gebelik diyabeti

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eusge tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

6 Ekim 2009
    Konu Sahibi : eusge
  1. eusge

eusge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar gebelik diyabetine yakalanıpta bebeğinde sorun cıkan var mı? çok endişeleniyorum.lütfen yardım edin

2. 6 Ekim 2009
  3. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bendede seker cıktı ınsulın vurunuyorum bugun dr geldım dozunu bıle yukseltı dıyete tamamen uyuyorum bende endıselenıyorum ama korkma dıkkat edersen bebegınede sanada bırsey olmaz ınsallah

4. 6 Ekim 2009
  5. eusge

eusge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sizde de aşırı terleme gibi bi durum var mı? ben hem kilo alamıyorum hemde müthiş terliyorum. şekere bağlı olabilir mi acaba? Yüce rabbim bebeklerimizi korusun.

6. 6 Ekim 2009
  7. aos

aos Guest

Valla komşum çocuğunu kaybetti o yüzden iyi bir doktora git istersen.Önemli olduğunu biliyorum.

8. 7 Ekim 2009
  9. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canım bendede yüksek şeker diyet yapıyorum allaha çok şükür şu an bir sorun yok.endişelenme sakın diyetine uy birşey olmaz allahın izniyle.

terleme yok ama bende kilo alamıyorum.herkesin aaaa hiç karnın yok demesinden fenalık geldi ama kafaya takmıyorum.

10. 7 Ekim 2009
  11. Elis

Elis Guest

benim iki kizkardesimde hamile ve bu ay dogum yapacaklar,ama sabah kucuk kizkardesim dogum yapti 2 haftasi daha vardi,,,,seker vardi ondada,,,bebegin durumu iyi ama kardesimin daha yatmasi gerekiyo,sekeri ve tansiyonu duzene girene kadar,suan serum var yani,,,,,,
    obur kizkardesimdede seker var ve gunde 2 kez insulin kullaniyo,,,RABBIM herkesin yardimcisi olsun,,,,,,,,,,
    bildigim kadari ile bebegi 2 yada 3 hafta onden gidenlerdede oluyomus seker,simdilik bende hersey iyi ama,bende korkmaya basladim acikcasi,,,,,,,,saglikli hamilelik dilerim herkese:Saruboceq:

12. 7 Ekim 2009
  13. rayiha_06

rayiha_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de şeker yüksek çıktı. doktor tekrar açlık ve tokluk şekeri istedi. şeker ölçüm cihazı ile yaptırdım bugün sağlık ocağında. sonuçlar iyiydi ama bu cihazların yanlış olma ihtimali var mı bilmiyorum. yarın dr'a söyleyeceğim sonucu. inşallah bir daha istemez.

14. 8 Ekim 2009
  15. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    glıkoz yuklemesı yaptırmadınmı dırek saglık ocagındanmı ıstedı kılo almıyorum aynı kılodayım hamıle kaldıgım kılodayım terleme oluoyr ıdrara sık cıkma kı bunlar hamılelıgın dogal belırtılerı bebegın kılosu normal erken doguma sebep oluyormus dıkkat etmezsen ben ınsulınde vurunuyorum dr bana evde olcum ıcın cıhazda verdı gunde 3kez olcuyorum aclık tokluk not alıyorum ayda 1 endokrojı drna gıdıyorum zor oluyor hıc bır sey yıyememek dıyet yapmak ama bebegın saglıgı herseyden onemlı sıkı bır sekılde dıyetıme uyorum ye bırazcık canın ceker dıyenlere ınat dırenıyorum agzıma tatlı bırsey sokmuyorum tadını unutum az kaldı sabır saglıkla kucagımıza alırız ınsallah

16. 8 Ekim 2009
  17. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ya maşallah ne güsel moral veriyorsunuz ya :eek:lmaz:

18. 8 Ekim 2009
  19. rayiha_06

rayiha_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm ali_ye! 50gr ve 100 gr ikisinide yaptırdım ben. 50grlık çok yüksek çıktı. 100 grda iki değer yüksekti. dr. şimdilik diyetle devam et ara sıra şekeri ölçtür.cihazda vermediler bir kaç hafta sonra hemoglobin a1c testi tekrar yapalım dedi. ağzıma tatlı hiçbir şey koymuyorum o kadar canım çekiyor ki birisi yerken ağzım sulanıyor resmen. ben de çok kilo aldım. 29 haftalığım ve 8-9 kilo aldım şimdi 63 kiloyum.
    .dikkat edelim moralimizi yüksek tutmaya çalışalım. inşallah herşey düzelir.