Gebelik Kesesinin Yavaş Gelişmesinden Ötürü Düşük Yapanlar Var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve _WhitePearl_ tarafından 7 Nisan 2008 başlatılmıştır.

7 Nisan 2008
    Konu Sahibi : _WhitePearl_
  1. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba Arkadaslar,
    Geçen hafta 8 hafta 5 günlükken bebeğimin kalp atışları durmuş olduğundan ötürü kürtaj oldum. Sat ve crl ölçüleri birbirini tutarken gebelik kesem 6 hafta 6 günlük ölçüsündeydi.
    Doktorum bundan kaynaklı bir düşük olabileceğini söyledi.Ve bir sonraki gebelikte tekrarlama riski var ama tedavisi yok dedi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba çok üzülüyorum.
    Buarada enson muayenemde bebeğin kalp atışı olması gerekenin üstünde atıyormuş(179 dakikada), ve aminyon sıvım azmış.

2. 7 Nisan 2008
  3. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım geçmiş olsun Allah sabır versin sana.Çok üzülme herşeyin tedavisi var artık.Bence farklı, daha iyi bir doktora sor durumunu,hemen bozma moralini.

4. 7 Nisan 2008
  5. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım. bende 15 martta bebeğimin kalbi hiç atmadığı içn alındı. ama DR. tekrar olur diye bişey söylemedi. bu her hamilelikte olucak diye bi kaide yok. o zamanki döllenen yumurtadan veya spermden kaynaklanabiliyo. yani şansızlık olmuş. bendeki de tabii. bi çok kişide olabiliyo. kromozon bozukluğu olmaması için eşim sigarayı bıraktı.bide sağlıklı beslenmeye özen göstermek gerek. sen içini ferah tut. sağlıklı bebişlerin olacak inşallaha .s.a.s.

6. 7 Nisan 2008
  7. _WhitePearl_

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Saolasiniz Arkadaslar Verdiğiniz Moral Için , Giznurcum Sana Da çok Geçmiş Olsun Seninkide Yeni Düşmüş . Inş Canim Ya Okadar Korkuyorum Ki Tekrar Ayni şeyleri Yaşamaktan. Bendeki Farkli Bi Durumdu Bebek Gelişiyor Sürekli Kese Gelişmiyordu.4-5 Gün Sonra Bebek Keseye Siğmayacakti Yani .herşey Allahtan Demekki Hakkimizda Hayirlisi Buymuş .

8. 7 Nisan 2008
  9. fxixndxixkiçim

fxixndxixkiçim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ayni şekilde Canim,kese Yavaş Geliştiğiiçin Kalbi Durmuştu Bebeğimin,kürtaj Olmuştum 2 Yilönce..şu An 6 Buçuk Aylik Hamileyim,her şey Yolunda çok şükür..tekrarlayacak Diye Bişey Yok..folic Asiti Ilk 3 Ay Ihmal Etme..geçmiş Olsun..

10. 7 Nisan 2008
  11. _WhitePearl_

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Süper ozaman canım , ayni kaderi yasamış birisini buldum. inanır mısın kime sorsam böyle bişey duymadık diyorlar . Buarada hayırlı olsun canım. İlk bebeğini kaç haftalıkken kaybetmiştin?

12. 7 Nisan 2008
  13. gulan06

gulan06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok çok geçmiş olsun allah sabır versin inş.bundan sonraki hamileliğinde güzel haberler alırsın.......... sağlıklı bebekler dünyaya getirirsin............

14. 7 Nisan 2008
  15. _WhitePearl_

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Saol Gülancim insallah güzel bir hamilelik geçirim

16. 8 Nisan 2008
  17. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merak etme canım birdahaki bebeklerlmiz iyi olacak inşallah .kese gelişmemesinin nedenini DR a sordum bunun biçok nedeni olabileceği gibi kesin şundan dolayıda diyemiyolar.sperm ekimi sırasında ters giden bişey oluyo işte. ozamanlarda ilaç kullanmamak gerkiyo.stres falan da yapılmamalı karaciğer enzimlerimide ölçtürmemi istedi.bide kan değerim çok düşükmüş.demir ilacına başladım .bu tahlilleri sende bi yaptır istersen.sağlıcakla kal.
    .

18. 8 Nisan 2008
  19. _WhitePearl_

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Ilgin Için çok Tşkler Giznurcum , Ters Giden Bişi Oluyor Bundan Ya Bebek Ya Da Kese Etkileniyor Anladiğim Kadariyla , Sağliksiz Olduğu Içinde Vucüt Atiyor Düşük Oluyor. Sen şimdi Düşünüyor Musun Canim Bebek , Birde Istanbuldaysan Hangi Doktora Gidiyorsun?