Gebelik Döneminde Bebeğinizle İlk İletişimi Kurun

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Cicilikiz
  1. Cicilikiz

Cicilikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Gebelik döneminde bebeğinizle konuşmanız, ona müzik dinletmeniz bebeklerin görsel zihinsel ve motor becerilerinin gelişmesine yardımcı oluyor.

Memorial Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları uzmanı Op.DR. Altuğ Semiz, bebeklerin dünyaya geldikten sonra annelerinin sesini duydukları ilk anda büyük bir huzur duyarak, kendilerini annelerinin güvenli kollarına bıraktığını söylüyor.

[​IMG]İngiliz bilim adamları anne adaylarına belli bir şarkıyı gebelik süresince defalarca dinletmiş.

Bebekler dünyaya geldikten sonra aynı şarkılarda ağlamayı bırakmış ve sorunsuz daha uzun süre uyumuşlar.

Bilim adamları özellikle Barok müziğin nakarat bölümleri sayesinde bebeklerin en huzur duydukları müzik olduğunu söylüyor. Dışarıdan gelen ses, dalgalar biçiminde anne karnına ulaşıyor, o yüzden bulunduğunuz odada müzik dinlemeniz yeterli oluyor.

Bu sesleri uzun süre dinlemek, bebeğe huzur verirken aynı zamanda beyin gelişimi için de önemlidir.

2. 6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Cicilikiz
  3. xsxeker pembe

xsxeker pembe kzımı sen koru rabbim... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    emeğine sağlık çok güsel bir paylaşım ben daha meleğimin benimle olduunu öğrendiğim o günden beri onunla sürekli konuşuyorum anck müzik dinletmemiştim hiç dinleticem