Gebelik kesesi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve anjelic tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

12 Haziran 2009
    Konu Sahibi : anjelic
  1. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ben 7+4 hamileyim, ama hamileliğim süresince bir ohh diyemedim, gebelik kesem olması gerektiğinden yavaş büyüyor, geçen hafta doktorum 6,5 olduğunu söyledi, yavaş büyüdüğünü de, bugün ortalama 11,5 olmuş, yolk sac görünüyor dedi, yavaş büyüyor ama büyüyor olabilir bazen dedi, eğer 12 ve üzeri olup fetus görünmeseydi olumsuz derdim ama şu durumda olumsuz diyemem, haftaya bakıcaz, kalp atışları görünmezse o zaman olumsuz deriz dedi,

Benim sorum şu, benim durumuma yakın şeyler yaşayan hamile arkadaşlar var mı? Bu şekilde olup kalp atışını gören, sizlerden 8 haftalıkken kalp atışlarını gören oldu mu? Yardım lütfen:Saruboceq:
  2. 12 Haziran 2009
  3. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benzer durum yaşayan kimse yok anlaşılan....:çok üzgünüm:
  4. 13 Haziran 2009
  5. greys.85

greys.85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaaaa bende senin gibiyim ama bu 7+4 felan ne ben anlamıyorum benimde dokora göre adet tarihime göre yedi haftalık ama gebelik durmuş gibi dedi kese nin şekli ii değil dedi bide bebeği göremedi senin nasıl bebek görünüyormu ne olur sen yaz bende merak edenlerdenim acaba soradan gözükürmü dye.
  6. 13 Haziran 2009
  7. babytwin

babytwin Cemre Kızım :) Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam ben 6 hafta 4 günlükken ilk muayenemi oldum. kese görüldü çok şükür. kalp atışlarını da duyduk zor da olsa. doktorum yeni geliştiğini, 1 hafta sonra daha iyi duyabileceğimi söyledi. ama ben net bir şekilde duydum çok şükür canım. normalde kalbi 5. haftada oluşuyor. ama doktorlar kalp atışının duyabilmek için hep 7. haftayı beklemelisiniz diyorlar. inşallah önemli bir sorun yoktur canım. son adet tarihine göre olmuyor bazen, doktorun dediği yani gelişim gösterdiği hafta bence ne kadarlık olduğu. benimki de 1 hafta geriymiş ama normal dedi.
    dularım sen ve bebeğinle canım... :eek:
  8. 13 Haziran 2009
  9. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bazı bünyelerde ilk aylar çok çabuk büyür sonra durur bazılarında ilk aylar yavaş büyür sonra hızlanır bazları ise standartlara yakın büyürmüş hep korkmana gerek yok canım merak etme Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip ederi inşallah
  10. 13 Haziran 2009
  11. mxixz mxixz

mxixz mxixz Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar cok kotuyum 6 haftalık hamıleyım ama 2.9 mm cAPINDA DUZGUN KONTURLU KESE IZLENMISTIR DIYE YAZIO BU NE DEMEK ACABA BU HAFTAYA GORE COK MU KUCUK
  12. 14 Haziran 2009
  13. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canim normalde 7.haftadan sonra kalp atisi duyuluyor.ben 6+2 de duymustum.ama kisiden kisiye degisiyor insallah hayirlisi olur.aklina kötü seyler getirme Allah saglikla kucagina almayi da nasip eder insallah.
  14. 14 Haziran 2009
  15. esmaahmed

esmaahmed Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende 6 haftalık hamileyim doktor boş gebelik olabilir yarın da aynıysa kürtaş yapıcam dedi çok korkuyorum bebeğimi benden almasınlar odaha çok küçük ultrasonda 7.3 çıktı normal değilmi acaba lütfen bunu yaşayan varsa içimi rahatlatsın
  16. 15 Haziran 2009
  17. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım 7+4 açılmı şu: 7 hafta 4 günlük, ben bebeği göremediğim maalesef, bebeğin oluşacağını gösteren yolk kesesini gördük ama o kadar, bu kadar yavaş ilerlemesi pek iyi değilmiş, perşembe kontrolüm var hayırlısı, artık bir karar verecek doktorum...

saol canım, inşallah ben de bir mucize olmasını diliyorum Allahtan, sanırım artık kendimi her sonuca hazırladım...

eftelyaa inşallah söylediğin şekilde çıkar, gebelik kesesi her hafta gittiğimde büyümüş ama yavaş büyümüş oluyor, kese düzgün doktorum da bekleyelim dedi, bu hafta belli olacak artık herhalde, gece gündüz dua ediyorum rabbim bebeğimi bana bağışlasın diye:çok üzgünüm:

canım diğer topikte okdum konunu, kese görüldüğü halde bhcg'nin o kadar düşmesi düşük yapmaya başladığını gösteriyor olabilir, inşallah öyle değildir, doktorunun söyledikleri daha önemli, inşallah sağlıkla devam eder.

amin kançiçeğim, inşallah herşey yoluna girer.

6 haftalık gebelikte nasıl karar vermiş hemen boş gebelik olduğuna? sakın kürtaj olma bu aşamada, en az 10 gün daha bekle, ayrıca haftana göre gebelik kesesi boyutu normal görünüyor, bak ben bugün 8 hafta oldum, perşembe de kalp atışı göremezsek p.tesiyi bekleyip öyle karar vericem, bence sende yolunda olmayan bir şey yok.:eek:lmaz:
  18. 15 Haziran 2009
  19. Mopsy

Mopsy MİNİK KİVİM BÜYÜYORR:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6 haftalık daha çok küçük nasıl karar vermiş cidden...
    bak ben boş gebelik yaşadım ve daha 2 hafta önce kürtaj oldum canım..veee 10.haftada alındı benimkisi...geç döllenme olabilir her ihtimali düşünmek lazım 7.8. haftada kalp atışını duyanlar var....beklemelisin bencede..
    bişi daha öğrendim bak buna dikkat edebilirsin ...kesnin kesin olarak boş gebelik denilebilmesi için gebelik kesesinin 22.milim olması gerekiyor...doktorum en son 2 hafta boyunca haftada 2 kez kontrol ediyordu büyümeyi ama malesef yokmuş..22 milimde eğer hala kese içinde bebek gözükmüyorsa ozaman boş gebelik tanısı kesin koyuluyor.....benim kese çok düzgün büyüyordu kürtaja gittiğim gün büyüme durmuş ve 2milim küçülmüştü kesem..

hakkında hayırlısı olsun canım rabbim herşeyin iyisini bilir...