gebelik ve makyaj

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mucella70 tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : mucella70
  1. mucella70

mucella70 Guest

kızlar gebelikte makyaj yapmak zararlımıdır ben çalıştığım için yapıyorum ama huzursuz da oluyorum gerçi hafif yapıyorum ama gene de bir sorayım dedim

2. 12 Ocak 2009
  3. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hamile oldugumu ilk öğrendiğimde hemşire uyarmıştı her kozmetik ürününü kullanma diye
    ben herzaman yaptım halada yapıyorum ... çok şükür herşey yolunda... önemli olan alerji v.s problemler yaratıcak yada neolduğu belirsiz markalar kullanmak zararlı
    ki bunu zaten yapmazsınız
    bence aksine makyaj kendimizi iyi hissetmemiz açısından iyi bişi bile aynaya bakınca güzel bi hamile görmek eminim hepimize iyi hissettirir kendimizi

4. 12 Ocak 2009
  5. sürekli temiz ve nemli tutmaya dikkat etmelisin bence.....

6. 5 Şubat 2009
  7. HCRN

HCRN Guest

bende makyaj yapıorum...doktorumda aynı şeyi söyledi ne olduğu belli olmayan kozmetik ürünleri dışında makyajın bir zararı yokmuş..ama çok iyi temizlemek şartıyla.....

8. 5 Şubat 2009
  9. kleshtina

kleshtina Bir kedim bile yook... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende makyaj yapıyorum ağır değil ve kısa süreli sana da öyle tavsiye ederim olmaz olmaz dememek lazım..Her şey insanlar için az yap canım.Her gün ağır makyaj yapmak: Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen bir araştırma sonucuna göre, her gün ağır makyaj yapan kadınların makyaj yapmayanlara göre özürlü bebek doğurma riski 1.25 kat daha fazla. Bebeği olumsuz etkileyen ise, kozmetik ürünlerde bulunan arsenik, kurşun ve merkür gibi zehirli maddeler. Bu gibi maddeler hamile kadının cildinden bebeğin kan dolaşımına giriyor ve bebeğin normal büyümesini olumsuz etkiliyor

10. 5 Şubat 2009
  11. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    kullandıgın ürünler kaliteliyse sorun yok
    kalitesiz ürünlerin de zaten hamilelik dısında kullanılması da çok zararlı

12. 5 Şubat 2009
  13. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Birde ne kullandığına bağlı, bazıları kalem çeker, ruj sürer makyaj yaptım der. Kapatıcı, krem vs. kullanmıyorsan rimelden kalemden rufdan bişey olacağını sanmıyorum, ben her gün rimel ve kalem kullanırım.

14. 5 Şubat 2009
  15. serdi

serdi Guest

canım ilk üç ay zararlı diye biliyorum ondan sonra pek bi etkisi olmuyormuş... bence ilk üç ay dikkatli olun kızlar....

16. 21 Ağustos 2015
  17. cef182

cef182 Üye Üye

Beğenildi:
    814
    Ödül Puanları:
    23
    Özellikle erkek çocuk bekleyen hamileler paraben içeren ürünlerden uzak durmalı diye biliyorum. Çocuğun cinsel kimliği ile ilgili bi durum olabilirmiş. Paraben maddesi olmayan makyaj malzemesi bulmak zor. Bir iki marka var sadece.

18. 21 Ağustos 2015
  19. Pembefular

Pembefular Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    38
    Hamileliğim boyunca kullanmadım o dönem cildim çok hassastı en basit rujda bile kurşun var arsenik var cidimize değmediğini düşündüğümüz ojenin bile kısırlığa yol açtığı kanıtlanmış bişey. Hamileyken en azından bu kimyasallardan uzak durabilirsiniz.