gebelik ve kortizon ..!!!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve alyans2 tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

23 Ocak 2013
    Konu Sahibi : alyans2
  1. alyans2

alyans2 haTiCe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben tekrarlayan düşükler hastasıyım.. 7 tane düşüğüm var.. daha doğrusu kalp atışları duruyo bebeklerin..suan 8. ye hamileyim ve doktorum bana farklı olarak kortizon ilacı verdi. ismini vermek istemiyorum ama kullananlar bilir.16 mg. ama ilacın yan etkileri de çok. hem bnm üzerimde, hem bebeğin.. napacağımı şaşırdım. ilacı dün aldım bi tane ama bugün almıcam..bu ilacı hamileyken kullanan var mıııı??? nolur yardımcı olun.

2. 23 Ocak 2013
  3. alyans2

alyans2 haTiCe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim gibi olan kimse yok sanırım...................

4. 24 Ocak 2013
  5. ozge_ada

ozge_ada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Alyans merhaba. ben 26 haftalık hamileyim. 15.haftadan beri 16mg dediğin adı p ile başlayan ilacı kullunıyorum. benim hastalığım farklı, ITP. trombositlerim düşüyor. öncelikle korkma. ilaç plasentaya geçmiyor. yanlız 12.haftaya kadar bebekte yarık damak yapma riski var. sendeki yan etkilere gelince onlar kaçınılmaz. tuz ve şekeri kes tamamen. böylece şişme, gebelik şekeri ve hipertansiyon riskini düşürürsün. sivilce, tüylenme, anksiyete... yani canım bu ilaca mecbursak katlanıyoruz. oğlumu sağ salim kavuşuyım yeter diyorum ben. geçmiş olsun.

6. 24 Ocak 2013
  7. diablo

diablo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bende kortızon kullandım hemde 12 haftalıkken basladım suanda 39 haftamı bıtırdım doktorunuz eger kullanın dıyorsa kullanın. gecmıs olsun

8. 24 Ocak 2013
  9. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun.
    dr unuzun dediği şekilde ilacı kullanın lütfen. ilacı düzenli kullanmazsanız faydasını nasıl göreceksiniz?
    bir arkadaşın dediği gibi yarık damak riski varsa, onların da tedavisi var günümüzde.

dr unuza güveniyorsanız, ilaca devam etmeniz gerekir. emin olmak isterseniz başka bir dr un bu tedavi hakkındaki fikrini öğrenmeye çalışın.
    inş bebeğinize kavuşursunuz.

10. 24 Ocak 2013
  11. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kaçıncı haftadasınız şu an?

12. 24 Ocak 2013
  13. alyans2

alyans2 haTiCe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    henüz 5. haftamdayım....kullanacaksın dedi doktor....!!! resmen :/

14. 24 Ocak 2013
  15. alyans2

alyans2 haTiCe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet haklısınız ama bebeğimin sağlığını düşünüyorum en çok...:KK43: tabi onu görecek miyim o da meçhul..doktoruma güvenm belli değil. ilk defa gidiyorum buna...ama kullanmaya başladım teslim oldum ALlaha...:KK43:

16. 24 Ocak 2013
  17. alyans2

alyans2 haTiCe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama işte benim ilk üç ay kullanmam lazım.. bebek oluşurken yani.. oluşum tamamlandıktan sonra zten bebeğe yararı var zararı yok.. sizde şişkinlik oldu mu peki..? nasıl geçirdiyorsunuz gebeliğinizi ..?

Son düzenleme: 24 Ocak 2013
  18. 24 Ocak 2013
  19. alyans2

alyans2 haTiCe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    işte ben ilk 3 ay kullanıcam.. bebeğim daha 5 haftalık...o yüzden korkuyorum.. bu riski sölediler. ama başka çare yok dediler.. tabi bu tedavivin de yararlı olup olmayacağı kesin değil.%50 falan..o da sorun ondan kaynaklanıyorsa tabi. o da bilinmiyor..nasıl geçti gebeliğin peki.?