Gebelik ve balık yağı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zuhal2 tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : zuhal2
  1. zuhal2

zuhal2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar, acaba aramızda doktoruna danışarak gebeliğinde balık yağı kullanan var mı? Varsa hangi markayı kullanıyorsunuz?
    Bir kaç kez doktoruma sordum, balığın kendisini yersen daha iyi olur dedi. Piyasada çok marka var ama özellikle gebelikte güvenli kullanılabileni hangisi merak ediyorum. Zira çoğu balık yağı balığın karaciğerinden elde edildiğinden yüksek oranda "A Vitamini" içererek bebiş için toksik olabiliyormuş. O yüzden doktorların önerdiklerinden kullanmak gerek..

2. 26 Mayıs 2008
  3. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    zuhalcım bence dr haklı neden dogal beslenmıyor da bunu arastırıyorsun bana kalırsa arkadasım balıgın kendısını ye sonra kaş yaparken göz cıkarmaaaa herseyın dogalı en ıyısı

4. 26 Mayıs 2008
  5. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    herşeyin fazlası zarar bence de ben de aldım hamileliği ilk öğrendiğimde ama içmedim araştırdım haftada 1 yüzey balığı yemek yeterliymiş bi de ceviz omega 3 kaynağı forumda okumuştum bi arkadaşın 2 aylık bebeği diş çıkartıyomuş dr.kalsiyum ve omega 3 fazlalığından erken çıkıyo demiş hamilelikte fazla yemişsin demiş dişlerin erken çıkması iyi bişey değil sonra erken bozulup çürüylar biliyosun herşeyin dozunda olanı iyidir bence de

6. 26 Mayıs 2008
  7. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Marincap...günde bir defa ama iki tane birden alınıyor.Gebeliğin son üç ayında anneden bebeğe omega 3 geçişi daha da fazla olduğundan (haftada 2 kere balık yiyemiyorsan eğer) almak gerekiyor. Hatta dr.um bana doğumdan sonra da 3 ay devam etmemi söyledi....bebeğin retina ve beyin gelişimi için önemli...

8. 26 Mayıs 2008
  9. BubleGum

BubleGum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de doktorumdan istedim günde bir tablet alıyorum. Adı Efa Daily. bu mevsimde balık yenmiyor ki ne tat var ne de taze.

10. 28 Mayıs 2008
  11. gizemm

gizemm Guest

ben de kullanmaya karar verdim. acaba hangi markanınkini alayım? balığın vücündan elde edilenleri nasıl ayırt edicez, içeriğinde yazar mı?

12. 28 Mayıs 2008
  13. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bana doktorum verdi ilk öğrendiğimde 4 haftalıktı ve hemen başlattı günde bi tane alıyorum ve yemek yerken arada içiyorum yoksa en son onu yutarsam midemde en son o olduğu için çok fena koku geliyo benimki EFA

14. 28 Mayıs 2008
  15. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    eğer balık yağı kullanmak istemiyorsanız günde 3-4 adet
    cevizde omega3 yağını almanızda kısmen de
    olsa yardımcı olabilir ama haftada 1 kere balık tüketiyosanız
    balık yağı almanıza gerek yokmuşş

16. 28 Mayıs 2008
  17. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    valla doktorum hiç öle bişey sölemedi bana direk başlattı günde bi avuç kadar ceviz yiyorum tavsiye ederim bebek çok zeki oluyomuş bütünlerinden yiyin zaten dikkat edin aynı beyin şeklinde deilmi kivide çok zeki yapıyomuş

18. 28 Mayıs 2008
  19. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    doktorum bana seven sea verdi ama hergun alma dedı
    ben hıc balık yıyemıyorum zaten onceden de hıc sevmezdım ama uzuluyorum da hanı
    cevızı onerdı ama cevız hala mıdemı bulandırıyor :1no2:ınsa allah kısa zamanda gecer de bende yemeye baslayabılırım