gebelik ve seyahat

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve MeryemNeva tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

7 Eylül 2009
    Konu Sahibi : MeryemNeva
  1. MeryemNeva

MeryemNeva Canımm Oğlumm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar merhaba.ben 3 hftalık hamileyim inş.Allah sağlıkla dünyaya getirmeyi nasib etsin.bir iki gün sonra seyahate çıkacaktık.gebeliğimide yeni öğrendim sayılır.şimdilik bir sorun yok. 7-8 saat uzaklıkla bir yolculuk kendi aracımızla çıkacağız.bir problem olur mu acaba?doktoruma sordum yoculuğn bir sakıncası yok ama yinede bilemem dedi.
    bu dönemlerinde yolculuğa çıkanınız oldumu acaba??bir sorun olur mu?

2. 7 Eylül 2009
  3. Karpuz

Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla canım doktorun sorun yok dedıyse sana dıkkaatlı gıdıp gelmek dusuyo bence.. :kedi:
    Allaha emanet gıder gelırsın bende 4 aylıkken cıkmıstım 7-8 saatlık yola bıraz wc sorunu olabılıyo bulantı olabılıyo o dönemde ama sneın ıcın erken bı donem dikkatli olman yeterli bence :kedi:
    Allah saglıkla kucagına almayı nasip etsin canımyerimseniben

4. 7 Eylül 2009
  5. basakk600

basakk600 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnım bende cıkmıstım 7 saat yolculugun sonu sısmıs ayaklardı

6. 7 Eylül 2009
  7. MeryemNeva

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    üç haftalıkmıydın yenimiydi yani.bir kaç doktora dha sordu eşim bebeği en azından keseyi ultrasonda görmeden riskli olabilir diyorlar.kararsız kaldım.kafam karıştı yani.korkuyorum bişi olurdiye

8. 7 Eylül 2009
  9. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebegim 2 aylik iken dr'a yollculuga gidebilirmiyim diye sormustuk, oda 3 ayi doldurduksan rahatlikla gidebilisin demisti. araba ile gidecekdik onuda sorduk araba ile mi ucakla mi?? diye doktorumda yolumuz 2 bucuk gun oldugu için ucak daha iyi senin için demisti. 3 aylik ilen ucakla geldik turkiyeye 4 aylik ikende donduk evimize.
    Allah'a sukur hiç bir sorun olmadi. ister araba ister ucak olsun 3 ayi bitirmeden riskli.
    Allah kolaylik ,versin ins.

Son düzenleme: 7 Eylül 2009
  10. 7 Eylül 2009
  11. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim doktorum gidebilirsin bişey olmaz dedi 3 aylıktım 3 saat yol 1.5 saat uçak,4saat daha yoldan sonra 2 ay kanamam oldu düşük riski bebeği yaşıo ama çok yıprandım keşke gelmez olaydım....kendi arabanla sorun olmaz belki dikketli gidersen allah a emanet........................

12. 7 Eylül 2009
  13. MeryemNeva

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler canım saol

14. 7 Eylül 2009
  15. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben 3 ayligim ama gitmedim biletim yandi ucak tehlikeli dedi doktor..ilerde sorun olur ve belki ucaktan olur bilemeyiz risk alma dedi ve gitmedim..ama arabayla yolculuk daha masum bence ama 8 saat diyosun ya nasi dayancan

16. 7 Eylül 2009
  17. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    ben çıktım canım 3 haftalıkken 6 saat gittim arabamızın arka tarafında ayaklarımı uzattım kimi zaman yattım kimi zaman oturdum ilk 3 ay öneli dikkat etmek gerek

18. 7 Eylül 2009
  19. merveege

merveege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim doktorum çok rahat,tüp bebek benim,çok tedirgindim,doktor hiç bişi olmaz dedi.olacaksa da zaten senin yüzünden olmaz düşük dedi.4 haftalıkken tatile gittim uçakla,orda bikaç şehir arası gezdim arabayla.tabi kasılmalarım oldu,tırstım.benle aynı hastaneye giden bi arkadaşa başka doktor izin vermedi tatile,normal yollarla hamile kalmasına ve de bi sorun olmamasına ragmen.