Gebelik ihtimali varoluşunda vajinal tablet kullanımı ?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve Sumak tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Sumak
  1. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    297
    Ödül Puanları:
    203
    Merhaba, bir kaç sorum olacaktı yanıtlarsanız çok sevinirim ..

Hem genel kontrol hem de artık bebek düşündügümüz için doktoruma gittim.

Kan ve hormon testlerim yapıldı ve vajinadan alet ile inceleme yapıldı ayrıca smear testi de yapıldı..

Kan testlerim de hemogram da hct, mcv, mch, mpv düşük rdw ise yüksek çıktı.

Bunların sorun olmayacağını folik asit alımıma devam etmemi söyledi, ayrıca 2 aydır folic plus içiyorum günde 2 kere..

Fakat smear testi sonucuda ise 'kısmen inflamasyon ile örtülü' olduğu için doktorum bunun çok büyük bir sorun olmadığını tedavi ile geçebileceğini söyledi.

ve bana colpose ile başlayan vajinal tablet yazdı.

Bu vajinal tabletin prospektüsünü okuduğum zaman hamilelik ve laktasyon bölümünde, hamilelik kullanımı üzerinde güvenirlikleri yoktur ve bu nedenle hamile bayanlar kullanmamalıdır diye yazı bulunmakta.

Birinci sorum ,..

Hamile değilim ama olma ihtimalim var, doktoruma güvenmek istiyorum ama sizce bu vajinal tableti kullanayım mı yoksa hamile değilsem regl günlerim geçtikten sonra mı kullanayım.

Karar veremedim emin de olamıyorum.. acaba zararı olur mu ?

İkincı sorum ise, bu smear testin de bulunan inflamasyon nedir ,mantar gibi mi dedim değil dedi. Çünkü bir defa mantar oldu ama kaşıntım filan yoktu o yüzden bu da öyle birşey olabilir mi diye sordum?

İnflasmasyondan korunmak için ne yapmak lazım .

Eğer yanıtlarsanız cok sevınırım .

Biraz uzatıp detaylara cok girdiğim için lütfen kusuruma bakmayın .

Şimdiden teşekkür ederim

2. 19 Eylül 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Şu anda hamile değlsiniz, o zaman kullanabilirsiniz. Bir dahaki adetinize kadar geçecek sürede hamileyseniz ve adet görmezseniz gebelik etkilenmeyecektir. (ya hep ya hiç kuralı) ama gebelik tespit edildikten sonra tabii ki kullanmayın. Enflamasyon hücreleri çoğu hastada görülür. Kaynağı belli değildir ve tedavi de gerektirmez. Doktorunuza güvenin....

4. 19 Eylül 2010
  5. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    297
    Ödül Puanları:
    203
    tesekkur ederım

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.