gebelik sekeri cikti:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve umutlardunyasi tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : umutlardunyasi
  1. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Selam kizlar. Seker taramasi yaptilar yuksek cikti. 75. Seker yuklemesi yapildi daha sonra. Ondan da yuksek cikmis olacakki arayip hastaneye gitmen lazim diye randevu verdiler. Gebelik sekeri varmis. Aranizda bu durumda olan varmi? Yaklasik iki haftadir sekerli yememeye calisiyorum, bu seferde bayilacak gibi oluyorum. Persembe hastaneye gidecegim.

2. 3 Ağustos 2010
  3. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    75 yüksek değilki.Hatta düşük.Ben hamilelikte şeker yüklemesiyle 145 çıkmıştı dr.iyi demişti.90-120 arası benim bildiğim kadarıyla olması gereken değerler.Ama şeker yüklemesiyle çıkıyor tabiki üstüne normal değerlerin.

4. 3 Ağustos 2010
  5. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kagidi tam okuaymadim ama 75 yaziyodu belki de 175 di. O daha kotu yaw!

6. 3 Ağustos 2010
  7. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Eğer normal şekerin 175 se evet yüksek maaleseff.

8. 3 Ağustos 2010
  9. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Korkma arkadaşım benim 50 grlık yüklemede 209 çıkmıştı,100lük yapıp tanı koyulmasına gerek bile kalmadı yani,direk diyetisyene yönlendirildim,10 gün sonrasında açlık tokluk şekerim ölçüldü normal değerlerde çıktı,sonrasında sürekli açlık ve tokluk şekerime bakılıyo,diyetine uymalısın ama,ben son ayıma girdim artık diyette zorlanıyorum :KK43: eğer diyetim şekerimi düşürmeseydi insülin iğnesi olacaktım..Dikkat edersen sıkıntı olmaz,birde maddi durumunda sıkıntın yoksa mutlaka diyetisyene git,daha güzel bi şekilde beslenirsin :KK66:

10. 4 Ağustos 2010
  11. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende yarin hastaneye gitcem canim bakalim ne olacak. Sana nasil bir diyet verdiler bana biraz yazabilirmisin?
    Ben diyete uyarim yeterki birsey olmasin bebegime. Maddi durumum ALLAH a sukur iyi. Ama canim ben para falan vermeme gerek yok, yigidi oldur hakkini ver demisler burda bedava saglik. Sigorta olayi da yok. Avustralyada oturma iznin varsa herkes saglik hakkindan bedava yararlaniyor. Devlet karsiliyor. Simdi hastaneye gittigimde beni diyetisyene yonlendirceklermis, onun icinde randevuyu verdiler simdiden. Guzel sartlari var simdi hakkini yemeyeyim. Insaallah bir gun turkiyede bu imkanlari karsilayabilir, biz gorebilecekmiyiz bilemem.

12. 4 Ağustos 2010
  13. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mehaba arkadaşlar benide degebelik şekeri çıktı 37 haftalık hamileyim 2 ay önce öğrendim tokluk şekerim 238 çıktı hastanede tedavi gördüm şuanda diyetisyenin verdiği diyet listemi uygulamaya çalışıyorum mafoldumben gülük kendim ölçüm yapıyorum geçen kola ve mısır yedim dayanamadım fenalık geçirdim öltüğümde 209 çıktı yürüyüş çok faydalı oluyor aklınızda bulunsun günde yarım saat yürüyüş yapıyorum yani diyetine uyduğun zaman sorun yok hepiöize geçmiş olsun a.s.

14. 4 Ağustos 2010
  15. kelebek.7

kelebek.7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben de 32 + 4 haftalık hamileyim.gebelik şekeri çıktı bende de..zaten annemde şeker hastası..diyete başladım ama meyve konusunda sıkıntı çekiyorum doktorum karpuz kavun üzüm incir gibi tatlı meyveleri yasakladı..ekşi meyve ye daha çok dedi ama bu mevsimde eksi meyve bulamıyrum..bu arada tokluk şekerim 175 ile 200 arasında değişiyor açlık 130-150 arasında..

16. 4 Ağustos 2010
  17. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Umutlar dünyası,herkesin bünyesi bir olmaz,benim diyetle senin diyet elbette farklılıklar gösterecektir,doktoruna güven..ben 1,5 ay çok düzenli yedim içtim,ama artık kendimi durduramıyorum,sürekli açım,diyetime uyamıyorum ama açlık tokluğum yükselmiyo şükür..
    Oradaki imkanlar daha güzelse yararlan hemde sonuna kadar..dediğim gibi korkma,ve söylenenlere uyarsan sıkıntı olmuyo..

18. 5 Ağustos 2010
  19. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar hastaneye gittim dediginiz gibi diyetisyen diyet verdi. O diyeti uygularsam sekerimin dengelenmesi saglanacakmis. Eger gecmesse insulin dedielr. Ayin 23. de tekrar randevu verdiler ona gore belli olacak

Bu arada ilk yazdigimda 75 demsitim ya, dogru gormusum ilk 50 gramda 7. 5 cikmis, ikinci 75 dede 10.2 cikmis. Yani buraya gore eger 7 nin uzerinde tokluk sekeri cikarsa gebelik sekeri var demekmis.

Bana birde alet verdiler, kalem gibi elime batirip kanatip daha sonra onu makinayla olcuyorum. 1. si ac karnina sabah, 2. kahvaltidan sonra, 3. ogle yemegi ve 4. aksam yemegi olmak uzere 4 defa gunde olcuyorum. Dengede tuttugumu goruncede icim rahatliyor. Bugun basladim diyet ise yaradi heralde ki 7 nin altinda cikti olctuklerim. Eger gecerse 7yi hastaneyi arayip bildirmem lazimmis. Sizde acaba bu aletten mi kullaniyorsunuz?