Gebelik kesesinin şekliyle ilgili çok acil yardım...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve merwisss tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

6 Kasım 2010
    Konu Sahibi : merwisss
  1. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar 6 haftalık hamileyim ama 6. haftanın başında yani pazartesi günü doktora gittim ama gebelik kesesinin şekli yuvarlak değildi uzun tuhaf bişeydi doktoruma zaten sinir oluyorum hiç soru sorulmuyo ona nys pazartesi günü tekrar doktora gidicem ama o güne kadar bekleyemiyorum içim içimi yiyor acaba bozulmuş gebelikmidir diye delirmek üzereyim çok korkuyorum sizce normalmidir bu gebelik kesesinin şekli

2. 6 Kasım 2010
  3. haticesu

haticesu hoşgeldin prensesim Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence strese girme iyi düşün iyi olsun bozma moralini

4. 6 Kasım 2010
  5. haticesu

haticesu hoşgeldin prensesim Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    benimde başta herşey kötüydü yok kese var bebek yok yok kalp atışı yok çok stres yaptım boşuna herşeyi rabbime bıraktım şimdi çok şükür rabbime 22 haftalık hamileyim 5yıl sonra sonunda oğlum geliyor inşallah:KK9::KK74:

6. 6 Kasım 2010
  7. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar görseniz beni öyle çok evham yapıyorum ki 5 haftalıkken gittim sadece kese vardı ya bebek yoksa diye evham yaptım şimdi kese uzun böyle yuvarlak değil kafam karıştı inşallah herşey yolundadır bu arada 6 hafta 4 günlük inşallah pazartesi gittiğimde yuvarlak olur doktorumda çok gıcık önceden acıbademe gidiyodum saf gibi bıraktım o doktoru buna kaldım buda çok ilgisiz

8. 6 Kasım 2010
  9. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    153
    cnm aksi bişey görseydi sölerdi heralde.

10. 7 Kasım 2010
  11. engelk82

engelk82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çoookkk normal. merak etme. benim de ilk gittiğimde 6 haftalıkken sadece kese görünüyodu ve aynnen uzun çıkıntılı falan bişeydi yani böyle fasulye şekline benziyodu. dedim bebek nasıl durcak bunun içinde çok şekilsiz gelmişti. hamileliğim boyunca hiç sıkıntım olmadı, suyum hep normaldi, bebeğim içinde rahat rahat gezindi oynadı. doktora da sormuştum zaten o kesenin bebeğin hareketlerine göre değiştiğini yani sabit yuvarlak bişey olmadığını söylemişti. için rahat olsun yani. benim hala suyum falan herşeyim normal. :KK9:

12. 7 Kasım 2010
  13. Soru ilgeci

Soru ilgeci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    hurafe midir bilmem de, kese yuvarlaksa kız, fasulye gibiyse oğlan diye duydum. doğru mu ki?

14. 7 Kasım 2010
  15. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ohh be vallaha rahatlattin beni arkadasim yaa gozume uyku girmiyodu bu aptal dusuncelerden zaten bidaha evham yapmiycam kendimi cok yipratiyorum doktorumuda degistiricem ayy ne gicik kadin anlatamam hic beni aydinlatmiyo valla :):)

16. 7 Kasım 2010
  17. engelk82

engelk82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ı ıhhhh doğru değilmiş. çünkü benimki fasulye gibi ama kız bebişim olcak :KK9:

18. 7 Kasım 2010
  19. engelk82

engelk82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eğer çok bilgi vermeyen bi doktorun varsa ewet değiştir derim. tabi değiştiremezsen de sen kontrollere giderken ona soru listeleri hazırlayabilirsin. benim bi arkadaşımın da öyle bi şikayeti vardı . o konuşturuyodu doktoru artık bi soru listesiyle gidiyodu her kontrole ..tabi bu soru olayını abartmamak da lazım bence. sonuçta doktor önemli bişey olsa paylaşır diye düşünüyorum. mesela tam tersine doktor olur olmaz tahmini olumsuzlukları söylediği için uykuları kaçan da çok hamileye rastladım bu forumda. öyle de olmamalı yani.. evham konusunda da kesinlikle doğru ne kadar evham yaparsak okadar başımıza gelir diye düşünüyorum. ben 9 ayım boyunca çok rahattım ve çok şükür hiç bi sorunum da olmadı şimdiye kadar. inşallah bundan sonra da olmaz. ama evham yapmamak için özellikle önce doktorunun seni rahatlatması çok önemli. umarım öyle bi doktor bulursun. doktor çok önemli.