gebelik ihtimali ve röntgen???

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve scaarlet tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

8 Ekim 2008
    Konu Sahibi : scaarlet
  1. scaarlet

scaarlet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar biz bu ay eşimle korunmadık. Adetimin bugün 13.günü. Çalıştığım fabrikadan röntgen istiyorlar, peryodik kontrol nedeniyle. İlaç fabrikası olduğu için kurallar gereği çektirmem gerekiyor. Ama hamile miyim değil miyim bilmiyorum. Ne yapacağımı bilemedim. Eğer hamileysem bunu en erken ne zaman öğrenebilirim? Röntgen çektirsem ve sonra da gebe olduğumu öğrenirsem gerçekten de riskli olur mu? Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım?

2. 8 Ekim 2008
  3. Nida

Nida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben sizin yerinizde olsam, sonuctan emin olduktan sonraya birakirdim röntgen isini..Zararli oldugu bilinen bir gercek...

4. 8 Ekim 2008
  5. ayxsxegxuxl34

ayxsxegxuxl34 kuzucuklarım:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben gebe olduğumu bilmeden röntgende çekildim ilaçta kullandım şuan
    7haftalık hamileyim ama kafam çok karışık sakın çektirme emin ol kanda baktır öyle çektir.

6. 9 Ekim 2008
  7. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle çektirme ...
    bu dönem çok riskli....

8. 9 Ekim 2008
  9. ilknuray

ilknuray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sakın çektirme,
    sakın....
    bence yetkili birine durumu anlatmalısın.
    belki gebelik düşündüğünü işyerinde açıkmak istemeye bilirsin ama sırrını bir kişi ile paylaşman gerekecek.
    benim çalıştığım fabrika da her yıl yapılan ciğer röntgenini ben bu yolla çektirmedim.
    insanlar anlayışla karşılar.
    sakın çektirme.

10. 9 Ekim 2008
  11. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    cnm benim bende hastanede çalışıyordum ordan istediler,gittim çeken dr.la konuştum,hamile olma ihtimalim var çektiremem dedim şuraya not yazın dedi,adımın yanına yazdım,sende öyle yap cnm.

12. 9 Ekim 2008
  13. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım kesinlikle çektirme, çalıştığın yerdeki yetkiliyle görüş, adet olursan eğer olunca çekitrirsin, 10-15 gün sonra versen ne olur röntgeni, hemen vermen şart mı?

14. 9 Ekim 2008
  15. serdi

serdi Guest

canım çektirme çok tehlikeli şuan hamile olup olmadığını hiçbir şekilde öğrenemezsin daha çok erken kandada çıkmaz iş yerine durumu anlat 15 gün sonra çektirebiliceğini söyle.

16. 9 Ekim 2008
  17. hazannn

hazannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bu kadar korkmanı gerektirecek bi durum yok bende röntgen teknisyeniyim bir kaç ışınlamadan her hangi bi sorun çıkmıyo düşük dozlarda radyasyon veriliyo sanırım akciğer filmi çektireceksin ama yinede sen bilirsin ben uzamanlarımla görüştüm daha önce bu konuyu radyasyon ne kadar etkiliyo diye onun bana verdiği cevap hastanedeki arkadaşlar çalıştıkları dönemde adetleri geçmedikten sonra anlamıyolar gebe kaldıklarını ve 1 aygibi süre boyunca çalışmaya devam ediyolar dedi yani radyasyondan bu kadar korkmayınnnn,

18. 9 Ekim 2008
  19. swethome

swethome mis kokulum,DEFNEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Canim allah korusun ,bile bile riske girme belki hamile değilsindir ama olsun sen tedbirini al.lütfen
    biizm bir arkadşimiz hamile olduğunu bilmeden 3 kere röntgene girmiş başka birinin yaninda yaridm için
    ilaç ta kullanmiş sanirim o döenm.ve bebkerli ikizmiş ,doktor doktor gezmiş hepsie gebeliği sonrlandirmsini istemiş ve mecburen yaptirmiş.
    şu an hala keşke diyor.
    Hazirliksiz ve süpriz miş erkenmiş ama böyle bir durum tabi ki istenmez sen de dikkatli ol.
    Olur mu canim