Gebelik kesem gözükmedi:((( ne olur okuyun ve bir fikir verin:((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve findikk tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : findikk
  1. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    93
    Kızlar şu sıralar çok zor geçiyor.3yıllık evliğim ve eşimin spermlerin problem olduğu normal yolla hamile kalamazsın dediler.Geçen yıl tüp bebek denedik ve ikiz ggebelik oluştu fakat kalp atışları hiç olmadı:KK43: gelişimleride durmuş kürtaj olmak zorunda kaldım.Eşim ilaçlar kullanmaya başladı bitkisel ve doktorun verdiği biraz yükseldi değerler ve 1 yıl daha geçti.Bir kaç ay sonra tekrar tüp bebek denemeyi düşünürken rabbimden bir mucize geldi ve bu ay adetim gecikti.test yaptım pozitif çıktı.Okadar sevindikki anlatamam.Ama daha önce yaşadığımız şeyler yüzünden sürekli içimizde bir korku vardı ve hemen ertesi güne yani bu çarşamba gününe randevu aldık doktora gittik.Doktor vajinal muayene etti ve keseyi göremiyorum dedi:KK43: o an yıkıldık.Doktor küçük olduğu içinde gözükmeyebilir dedi ama dış gebelik riskinide düşünmemiz gerektiğini söyledi:KK43: sevincimiz kursağımızda kaldı yine.Kandanda bir bakalım dedi doktor ve değerim 786,23 çıktı.Hesaba görede 5hafta 2günlüktü.Pelvik doppler çekelim dedi doktor ve ondanda gözükmüyo %50 %50 diyolar şuanda.Dış gebeliğinde iç gebeliğinde kesesi ve bulgular gözükmüyo:KK43: 2günde bir hem dopplere hemde kandan bakılacakmış kan değerimin katlanması gerekiyormuş ve bugün kan vermeye gidicem.Bu belirsizlik okdar kötüki.Böyle bir durum yaşayan arkadaşlar varsa bana birşeyler yazsın lütfen:KK43:((( ve en önemlisi ben keseyle ilgili yazılarda hiçbir doktorun onlardan doppler istediğini görmedim doktorlar öyle istekten bulunmamış ama benden istediler ve 2 günde bir.Bu durumda kafamı karaştırıyo_Okadar sık girmem normal gibi gelmiyo çnkü normal vajinal kontrol gibi olmuyor.Çok ağrılı oluyor.İç gebelikse bukadar vajinadan kurcalanması tehlikeli değilmi???:KK43: Yazım uzun oldu kızlar ama:KK43:
    Buarada dualarınızda bekliyorum arkadaşlar....

2. 20 Ağustos 2010
  3. winx perisi

winx perisi acıımakkkkk yokkkkk Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    153
    canım sende kan pıhtılasması varmı kanın yogunsa bebege yeterlı kan gıtmedıgı ıcın gelısımı yavas olur bendede ole olmustu 9 haftalıkken 5 haftalık gorunuyordu ve dusuk yaptım bence bu ıhtımalı goz ardı etme tatlım dr.la gorus ıgen kullanırsın hersey yolunda gder eger ole bı problemın var ıse kanının sulanması gerekıyor

4. 20 Ağustos 2010
  5. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    93
    Bilmiyorumki doktor hiç öyle birşeyden bahsetmedi.

6. 20 Ağustos 2010
  7. winx perisi

winx perisi acıımakkkkk yokkkkk Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    153
    canım bence bgun gıttıgınde soel doktoruna testlerı yapsın zaten 15 gunde cıkıyor kan pıhtılasması tets sonucları

8. 20 Ağustos 2010
  9. gultun

gultun allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım allah yardımcın olsun inşallah sağlıklı bir gebelik olur adetinden daha küçük gozukuordur yani en son adete gore 5+2yim demişsin daha küçük olabilir ve bu yuzdende gozukmeyebilir inşallah başka sorun yokturda onumuzdeki gunlerde gorunur kese

10. 20 Ağustos 2010
  11. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    93
    Çok teşekkür ederim canım ya.Çok korkuyorum.Akşam kan vercem yine:KK43: dua edin ne olur.

12. 20 Ağustos 2010
  13. kardelennnnnn

kardelennnnnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Canım bence endişelenme.benim arkadaşım dada öyle oldu.beta hcg pozitif 1000 e yakın bir değerdi,ama kese gözükmüyordu,dış gebelik olabilir dediler ama 7 haftalık gözüktü.şimdi 19 haftalık hamile ve herşey normal.bence senin de öyle olacak sabret.bu mübarek günlerde dualarım seninle..

14. 20 Ağustos 2010
  15. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    93
    Amin canım sağol inş öyle olur.İnsan iyi düşünmeyi istiyo ama içine bir kurt düşürdükleri için rahatlayamıyorsun.Arkadaşına doppler falan yapılmşmıydı biliyormusun?

16. 20 Ağustos 2010
  17. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bencede yeni bir gebelik.. ve ayrıca betahcg çok iyi çıkmış. sağlıksız bi gebelik olsa o kadar yükselemezdi.. kan sonuçlarından belli olur zaten neden dolplere girmeni istediler bende anlamadım

18. 20 Ağustos 2010
  19. hazel82

hazel82 Rabb'im mucizemi koru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bencede 6. haftada da gozukebılır kı kese.sıkma canını.bısı olmıycaktr allahın ıznıyle.kan degerınde cok ıyı masallah.bugunde daha da yukseldıgını gorursun ınsallah canım