Gebelik şekeri çıkanlar varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve adescik tarafından 14 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : adescik
  1. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ben 30 haftalık gebeyim 28 haftada gebelik şekeri tanısı kondu.diyete başladım
    tatlı olarak hiçbirşey yiyemiyorum.yemeklerde kısıtlı tabi hamilelikte çok sıkıntılı oluyor..
    bu sorunu yaşayanlar varmı? bebişleriniz sağlıklı doğdumu bu dönemi nasıl atlattınız?
    yorumlarınıza ihtiyacım var senağlama

2. 14 Mayıs 2009
  3. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım 32 haftalığım 2 aydır diyet yapıyorum çok zor oluyor 2 aydır tatlı hamur yok çok sıkldım.canımın istediğini yiyemiyorum.bebeğim için katlanırım. doğumdan sonra bol bol yreim yeterki bebiş iri olmasın..diyet yaptığın sürece problem olmuyor.32 haftalığım bebişim 1.600 gram normal yani kilosu düşük bile..ama bende fazla kilo almıyorum ve sağlıklı besleniyorum bu yönden şanslıyız yani.geçenlerde yakın arkadaşımda şeker vardı doğum yaptı normal yani herşey.gebelik şekeri genelde görülür pek kefaya takılacak bişiy değil yani...sadece diyetten sıkılıyosun o yani.neyseki az kalmış seninde..

4. 14 Mayıs 2009
  5. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok saol paradises dediğin gibi diyet yapmak çok zor ama katlanıcaz.. doktorum bana şeker aleti aldırdı yemeklerden sonra ölçüm yapıyorum.sana doktorun ne dedi ölçüm ve kan tahlili istiyormu?bebişlerimizi sağlıkla kucagımıza almak dileğiyle..

6. 14 Mayıs 2009
  7. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım bende aldım haftada bir kez ölçüyorum.her yemekten sonra yapma takıntı haline gelir.parmakların nasır olur.zaten bir haftalık diyetten sonra düzene giriyor ve bidaha çıkmıyor.merak etme.bide ölçümleri kahvaltıdan 1 saat sonra yap.en net ozaman çıkıyor.akşamları biraz yükselebilir panikleme sabah bişiy lalmıyo.benim 200 dü.şimdi hep 100 ün altında.kaçamak bile yapıyorum..zamanla alışıyo insan.bide hergün yarım saat yürüyüş ve günde 2buçuk litre su şekerin şeee si kalmıyor..haberin olsun...muuccckk:)))

8. 15 Mayıs 2009
  9. snoopy.izmir

snoopy.izmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar sanırım bende sizin gibi diyete başlıycam değerlerimi daha dr. görmedi ama zaten 4 değerden en az ikisi normalin üstündeyse gebeliğe bağlı şeker hastası olunuyo(( Kendim için üzülmüyorum bile yeterki bebeğim sağlıklı olsun... Sizin değerleriniz kaçtı? Benim 50 gr. yüklemede 158...
    100 gr. yüklemede Açlık 8
    1. saat 171
    2.saat 186
    3.saat 166
    Bir de bu tanı konduktan ve diyete başladıktan kaç hafta sonra değerlere bakılıyor,kafama takılan hep aç gidip glukozmu içiliyor?

10. 15 Mayıs 2009
  11. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim

1.184
    2.171
    3.155

bu sonuçlarla şeker tanısı kondu 20 gündür diyet yapıyorum ve şeker aleti aldım her yemekten 1 saat sonra bazende 2 saat sonra ölçüyorum arada yüksek çıktıgı oluyor malesef.. ama yapıcak bişey yok diyete devam benim diyetisyenim pirinç,ketçap,mayonez,cips,tuzlu kraker,hazır ayran,hazır çorba, et tabletleri,meyva suyu,
    kola,fanta,sakatat,patetez,pekmez,bal, muz,incir,beyaz ekmek,kesinlikle yasakladı bunlar şekeri yükseltiyormuş dikkat arkadaşlar cokacimcoook

12. 16 Mayıs 2009
  13. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben muz ve beyaz ekmeği yasaklamadı tam tersi beyaz ekmekte b vitamini olduğu i,çin bebek için kepekli yeme dedi.benim şekerim 50lilikte 200 çıktı.sizin yine düşükmüş.çok şey yasaklamış doktor sana beniğm menümde patetesde var incirde pirinçde muzda.azar azar ama.ben herşey yiyebiliyorum.şeker hariç.kalorisine göre miktar belirliyorum azda olsa yiyorum..ve şekerim hiç 140ın üstüne çıkmadı.90 falan hep..

14. 19 Mayıs 2009
  15. snoopy.izmir

snoopy.izmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    Doktorum benim bu sonuçları görünce hastaneye yatırmamız gerekiyor dedi,ben diyetisyene yönlendirir diye bekliyordum,sanırım gözetim altında tutacak,yarın görücez artık..Ben zaten sizin saydıklarınızı tüketmiyorum bile mayonezmiş,ketçapmış vs....sadece yemeklerden sonra pekmez yiyordum,neyse sonra görüşmek üzere..

16. 6 Nisan 2010
  17. DerindirSiyahlar

DerindirSiyahlar Almina ve Çınar ilkokula başladı! :) Pro Üye

Beğenildi:
    539
    Ödül Puanları:
    153
    her gün demir hapı ile birlikte taze sıkılmış portakal suyu içiyordum.Bari portakal suyunu bırakayım bir süre.:sinifsinif:

18. 6 Nisan 2010
  19. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 22 haftalık hamıleyım dun şeker yuklemesı yaptırdım 50 likde 180 çıktı resmen yıyecek konusunda depresyona gırdım cok sıkda acıkıyorum bunu yersem bırsey olurmu acaba dıye dusunmeden edemıyorum ..doktorum patates pılav ekmegı daha az yemem gerektıgını soyledı ama cok tedırgınım dıyet cok zor bırseymış ya psıkolojık baskı gıbı