Gebelik şekeri teşhisi konan anneler buraya.. Birbirmize destek olalım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gizemli83 tarafından 12 Eylül 2010 başlatılmıştır.

12 Eylül 2010
    Konu Sahibi : gizemli83
  1. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba

gebelikte şeker teşhisi konan anneler birbirimize destek olalım...

bende 25+3 haftalık hamileyim geçen hafta 50 gr lık şeker yükleme testim yüksek çıkınca doktorum 100 gr lık şeker yükleme yaptırmamı söyledi onunda değerleri maalesef yüksek çıktı araya bayram girdiği için diyetisyene gidemedim yarın gideceğim.ama doktorum bu süreçte şeker çikolata ve prinç makarna gibi ürünler tüketmemem gerektiğini günde 3 kere ana öğünlerden 1 saat sonra kan şekerimi ölçmemi istedi..

bende pazartesiye kadar beklediğim süreçte kendime bir diyet buldum sağlıklı beslenme diyeti onu uyguluyorum ana öğünlerden 1 saat sonrada şekerimi ölçüyorum..

nette okuduğum şeyler pek iç açıcı değil canım çok tatlı istiyor ama ağzıma sürmedim..BEBEĞİME bişey olucak diye çok korkuyorum..

benim gibi olanlar varsa duygularımız ölçümlerimizi paylaşalım..birbirimize destek olalım

2. 12 Eylül 2010
  3. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben de vardı şeker insülin kullandım günde 4 kere diyet yaptım şimdi oğlum 2 yaşında stres en büyük etken stres yapmayın

4. 13 Eylül 2010
  5. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim içimi rahatlatınız inşallah bende de bir sorun olmaz

6. 13 Eylül 2010
  7. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    100'lük yüklemeden sonra tokluk kan şekerim 245 çıktı.
    doktor 2200 kalorilik diyet verdi. diyetisyene gittim. tiksindiğim bi şey oldup olmadığını sordu. o dönemde tavuktan nefret etmiştim. verdiği diyeti uyguladım. 7. aydan sonra her hafta sonu kurumumda kan şekerimi ölçtürdüm. hamileliğimi 9 kilo alarak tamamladım. oğlum 3.5 kilo doğdu.
    pirinç, şekerli gıdalar özellikle dondurma, hamur işi, patates, kavun, havuç, muz, beyaz ekmek vs. kan şekerini yükseltecek gıdalar. ben bir oturuşta 2 kilo dondurmayı rahatlıkla yiyebiliyordum. aman dikkat.
    diyetisyene başvurarak gayet sağlıklı hem de ideal kiloyu alarak hamileliği tamamlayabilirsin.
    doğumdan sonra da 2 ay diyetini devam ettirmen gerekiyor kendi sağlığın için.
    sağlıklı günler dilerim.

8. 13 Eylül 2010
  9. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    her hafta sonu yazmışım yanlışlıkla haftada bir yazacaktım

10. 13 Eylül 2010
  11. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bir de ara öğün yapmak çok önemli diyette.
    miden kazınmaya başladığı anda şeker yönünden seni etkilemeyecek gıdalardan atıştırabilirsin.

12. 14 Eylül 2010
  13. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar hepinize merhaba

o felaket tellalı ilk gittiğim diyetisyenden sonra biliyorsunuz ki bunalıma girmiştim salak kadın bana çantanızı hazırlayın yok erken doğum yok erken ölüm diyince insan ister istemez bunalıma giriyor...

Ben dün akşam yeni diyetisyenime gittim haftada bir gideceğim için evime yakın bir hastane olsun istedim medicalpark bahçelievlerdeki diyetisyene gittim tek kelimeyle SÜPER bir kadın sayesinde dün sayesinde karnım doydu

Öncelikle şunu sordum bu değerler çok mu yüksek?Oda bana yani yüksek ama uyguladığın diyetle görüyoruz ki bişeyleri başarmışsın ama bu diyet çok fazla gelmiş ve tokluk kan şekerin çok düşmüş dedi...

Açlık kan şekeri ölçmüyordum ben sadece tokluk kan şekeri ölçüyordum mesela tokluk kan şekerin 90 ken açlığında 85 se sorun var demektir o yüzden artık hem tokluk hem açlık kan şekerime bakacağız dedi....

Yani 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere bi listem var
    süt ürünleri yerine ne yiyebilirim
    her ara öğünden hangi meyvayı yiyebilirim öğlen yemeğinde ne yersem akşam yemeğinde ne yiyebileceğimin yazdığı alternatifli bir liste..

Kızlar inanın dün akşam ceviz elma ve kepekli girsini yedim diye ne kadar sevindim az az ısırdım hep çabuk bitmesin diye

Şimdi ana yemeklerden 15 dk önce açlık yemeğe başladıktan 1 saat sonrada tokluk olmak üzere günde 6 kere parmağımdan kan alıp şeker değerlerimi ölçüyorum..

günde en az 3 lt suyuda unutmamak lazım ve tabiki hafif yürüyüş..

inşallah herşey yolunda gider

14. 14 Eylül 2010
  15. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

çok teşekkür ederim ilginiz için allah oğlunuzu size bağışlasın

benim içimi rahatkattınız

dediğiniz gibi bende dikkat edicem diyetime bakalım nasıl sonuç vericek...

16. 14 Eylül 2010
  17. nilhan

nilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm bende de şeker çıktı açlık 100 üzeri tokluk 200 üzeri olunca doktorum endekolojiye vede diyetisyene yönlendirdi diyete pek uymuyorum aslında 7 aylık oldum ve sürekli aç hissediyorum kendimi çalıştığım içinde ara öğünlere pek dikkat edemiyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun

18. 14 Eylül 2010
  19. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    diyete uymuyormusun
    cnm çok önemli 7 aylık olsan bile bence dikkat etmeye çalış
    bebeğin için en azından