gebelik zehirlenmesi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Mart 2008 başlatılmıştır.

3 Mart 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Dün bütün gün eltimle uğraştık kızlar.33 haftalık hamileydi ve vücudu o kadar şişti ki,hep ona sanki şişliği kilo değil gibi geldiğini söylüyordum.Cumartesi dr.gitmiş kan-idrar testi tansiyonuna falan bakmış doktoru.Tansiyonu yüksekmiş 17 /10 ve idrarda protein yükselmesi oldugunu ve tansiyonunu sık sık ölçtürmesini .Daha çıkması durumunda bebeğin hayatının tehlikeye gireceğini ve sezaryenle müdahale edileceğini ama bebeğin 15-20 gün kadar kuvözde kalabileceğini söylemiş.Tıp dilinde gebelik zehirlenmesiymiş bu.Tabi eltim çok çok üzüldü.Dün de tansiyonunu ölçtürmüş,19/11 olunca tekrar dr.aramış oda acil Bakırköy Yenimahalle SSK ya yönlendirmiş.Birlikte gittik acile.Gerekli testleri ordada yaptılar ama bebeğin kalp atışlarında bir problem olursa müdahale gerekirse kuvöz yok dediler.İsterseniz annenin tansiyonunu düşürmeye çalışalım ama bebeği alma durumunda kuvözü bulmak sizin işiniz dediler.Mecburen kabul ettik.Bakalım sonucu bekleyip göreceğiz.Hamile anneler son haftalarınızda tansiyonunuza çok dikkat edin lütfen,farkedilmeyen durumlarda istenmeyen durumların olması kaçınılmazmış.

2. 3 Mart 2008
  3. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm aynı durum bandede vardı ve sezeryan la doğum yaptım
    acil şifalar diliyorummmm

4. 3 Mart 2008
  5. EU1

EU1 Guest

sağol miracım.Sanırım sonuç bu olacak ama ne kadar geç olursa o kadar iyi olur herhalde.Allah yardımcıları olsun.

6. 3 Mart 2008
  7. ACELE

ACELE Guest

:1hug:
    çok geçmiş olsun canım inşallah sorunsuz gelir bebişiniz allah yardımcınız olsun inşallah

8. 3 Mart 2008
  9. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım neden oluyor o sıslıkler kılo cok aldı mı merek ettımm

10. 3 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

12. 3 Mart 2008
  13. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    CANIM ELTİNE ÇOK GEÇMİŞLER OLSUN....dilerim problemsiz kucağına almayı nasib eder rabbim... dualarım size bu akşam...

14. 4 Mart 2008
  15. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    35 haftalık dogum yaptım 1770 gr 3 gun yattık hastanede

16. 4 Mart 2008
  17. EU1

EU1 Guest

şu an bebek 2.250 gr.civarıymış.Herhalde 2 kg.üzerinde oldugundan pek problem olmaz.Ne kadar zaman oldu sana bilmiyorum ama çok geçmiş olsun canım.

18. 6 Mart 2008
  19. yagmur26

yagmur26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle çok geçmiş olsun bende 11/02/2008 günü gebelik zehirlenmesi nedeni ile 37 haftalık olarak sezeryanla doğum yapmak zorunda kaldım drum bekletmek istemedi çünkü bebek karnımdayken havale geçirirsem ikimizinde tehlikeye gireceğini söyledi hemen doğuma aldı beni ancak bebek alındıktan sonra ben havale geçirdim yoğun bakıma alındım ve çok şükür allahıma oğluma eşime ve aileme bağışladı beni 4 gün hastanede yattım ve taburcu oldum oğluşum 2220 gr dünyaya geldi ve kuvöze konmadı.Çok önemli bir durum ve tek çözümü bebeğin hemen alınması umarım sizin içinde herşey yolunda gider ve burdan iyi haberlerinizi alırız ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN