Gebelik ve Ağda

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cmr tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : cmr
  1. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 33. haftamdayım, ağda yaptırmak istiyorum bikini bölgeme ama korkuyorum, bu şekiilde hamilelikte yaptıran var mı? herhangi bi zararı var mı? cvp bekliyorum kızlar sizden.

2. 16 Temmuz 2009
  3. priene

priene Kiss of Fire Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben hamileliğimin başından beri sir ağda yaptırıyorum. Hatta daha dün yaptırdım. Dünkü bayağı uzun sürdü, küçük parçalar halinde yapıştırdı yapan kız canım acımasın diye.
    Ben başlamadan önce antibakteriyel jelle temizletiyorum.
    Güvendiğin temiz bir yer varsa orada yaptırabilirsin.

Aslında vajina girişine yakın yerlerdeki tüylerin alınmayıp makasla kısaltılması lazımmış ama alışmışız böyle yolunmaya :)

4. 16 Temmuz 2009
  5. pembedusler

pembedusler Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla bende dün sir ağda yaptırdım.hep giderdim zaten.hamile olduğumu öğrendiğimden beri ilk defa gittim.çokta rahat ettim.alan kız bendede çok nazik oldu.özellikle oaraya.bir sakıncası olup olamdığını bilmiyorum.ama alan kişinin daha hassas davranması lazımmı.orası için.bir tehlikesi varmıdır bilen arkadaşlar yazabilirmi.allah korusun bizde yanlış birşey yapmayalım.
    bide priene canım neden makasla kesilmesi lazım girişteki tüylerin anlayamadım.

6. 16 Temmuz 2009
  7. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende kisa bi süre önce bi ilac kullanmistim ama önerilenden cok kullandim..ve bi süre sonra karin bölgemde hafif tüylenmeler olustu bende hic almadim koyulasirsa diye..ama simdi hamilelik hormanuylada birlikte heralde koyulasti doktor karindan bakarsa bebise utanirim ya:KK43:agda yapmayada korkuyorum hazir agda yapsam karnima bebise bisiy olurmu??

8. 16 Temmuz 2009
  9. pembedusler

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla zannetmiyorum ama burdan hamileliğin başından irtibaren varsa ağda yaptırmış arkadaşlar bizi aydınlatabilirmi.

10. 16 Temmuz 2009
  11. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba.. bende 34.haftamdayım su an.. eskiden yaptırdıgım gibi hamileliğimi öğrendimden beridir de agda yaptırıyorum.. herhangi bir sakıncası yok sanırım.. zaten güvendiğim bi agdacı yapıyor ve o da hamile.. çok hassas davranıyo hatta en son 1hafta 10gün once falan yaptırdım.. tabiki dogumdan önce de gidicem ani bi durum olmazsa..

12. 16 Temmuz 2009
  13. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kzılar ağdanın bir zararı yokmuş daha önce bunu başka bir topicte tartışmıştık ben hiç ağda yaptıramadım bugüne dek bana bile ağda yaptır demişlerdi ama bulunduğum yerde böyle ağda yapan bir yer yok hamilelikte epilasyon ve krem zararlı olabiliyormuş ağdanın bir zararı yok normalde doktorlar ağdayı pek tavsiye etmiyorlar ablamın kadın doğum dr. kısaltmanın daha doğru olduğunu söylemiş o tüylerin de bir işlevi var o bölgeyi enfeksiyondan koruyor ben jilet kullanıyorum şimdilik bilmiyorum fikrim sonra değişir mi bir de karın bölgesindeki tüyleri almayın onlar hamilelikten kaynaklanıyor doğumdan sonra 3 ay içinde eski haline dönüyormuş

14. 16 Temmuz 2009
  15. pembedusler

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ama ben karın bölgemdeki tüyleri eskiden beri aldırırdım.çünkü hep çıkardı.şimdide aldırıyorum.sakıncası varmıdır gerçekten.

16. 16 Temmuz 2009
  17. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    hmm onu bilmiyorum ama hamilelikten dolayı çıkan karın tüyleri alınmayacakmış.

18. 16 Temmuz 2009
  19. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    123
    kızlar soğuk ağda bantlarını tavsiye ederım üst kısma kolay oluyor bı ayna yardımıyla yapılabılıyor ben alt kısmı epilatörle bazende eldivenle alıyorum( bu arada karnım müthiş büyük bi durumda yapılabılıyor oturarak) hepınıze hayırlı doğumlar