gebelik kesesinde bebek görünmezse ne olur

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve asnil tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : asnil
  1. asnil

asnil içimin gülen yüzü... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar , ben 1,5 aylık hamileyim aslında bundan da pek emin degilim çünkü bende adet düzensizligi var ama haziranın 10 unda test yaptıgımda pozitif çıktı, önce kese oluşmuş ama içinde bebek görünmüyor dediler sonrasında aşırı kusmadan hastanede 4 gün yattım (gecen hafta) orda bakan doktorda gebelik kesesinin boyutuna göre içinde oluşan york cisimcigi biraz küçük dedi, 10 gün sonra tekar gel son durama göre karar verecegiz dedi , yani saglıklı bir gebelik olup olmadıgı hakkında emin olamadıgını söyledi . benim çok moralim bozuk ne düşüncegimi bilmiyorum butür konularda deneyimleri olanlardan bana yardımçı olmalarını istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim
  2. 8 Temmuz 2009
  3. sibelemre

sibelemre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bulantının olması iyiye işarettir diye düşünüyorum. Üzülme, olumlu düşünmeye gayret et. Herşey gönlünce olsun
  4. 8 Temmuz 2009
  5. glnk

glnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende de benzer bi sorun vardıadetim 2.gün geçince test yaptığımda 2. çizgi kıpkırmızı olmuştu.6 haftalık gittiğimde doktor keseyi gördü bebeği göremedi 10 gün sonra gel tekrar bakalım dedi.2.gittiğimde de boş gebelik dedi.o güne kadar bütün hamilelik belirtilerini yaşadım.ne kanamam ne sancım hiçbir belirti olmadı boş gebelikle ilgili.mallesef kürtaj oldum :KK43:( doktor bunun ilk gebeliklerde sık görüldüğünü bundan sonrasını kesinlikle etkilemediğini söyledi.tabii giden gitmişti çok üzüldük.

umarım öyle bişey değildir.inşallah bebişini bir an önce görür kalp atışlarını duyarsın.başıma geleni anlattım çünkü doktor bana böyle bi ihtimalden hiç bahsetmemişti ve ona göre herşey normaldi.boş gebelik lafını ilk kez duydum ve doktora çok kızdım.keşke bu ihtimalden bahsetseydi belki kendimi kötüye de hazırlar bu kadar üzülmezdim ya da etrafımdaki herkese hamile olduğumu zöylemezdim.

herşey yolundadır umarım.sen gönlünü ferah tut.olmazsa da o bebekte bi sorun varmış ki olmamış demek gerekir.

iyi haberlerini almak dileğiyle...
  6. 8 Temmuz 2009
  7. c*a*n*d*y

c*a*n*d*y herşeyim cnm kızım alaram Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    cnm hiç moralini bozma benimde hemen görünmedi sonrra gel bakalım dedi bu sefer vajinalden baktı göründü endişelenmiştim bende senin gibi.ama bebeğim benimleymiş duydum kalp atışını bile.içini ferah tutu güsel düşün güsel olun herşey
  8. 8 Temmuz 2009
  9. UykucuSirine

UykucuSirine hasretinle yandı gönlümmm Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    endişelenmeni gerektirecek bir durum yok canım bence adet düzensizliğinden zate bahsetmişin..

yolk kesesi oluşmuş anladığım kadarıyla buda içerde bebek oluuşuyorr demekk
    Son düzenleme: 8 Temmuz 2009
  10. 9 Temmuz 2009
  11. ahmetsalih

ahmetsalih Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben de boş gebelikten kürtaj geçirdim 8 nisanda ama bende 9+3 olduğum halde york cisimciği hiç oluşmamıştı ve kese bir önceki muayeneye göre küçülmeye ve yuvarlaklığını kaybetmeye başlamıştı bulantılarım da hiç yoktu benim adet düzensizliğim de yoktu sende adet düzensizliği varmış muhtemelen geç yumurtlama olmuştur bulantıların da varmış bence arkadaşın dediği gibi bu iyiye işaret ayrıca küçük de olsa york cisimciğini görmüşler muhtemelen yakında bebeği de görürsünüz kalbini ferah tut ama olmazsa da hayırlısı buymuş çünkü boş gebelik sağlıksız sperm veya yumurtadan dolayı bebeğin görünecek büyüklüğe ulaşmadan ölmesi bu nedenle kesenin olup bebeğin olmaması durumudur sağlıklı bir hamilelikte rastlanmaz umarım en kısa zamanda iyi haberler alırsınız
  12. 9 Temmuz 2009
  13. asnil

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    salı günü doktora gidecegim tekrardan banada tek umut veren şey küçükde olsa içinde york cisimcigini görmüş olmaları, ama yinede aklıma kötü şeyler getirmeden edemiyorum umarım herşey yolundadır çünkü ailede ögrendi şimdi herkes çok hevesli bekliyorlar sonuçu özelliklede babam. Eşime söyleme demiştim belli olana kadar en azından kötü birşey olursa daha az üzülürüz diye ama heyecandan herkese söylemiş. salı gününe kadar heyecandan sitresten rahatsızlanmasam iyidir. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar , paylaşmak ve destek görmek bugibi durumlarda çok iyi geliyor
  14. 11 Temmuz 2009
  15. asnil

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    salı gününe az kaldı korkuyorum arkadaşlar
  16. 11 Temmuz 2009
  17. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    asnil korkma, hayırlısıyla inşallah bebeğini göreceksin, ben de benzer şeyler yaşadım, sonu üzücü bitti ama olsun, şu an olaylara daha sağlıklı bir şekilde bakabiliyorum, yolk sacın oluşması iyi bir şey, bende de oluşmuştu, doktorun istediği boyuttan büyüktü, gebeliğim baştan itibaren yavaş gelişti, çoook sonra bebek göründü ama kalp atışı hala yoktu,zaten canlılığını da yitirmişti, kretaj oldum. Ama bunlaa kadfayı takıp üzüntü yaptıkça eline geçen bir şey olmuyor, sen yaradana sığın, bol dua et kardeşim, o isterse herşey olur.
  18. 13 Temmuz 2009
  19. asnil

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    İnan benimde 10 gündür yaptıgım tekşey bu , bol bol dua etmek. güzel şeyler hayal ediyorum, senin durumuna çok üzüldüm. umarım en kısa zamanda saglıklı bir gebelik yaşarsın. Bende yarın kesin sonuçları ögrenecegim kalbim bugunden yerinden çıkacakmış gibi.Canım sana birşey sorcam nasıl bir hamilelik yaşıyordun peki yani normal belirtiler falan aynen devam ediyormuydu, sık sık acıkmak yada bazi yiyeceklere isteksizlik gibi.Yani bebegin yaşamamasının herhangi bir belirtisi varmıydı.Kusuruma bakma sana bunları hatırlatıp üzmek istemezdim ama insan bir umut ışıgı arıyor kendine. şimdiden teşekkürler destegin için