gebelık ıle ılgılı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve osenay tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : osenay
  1. osenay

osenay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar ben 24 26 gunde bır adet oluyorum en son 29 aralıkta adet oldum yumurtlama gunlerınde gun asırı ılıskıye gırdım yumurtlama gunlerım adetın 12. gunden ıtıbaren basladı su an adetıme 7 8 gun var tahmınen bu sırada belımden bır raahtsızlık yasadım fılm cektırecektım belkı hamıle olabılırım fılm cektırmek zaralı olur dıye cok erken olmasına ragmen kan tahlılı yaptrıdım hemsıre bana gebelık var yok dıye mı bakalım yoksa btc hormonlara da bakalım mı dedı ben de bu tahlıl olayını pek bılmedıgım ıcın var mı yok mu dıye bakın dedım yaklasık bı 10 sonra sonucu aldım gebelık yok dedı bu kesın sonuc mudur dedım hayır degıl cunku adet gunun gelmemıs hormonlara baksaydık kesın sonuc alabılırdık dedı ben de tekrar tahlıl yaptırmadım fakat karnıma sırtıma bazen kramp gıbı sancılar gırıyor mıde bulantısı yok ama yedıklerım bogazımda gıbı sankı bugun tekrar tahlıl yaptırsam sonuc alır mıyım acaba

2. 14 Ocak 2010
  3. kaderim_55

kaderim_55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim benim yaptir gebelik testi belki sonuc alirsin ama isi belkilerede birakmamak gerek adetlerinin gecmesini bekle derim hadi hersey gonlunce olsun:1rolleyes::1rolleyes:

4. 14 Ocak 2010
  5. osenay

osenay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkur ederım arkadasım en ıyısı beklemek beklemek ıle ıl gılı sıkıntım yk aslında ama gercekten belım cok agrıyor bıran once rontgen cektırmek ıstıyorum ama bır hafta daha sabredıcdem artık

6. 14 Ocak 2010
  7. nevetna

nevetna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Canım röntgenden önce bchg sonucunu veren testi yaptır. Sen var mı yok mu deyince bu değerin 5ten düşükse yok demişlerdir. Ama atıyorum belki yeni bir hamilelikti ve değerin 4.30du. Bu değer iki günde bir katlanır gebeliğin başında. Yani bugün 4.3 olan iki gün sonra en az 8.6 olur. Şimdi bu testi yaptır, 5ten yukarıda çıkarsa iki gün sonra testi tekrarla artmış çıkarsa gebelik var demektir. Doktora danışıp çektir röntgeni.

8. 14 Ocak 2010
  9. jarnana_21

jarnana_21 anne olmak istiyorum Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Burda bir topicde okumuştum röntgenle ilgili radyoloji uzmanları yazmışlardı
    hamileliklerinin sorunsuz geçtiğini bir zararı olmadığını hamile bayanların zorunlu oldukları için röntgen çektirdiklerini ayrıca bu kadar erkenken bir sorun olacağını sanmıyorum ben ama doktora danışmakta fayda var eğer şüpheleniyorsan

10. 14 Ocak 2010
  11. osenay

osenay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkur ederım arkadaslar bır hafta beklıcem artık keske gebelık olsa da bekledıgıme degse :) her ay aynı senaryodan sıkıldım cunku

12. 14 Ocak 2010
  13. osenay

osenay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar ılerı derecede demır eksıklıgı gebelıge engel mıdır