gebelik için progestan diye ilaç vardi ya bebeğe zarar verirse kullanan var mı acil

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 23 Haziran 2008 başlatılmıştır.

23 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar ya bana gebelik için progestan diye bir ilaç verdi doktor ama ben korkuyorum ya hamile kalırsam bebeğime birşey olursa diye ne olur zarar olur mu yardım edin gerçi doktor verdi vardır bir bildiği ve ne için kullanacam dedim kızdı bana sordum diye üzerinde hamileler kullanabilir diyor ama ben çıkan son haberlerden sonra aryık güvenmiyorum yardım edin ne olur bazen içmeyeyim diyom içindede düşük tehlikesi için kullanılır diyor yardımmmmmmfisfisfis

2. 23 Haziran 2008
  3. sultan49

sultan49 ben geldim :) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bi arkadaşım kullandı ve hemen hamile kaldı progestan hamile kalırsan düşüğü engelliyor ve rahmi kalınlaşmasını sağlıyor böylece gebe kalman daha kolay oluyor benim arkadaşım kullandığı ay hamile kalmıştı şimdi 3 aylık oğlu var... :))

4. 23 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

teşekkür ederim sağol ya çok korkuyorum ben sağlıksız olacak diye ondan panik yapıyorum

6. 23 Haziran 2008
  7. shoksheker

shoksheker Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim ben geçen ay aşılama yaptırdım sonrasında bana da verdi progestan bu ilaç bebeğin kolay tutunmasını sağlıyor hiç korkma burdaki birçok arkadaşta kullanıyor zaten hatta hamile kaldığında dahi 1-2 ay devam edebiliyorsun duruma göre boşu boşuna sıkma canını

8. 23 Haziran 2008
  9. EU1

EU1 Guest

teşekkürler neredeyse dokunsanız ağlayacam valla öyle tedavi oluyorum bir kaç aydır Allahım hayırlı sağlıklı evlatlar versin hepimize valla bir kaç hamilelik belirtisi görüyorum ama eşime söylemiyorum benden daha çok üzülüyor sonuç negetif çıkınca içimde yaşıyorum hep kesin olunca söyleyeceğim ona

10. 23 Haziran 2008
  11. shoksheker

shoksheker Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bencede öyle yap canım ama bu kaygıların bile bir hamilelik belirtisi olabilir bana göre

bende bebek istiyorum ve geçen ay kullandığım ilaç sayısı 6 belki inanmıycaksın ama 6 kutu ilacım vardı şimdi adet olunca 2 tanesini kullanıyorum yani hamilelikte her ilaç zararlı diye bir şey yok hele ki doktorun verdiyse zaten hiçbirşey takılmasın kafana

12. 23 Haziran 2008
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım progestan düşük tehlikesi olanlar sürekli kullanıyor.endişelenmene gerek yok.zararlı olsa zaten doktorlar vermez.işallah bebişini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın.darısı bana ve tüm istiyenlere.

14. 23 Haziran 2008
  15. eftelyasu

eftelyasu Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    mrb arkadaşlar yeni konu nasıl açıyoruz bende adet düzensizliği hakkıda konu açmak istiyorum benim sorunum var adet düzensizli ile ilgili konuşmak danışmak istiyorum teşekkürler

16. 23 Haziran 2008
  17. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım sen jinekoloji bölümü varya.orayı aç.alt tarafta yeni mesaj yazıyor onu tıkla.yaz yazını.

18. 23 Haziran 2008
  19. fbozkurt

fbozkurt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğru düşük için bende kullandım bu ilaçla birlikte bir ilaç daha vardı adını unuttum şimdi 3ay kullanmıştım doktorun verdiyse niye endişe ediyosunki korkmana gerek yok umarım herşey dilediğin gibi olur.a.s.