Gebelik kesesi yeri ve kalp atısı hk.da :((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve zodiaco tarafından 15 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : zodiaco
  1. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Herkese merhaba,

Siteye yeni kayıt oldum :) Hamileliğimle ilgili bazı problemler var sizinle paylasmak istedim. Belki aranızda benimle aynı durumu paylasmıslarınız vardır.
    SAT 28 haziran dı. Adet döneminin 5. gününde beta hcg 47.7 cıktı. Sonrasında iki günde bir testi yeniledim. En son 10 agustos Cuma günü 3108 cıktı ve cumartesi günü doktor kontrolune gittiğimde bana gebelik kesesinin rahimin üst tarafında yerleşmesi gerekirken rahimin aşağısında yerleştiğini ayrıca bu değerlerle gebelik kesesinin 7 mm olmasının da yolunda gitmeyen bir gebelik olduğunu söyledi. Hatta Bu hafta pt günü icinde renkli doppler cektirmemi soyleyerek randevu aldı. fakat bende internetten arastırma yaptım ilk 3 ayda bunu yaptırmanın cok sakıncalı olduğuna dair yazılar okuyunca vazgectim. Neyse pt günü baska bir doktora gittim.. Cumartesi 7 mm ölcülen gebelik kesesi 7.5 mm olmus. Bu doktorun da söylediği gebelik kesesi o kadar asagıda degil. Üstelik bu haftada kalp atısını duymamız gerekliydi. Yani 6 hafta 3 günde... Bir ihtimal gec döllenme olmuş da olabilir siz 1 hafta sonra gelin bakalım o zaman kesin duymamız lazım. Duyamazsak müdahale edeceğini söyledi. Ki adet tarihlerim düzenlidir 28 günde olurum. Son 2-3 aya bakınca 2-3 gün geciktiği olmus ama ortalama yine 28 güne denk gelir. İste arkadaslar durumum bu ve moralim de cok bozuk...Randevum Pazartesi günü ve 7 hafta 2 gün olacak sanırım. Bakalım hayırlısı umarım benimle aynı hikayeyi paylasan ya da cevrelerinde olan arkadaslar vardır .... Kusura bakmayın nolur cok uzun yazdım umarım sıkmadım sizleri.

Sevgilerimle, herkese mutlu günler diliyorum.

2. 15 Ağustos 2007
  3. Nehir

Nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah herşey yolundadır..bi kaç gün daha bekle..en azından kesin bir sonuç alırsın..yinede sen olumlu düşün..önemli olan herşeyin hayırlısı olması..geç döllenmeden dolayı bebeğin kalp atışları hemen duyulmayabilir..

4. 15 Ağustos 2007
  5. arxixn_

arxixn_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım 6+3 te duymaman normal geç döllenme olmulştur büyük ihtimalle 7. haftada kesin duyarsın moralini bozma canım belirtilerin var mı??

6. 15 Ağustos 2007
  7. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar cokk teşekkürler mesajlarınıza... İnsallah güzel dilekleriniz kabul olsun... Bu arada nasıl belirti canımcım?

8. 15 Ağustos 2007
  9. arxixn_

arxixn_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hamielelik belirtilerin var mı canım???halsizlik, bulantı, şişlikv.s??

10. 15 Ağustos 2007
  11. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canımcım doktor cuma dan beri istirahat vermişti cunku yazmayı unuttum hamilelik esnasında kistim yırtılmıs ve tehlike arzediyormus. Bu nedenle evde hep dinlendigim icin uykum olmuyor. Mide bulantım da yok..:KK43:
    Ama halsizlik var arkadasım.

12. 15 Ağustos 2007
  13. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım,moralini yüksek tut ve güzel şeyler düşün.geç döllenme olduğunu düşünüyorum bende.bu gidişinde bebişinin kalp atışlarını duyacaksın:)güzel haberlerini bekliyoruz..

14. 15 Ağustos 2007
  15. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    Cnm çok geçmiş olsun, pazartesiye kadar beklemek senin için ne kadar zor anlıyorum, benim de düşük riskim vardı ilk haftalarda kese rahmin tam önündeydi dr.um çok dikkatli ol her an düşebilir, sadece dinlen hiç birşey yapma demişti o zamanlar, hatırlıyorum da ne kadar zordu bu bekleyiş, her an düşebilir korkusuyla yaşamak, ama ben rabbime şükür atlattım, Allahın izniyle sen de bu sıkıntılı zamanlarını atlatırsın inşallah.Dualarımız seninle ve senin gibi düşük riski yaşayan diğer arkadaşlarla.Allah isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın. Cnm lütfen bize gelişmeleri buradan bildir olurmu.

16. 17 Ağustos 2007
  17. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

18. 17 Ağustos 2007
  19. zodiaco

zodiaco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu zorlu bir bekleyiş arkadasım neyse az kaldı Allahın izniyle... Pazartesi günü belki de mutlu olurum. Ama 7.haftada duymazsam ne yapacagım? Acaba bekletsem mi? Offf zor zor zor