gebelik şekeri yüksek çıkanlar,neler yapıyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Esra tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

13 Kasım 2010
    Konu Sahibi : Esra
  1. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.248
    Ödül Puanları:
    238
    merhaba kızlar.şu an 30 haftalık hamileyim:nazar:iki hafta önce yaptırdığım 50 ve 100lük şeker yüklemelerim yüksek çıktı,doktorum endokrin bölümüne onlar da diyetisyene yönlendirdi.diyetisyenin verdiği diyeti doktorum çok aşırı buldu,yemeklerde kaşık hesabı(4 kaşık sebze,2 köfte kadar et...vs.) vardı.bu şekilde beslenemezsin bebek de geri kalır sen sadece benim söylediklerimi yap dedi.tatlılar,hamur işleri ,kızartmalar tamamen yasak.onun dışında günlük sebze,et,süt ve meyve tüketimi...tok karna haftada1-2 tatlı yiyebilirsin bişey olmaz o kadar da gözün kalmasın dedi,diyetisyen tamamen yasaklamıştı.
    sizler neler yaptınız,ya da yapıyorsunuz?diyetten dışarı çıktığınız oldu mu,doğumunuz nasıl oldu ve en önemlisi bebeğinizde bir sorun oldu mu??cevaplarsanız çok sevinirim...

2. 13 Kasım 2010
  3. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.248
    Ödül Puanları:
    238
    bu arada bazen canım öyle bir tatlı istiyor ki elim ayağım titriyor resmen,şeytana uymayım deyip sakinleştirmeye çalışıyorum kendimi

4. 13 Kasım 2010
  5. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.248
    Ödül Puanları:
    238
    offff,bi tek benim mi böyle sorunum var,kimse yorum yapmıyor,bakan çıkıyor geri:KK43:(

6. 13 Kasım 2010
  7. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    kimse bişey yazmamış hakkten..ben önceki gebeliğimden bahsedeyim benimde yüksek çıkmıştı 50 ve 100 lük..önce bana verilen listeye uydum.
    1 bardak süt 4 kaşık yemek 2 köfte gibi sınırlamaları vardı ve o ay bebeğim sadece 200 gr aldı.geri kalmıştı bayağı.ilginç tarafı ben kilo almıştım..tabi çok üzüldüm.dr bol protein al dedi..süt yoğurt et yumurta tüket ama yağsız olsunlar..hamur işleri kızartma abur cubur şekerli yeme dedi..bebek alır sen almazsın dedi.gerçekten öyle oldu..bundada eğer şekerim çıkarsa hayatımdan beyaz unu,şekeri,pirinç,mısır gibi glisemik indeksi yüksek gıdalrı çıkartıp süt yoğurt meyve ağırlıklı besleneceğim..

8. 13 Kasım 2010
  9. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.248
    Ödül Puanları:
    238
    canım yaa,çok sağol.ben de dediklerini yapıyorum.dr bir de tok karna arada tatlı yiyebilirsin dedi ama bilemiyorum,korkuyorum biraz.

10. 13 Kasım 2010
  11. arzu0661

arzu0661 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba canım bende daha yenı gordum ıkı gundur moralım cok bozuk 50gr lık yuklemede 140 sınır ıken 142 cıktı 100 gr lık ıstedı doktor 3 ü normal 4.yuksek cıktı dahılıye gonderdı doktor oradakı doktor ıse bır kan testı ıstedı ona gore dıyet lıstesı verdı ve kan aletı alıp haftada ıkı kere olc dedı aldım ugun sabah lısteye gore yedım ve test yaptım cok dusuk cıktı sonra bıraz yedım ve aksam tekrar olctum normaldı ne yapacam bılmıyorum bu cogu hamılelerde gorunen bı durummuş dıkkat et kızrtma hamur ısı ekmek vs. az ye hıcbısey olmaz dıyorlar ınsallah bebıslerımızı saglıklı kucagımıza alırız

12. 13 Kasım 2010
  13. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.248
    Ödül Puanları:
    238
    arzucum geçmiş olsun,inşallah sağ salim alırız bebeklerimizi kucağımıza.seninki baya düşükmüş,benim ilk yüklememde 153 çıkmıştı ki tanıdığım biçok kişiye göre benimki düşük bile sayılır,seninki çok çok iyi..benim kafam da allak bullak,dr hiç üstünde durmuyor,dediklerimi yap yeter diyor.bayramdan sonra gidip kendim ölçtüreceğim açlık tokluk ne durumda...açlğımda sorun yok da tokluk sorun çıkarırsa diye korkuyorum.

14. 13 Kasım 2010
  15. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.248
    Ödül Puanları:
    238
    arzu bildiğim kadarıyla 100lük yüklemede 4 değerden 2sinin yüksek çıkması gerekiyor diyabet var denebilmesi için,sende biraz fazla titizlenmişler sanki.

16. 13 Kasım 2010
  17. arzu0661

arzu0661 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende bugun cok baktım canım evet dedıgın gıbı ama doktor hıc acıklama yapmadan benı dıyetısyene yonlendırınce sok oldum bılmıyorum artık bende bayramdan sonra tekrar yaptırmayı dusunuyorum bugun olctuklerım hep normal bı sabahkı ve oglen aclık 20 lerdeydı okadar az yedımkı sonra yıyınce duzeldı aclık 90 nı gecmıyecek tokluk 140 gecmıyecek dedı doktor sana ole bısey dedılermı bıde aılemdede seker hastası yok ,sen bayram sonrası yaptıracam demıssın testı hangısını yaptıracaz canım yazarsan sevınırım

18. 13 Kasım 2010
  19. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.248
    Ödül Puanları:
    238
    canım en son açlık istedi benden 75 çıktı,o da alt sınır zaten,çok iyi dedi..tokluk ölçtürmedim bişey de demedi.dediğim gibi pek önemsemiyor,ben bayramdan sonra sağlık ocağına gidip kendim açlık ve tokluk ölçtüreyim diyorum.öncce başka bi dra gitmiştim o da aşırı pimpirikliydi,direk insüline başlaman lazım dedi..orta yollusunu bulamadım gitti