Gebelik testi hakkında bir soru

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve OFFPOFFF tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

22 Ocak 2010
    Konu Sahibi : OFFPOFFF
  1. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba herkese,
    demin arkadaşımla gebelik testi hakkında konuşuyorduk..ben gebelik testinin iliskiye girdikten bir gün sonra bile doğru gösterdiğini söylerken arkadasım bu sürenin 1 hafta olması hatta regli geciktikten sonra daha doğru sonuc verdigini söyledi.bende merak ettim?böyle bir şey yok,sadece konuşuyorduk ve merak ettigim için soruyorum yanlış anlaşılmasın :) gercekten gebelik testinin doğru sonuc vermesi için regli geciktikten sonra mı yapılması gerekir?hiç bı fikrim yoktur da benim gebelik testiyle alakalı şaşırdım o yüzden..

2. 22 Ocak 2010
  3. MerveKondu

MerveKondu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    gebelik testinin,ilşkiden 1 veya 2 gün sonra yapılması söz konusu bile değil,ancak,diyelimki 29 günde bir adet görülüyor,bunun üzerinden 10 gün geçmesi gerekirki(geçikme süresi olarak)o zaman doğru sonuç alınabilir ....

4. 22 Ocak 2010
  5. cotanak28

cotanak28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba boyle bırsey soz konusu bıle olamaz gebelık testı adet gecıkmesınden bır hafta on gun sonra bellı oluyor

6. 22 Ocak 2010
  7. yusufburcu

yusufburcu BEBEĞİME VE KOCAMA AŞIĞIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle böyle birşey yok olamazda zaten adet geçtikten sonra yapılır hatta kesin sonuç alınabilinmesi için adetin geçtikten 10 gün sonra yapılır canım bilgilerinize

8. 22 Ocak 2010
  9. ibican

ibican Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar bende yeni katıldım.hemen konuya dahil olmak isterim izin verirseniz.bende bi gün arayla iki test yaptım ikisindede silik çizgi çıktı ama bugün tekrar yaptım tek çizgi vardı.adetime 3 gün var daha acaba testler hatalımı yoksa hamilemiyim cevap yazarsanız sevinirim

10. 22 Ocak 2010
  11. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    himm ben yanlış biliyormusum demek ki :) sagolun merakımı giderdiginiz için :)

12. 22 Ocak 2010
  13. ssheker07

ssheker07 inşaat mühendisi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    bi kac gün sonra dogru sonuc wermez ki..kan testnde 1 hafta sora görülebilirmş ama idrar testlerinde 3 hafta gecmesi gerekmişşşş... bn öle biliorum

14. 22 Ocak 2010
  15. yusufburcu

yusufburcu BEBEĞİME VE KOCAMA AŞIĞIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayır canım şende yanlış biliyorşun kan teştinde adetin 1 gün geçe bile çıkar adetlenmeden bile çıkar fakat hamileyen tabiiki idrar teştlerindedeen keşin şonucu adet geciktikten 1 hafta şonra çıkıyor

16. 22 Ocak 2010
  17. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    kan testini gününde yaptırsan bile sonuç belli olur ama idrar testi günün geçtikten sonra sonuç verir

18. 22 Ocak 2010
  19. ssheker07

ssheker07 inşaat mühendisi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    tabi sizler daha bilgilisinz bu knoularda kulaktan dolma seyler biliyoruz opuyorumnanaktan bnm ögrendgm; döllenme olduktan 1 hafta sonra kanda görünecegi,idrar da ise döllenmeden 3 hafta sonra anlasılabilecegi gbi %100 kesin sonuclar wermeyecegiydi..şimdi yanlış mıymış bnm bu bilgim?? CADIARZU