gebelik sekerinde kilo verme?!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mimix tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

26 Ekim 2010
    Konu Sahibi : mimix
  1. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Mrb Arkadaslar,
    tam anlamiyla gebelik sekerin var demesede doktor yediklerine dikkat edeceksin beyazlari keseceksin dedi aynen uyguladim seker testinde bir degerim hafif yüksek cikmisti. Simdi sebze agirlikli besleniyorum sekeri tamamen hayatimdan cikardim börek cörek cikolata hicbisey yok.... tam bi hafta önce diyetisyende randevum vardi sunu yiyebilirsin sunu yiyemezsin dedi aynen uyguladim makarnayi fln tam tahilli yiyorum oda haftada 2 kez anca meyveyi abartmiyorum süt fln iciyorum ama tam 1 haftada 3 kilo verdim.. bu nekadar saglikli bilmiyorum bebegimi besleyememekten cok korkuyorum zaten bide kilo verimi dahada korkuttu beni, diyetisyende randevum bu cuma kadin doktoruna daha 3 hafta var, normal mi yoksa bi doktora danisayim mi ne dersiniz?

Son düzenleme: 26 Ekim 2010
  2. 26 Ekim 2010
  3. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim bir arkadasimda gebelik sekeri nedeniyle diyet yapti ve bir ayda iki kilo verdi. simdi dogumunu bekliyor sayili gunu var. bebegi Masallah 3 kilo. kendi toplamda 7 kilo almis:)) demekki oluyor ama mutlaka ve mutlaka hem diyetisyenine hem de jinekologuna sor tabii. saglikla kavusalim hepimiz Insallah.
    bu arada bana da diyetisyen yolu gozuktu 4 ayda 5 kilo aldim:KK43:( tatlidan tiksindim hamur isi hic yemiyorum makarna pilav canim hic istemiyor sirf sebze ve meyveyle bu koluyu nasil aldim soklardayim ayrica normalde cok cok cok zor kilo alirim:)

4. 26 Ekim 2010
  5. hican87

hican87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    78
    merak etme cnm.bebeğine birşey olmaz rabbim öyle bir koruyor ki.benim yengem hamileyken beğninden hasta olduğunu öğrendi.ameliyat olmazsan doğumda ölürsün dediler.3 aylık hamileyken ameliyat oldu. okadar çok zayıfladı ki 6 aylıkken anca belli oluyordu karnı.ama yiğenim maşşallah çok sağlıklı doğdu.şimdi de bizden zeki vallah çok tatlı:)

6. 26 Ekim 2010
  7. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    diyetisyenime sordum, tam tahilli makarna patates falan ye hatta cikolatayida arada bi yiyebilirsin cok abartma cok yüksek degil sekerin dedi..bunlarda ne dedigini bilmiyo jinekologumu aramadim henüz kilo vermeye devam edersem ariycam, sagol canim insallah benimkide seninkide saglikli bi sekilde dogar...benim neden kilo aldigim belliydi yedigim baklavanin cikolatanin haddi hesabi yoktu =)
    rahatlattin beni canim cok sagol =)