Gebelik reflüsü yardım..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pretty_angel tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : pretty_angel
  1. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bende acaip bir reflü başladı. İlk önce midem yanıyor sonra yukarı sular çıkıyor en son kusuyorum. Hamileliğimin 12. haftasındayım. Ne zaman geçer bu? Çok kötü hissediyorum kendimi. Doktora söyledim Rennio Duo verdi ama nafile. Biraz geçiriyor sonra tekrar başlıyor.

2. 21 Ağustos 2009
  3. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    hamileliğin boyunca devam edebilir .her hamilede oluyo bendede var ben şuan 34.haftamdayım çok berbat bişi bende gaviscon şurup içiyorum ama beni rahatlatıyor oda olmasa daha kötü olurdum böyle atlatcaz napalım.

4. 21 Ağustos 2009
  5. taklamakan

taklamakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bendede olmuştu bebek büyüdükçe tabi içerdeki organlarda sıkışıyor haliyle. hamilelik sonuna kadar sürmüştü benim. gaviscon kullanmıştım. ama az ve sık yemek gerekiyo mide doluyken dahada artıyo. bide uzanırken yarı oturur pozisyonda olmak lazım bir süre. kısa sürede geçer inşaallah...

6. 21 Ağustos 2009
  7. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Ah ah ne desem bilmemki.Şimdi sizlerin hamilelik boyunca geçmiyor yazınızı okuyunca dahada karamsarlaşıyorum reflüye karşı.Çok çok erken başladı bende Daha 6 haftalıkken başladı.Doktor rennıe verdi gavıscon verdi ama nafile.Daha çok delirtti beni.ıçindeki nane aromaları bile yaktı.Çok ilerleyince kusmaya kadar gidiyor dediğin gibi.Üstelik afedersiniz durmadan tüküyorum.Sürekli tükürük salgılıyorum.Ağzımın tadı bozuldu.Mecburi zar zor yiyorum.Hiç bir şeyden tat alamıyorum.Soğuk ve yaş şeyler yiyebiliyorum sadece.Kuru gıdalar tüketemez oldum.Gece gündüz her an yanıyor içim.Üstelik hiç bir şey geçirmiyor... Belli yiyeceklerden uzak duruyorum yastığı yüksek tutuyorum.Yemekten hemen sonra yatmıyorum ama nafile beni öldürecek en sonunda bu yanma....

8. 21 Ağustos 2009
  9. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Birde bunu aylarca yaşayacağımı ve hiç geçmeyeceğini bilmek daha da zorlaştırıyor durumu...

10. 21 Ağustos 2009
  11. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hadi yaaa şimdi sonuna kadar mı sürecek offf. Hamile kalmadan önce söyleselerdi keşke.. Ameliyatı varmış. ee ben sürekli kusuyorum ne olcak bu durumda?? offf ya çok üzüldüm şimdi..

12. 21 Ağustos 2009
  13. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Ne yazıkki öyleymiş canım.Ben kaç kere doktora gittim hala bana faydası olmayan ilaçları veriyorlar.Bende ne yepacağımı şaşırdım artık.Kendiliğinden gitmeyeceğini biliyorum.Üstelik aylar ilerledikçe şiddeti dahada artıyormuş.O yüzden evde sürekli öldürecek beni bu yanma diye dolaşıyorum.Çünkü ilk aylarda bu kadar şiddetliyse ilerleyen zamanlarda herhalde çığlık atacağım acıdan.... Çözümünü bulmak için didik didik araştırıyorum inan.Bebeğe zarar gelmeden nasıl kurtulabilirim reflüden diye yana yana aranıyorum şimdilik... İnş. kısa zamanda çözüme ulaşırız... Yoksa hamileliğimiz sızlanmakla geçecek anlaşılan....

14. 21 Ağustos 2009
  15. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    tam 9 ay cektım hamılelık reflusunu allah kımsenın basına vermesın
    gecelerı ögürerek uyanıyordum dogru lavaboya cok sukur hepsı bıttı sonuç saçlı bir oğlum oldu kaydirigubbakcemile3işin esprısı tabi :)
    renneyı kullandım nafıle gavıskon kullanım gunde 5 kere koca bır ölcek o bıle fayda etmıyordu
    ınsalllah bır an önce gecer allah yardımcın olsun tatlım

gurbetce bunu beğendi.
  16. 21 Ağustos 2009
  17. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bu arada soguk sutte bıraz olsun hafıfletıyor ama sureklı ıceceksın her yanmaya basladıgında bır cay bardagı ıç emın ol ıyı gelecek

18. 21 Ağustos 2009
  19. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    İşte o dediğinde olmuyor canım yaa.Süt te bağırsaklarımı bozuyor.3 aydan sonra doktorların başka verebilecğei ilaç falan yokmu peki?Daha ilk aylarda bu kadar şiddetli yaşıyorum sonlara doğru normal bir yaşam süremez hale gelebilirim.Doktorlar bebeğe zarar gelmeden hiç bir şey yapamıyorlarmı?