gebelık ve hipertansıyon

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve xxxxxangel tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

5 Aralık 2009
    Konu Sahibi : xxxxxangel
  1. xxxxxangel

xxxxxangel GÖBÜŞÜ BEBİŞLİ:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaslar ben 13 haftalık hamıleyım bayramdan berı tansıyonum sureklı yukselıo annemde de hıpertansıyon var dr um bu yuzden genetık olabılır dıo tansıyon ılacı verdı fakat ben o ılacı kullanıp kullanmama konusunda cok kararsızım bıde netten arastırdım hıpertansıyon anne ve bebek olumlerıne neden oluomus acaba bu durumda olan baska hamıle arkadaslar varmı bılgılerınıze ıhtıyacım var

2. 28 Şubat 2010
  3. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım sendede panik atak var galiba
    hamilelikte benimde tansiyonum yükseliyordu annemdede var
    cok korkuyordum bas dönmesiyle filan acile gidiyordum 14 8 filn cıkıyodu yuksek degil diyorlardı
    daha sonra holter cihazı takıldı 24 saat tansiyonum ölçüldü
    tansiyon ilacı verildi biri kullan biri kullanma dedi
    istnbulda bi doktoru aradım bu yasta ilaca baslarsan bırakamazsın bunyen alışır hep ister
    hakkaten tansiyon hastası olur cıkarsın dedi bende kullanmadım
    tamamen tuzsuz yedim ama yinede oluyordu
    ALLAHAşükür kötü bi durum olmadı
    dogum yaptım 2 aylık kızım var
    yine arada başdönmesi ve gözlerimde bi yorgunluk oluyor
    ben panik ataga bagladım
    sende iyice kontrolunu yaptır

4. 28 Şubat 2010
  5. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bir ara benimde yükseldi 14 9 oldu sınır bu ölçüymüş zaten çok riskli bir durum sürekli takip etmelisin ben ilaç verildiğini duymamıştım iyice araştır derim. Geçmiş olsun

6. 1 Mart 2010
  7. meryaz

meryaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    76
    Çok rastlanan bir durum aslında. Bende yıllardır yüksek tansiyon hastasıyım. Ve çocuk istediğimizden beri hamilelikte kullanılan tansiyon ilacından verdi doktorum. Şu an hamileyim ve yeni öğrendim. Beni nasıl bir süreç bekliyor bilmiyorum. Yalnız kesinlikle ilaç kullanmalısın derim. Çünkü tansiyonu yüksek seyreden hamilelerde bebek prematüre doğar. Ve bildiğim kadarıyla bu ilaçların bebeğe hiçbir zararı yok. Kullanmazsan eğer zarar verirsin. Bence rahatlamak için birkaç doktora daha danış. Ama geciktirme lütfen. Kaybettiğin her gün bebeğinin gelişimini etkiler