiriyorsun diyo saçmalığa bakarmısın

Allah aşkına inanma o doktora hatta istersen devlet hastanesine git ıstanbulsaysan bakırköy yenimahalle

doğum hastanesine...ben gittim öyle güzel ilgilendiler ki anlatamam

kürtaj olurken bile hemşireler doktorlar yanımdaydı beni teskin ediyorlardı ve herşeyi tam emin olarak

yapıyorlardı doğrusu ben pek güvenmiyorum özellere

geçmiş olsun sevgiler....Bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah

16. 21 Ağustos 2009
  17. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    eşin bilmiyor mu hamilelikte hormon değişikliğinden dolayı
    çok değişken ruh hallerine girebiliyoruz sen hissetmesen bile
    içinden gelen şeyler olabilir
    bu kocaları anlamıyorum doğrusu
    şunun şurasında 9 ay biraz idare etme yoluna neden gitmiyorlar ki:eek:klava::eek:klava:

18. 21 Ağustos 2009
  19. Fei_Lian

Fei_Lian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah canım... ben onu idare ediyorum neredeyse...
    Sabahtan akşama kadar pc başında vakit geçiriyor, bir kere olsun gebelikle ilgili bişiler okuduğunu sanmıyorum... evde 3 tane ansiklopedi var yine gebelikle ilgili... yanında açıyorum hiç merak edipte bakmıyor...

geçen arkadaşım, bunlar hazıra konacaklar gör bak dedi... bebek ağladığın da ilgileniyormuş gibi yapacaklar sonra seni uyaracaklar ağlıyor bişiler yapsana diye dedi... doğru diyor galiba...