Gebelikde Mide Yanması..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tacsizprenses tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

4 Kasım 2010
    Konu Sahibi : tacsizprenses
  1. tacsizprenses

tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353
    Yanıyorummmmmmmm :84::84::84::84:

Arkadaşlar 20. haftamdayım ama midem zehir gibi yemek boruma kadar bir yanma oluyor dayanamıyorum su bile içemiyorum bazen içim kötü oluyor bulantı değil hamd olsun ama çok fena yanıyor..

Bebeğin saçı çıkıyor diyorlar..

Siz neler yaşadınız nasıl atlattınız..

2. 4 Kasım 2010
  3. GULSEMEDIHA

GULSEMEDIHA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    32. haftamdayım hala da yanıyorum. Reny Dyo verdi dr onu içince iyiyim. Soda içiyorum, Elma yiyorum falan...

4. 5 Kasım 2010
  5. tacsizprenses

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353

Pufff :KK43:(

Rabbim kolaylık versin inş. hepimize..

Soda meyvalı mı sade mi ?

6. 5 Kasım 2010
  7. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ben ilk zamanlar süt içiyodum 1-2 yudum gece yanmalarında kalkıp ama o bile kesmiyor artık 35.haftamdayım ve çok kötü yanıyor ara sıra benimde kızartma ve baharatlı şeylerden uzak dur geçen pazartesi gecesi sabaha kadar çektim mide yanmasını 4 te kalktım soda içtim salonda deli gibi dolaşırken eşim geldi doktora gidelim mi diye artık ağlamaya başladım 2,5 saat sonra işe gidicem hala uyuyamıyorum diye sonra yastığımı biraz dikleştirip uyumuşum allahtan

8. 5 Kasım 2010
  9. tacsizprenses

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353
    Kıyamammm keşke kesin çözüm olsa da yapıp rahatlasak :KK43:(( Maşallah senin az kalmış Rabbim yardımcımız olsun inş. öyle yanıyor ki su bile içemiyorum soda bende deneyeyim çok teşekkür ederim..

10. 5 Kasım 2010
  11. saliha27

saliha27 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim ya. ben hamile kaldığım ilk aydan beri bu mide yanmasıyla uğraşıyorum. benim hiç midem bulanmadı sürekli yandı hatta kavruldu halende devam ediyor hatta şiddeti daha da arttı.:2::2:
    gece yatarken yastığını yüksek tut. akşamları çok yemek yeme acıdan eşkiden sakın .
    şükür 2günden beri rahat uyuyabiliyorum. değilse geceleri deli gibi dolanırdım kusacak gibi olurdum. ay çok dertliyim bu konuda.
    2-3 yudum soğuk süt, soda,muz,naneli sakız,elma bunlar birazda olsa mide yanmasını dindiriyo.
    ben gece yarıları kalkıp nane yediğimi bilirim. şükür ki sona doğru yaklaşıyoruz. RABBİM çektiğimiz eziyetin mükafatını versin inşaALLAH

Son düzenleme: 5 Kasım 2010
  12. 5 Kasım 2010
  13. tacsizprenses

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353

ayhhh içim bir hoş oldu =))) hepsini ufaktan deneyeceğim beni de çok rahatsız ediyor ciddi anlamda acı yiyorum yaw vazgeçemiyorum ama acı hiç dokunmaz bana yanma genelde sabahları çok oluyor bir de ne hikmet ise akşam yemeğine yakın ölüyorum :84:

14. 5 Kasım 2010
  15. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benmde o yanma resmen kulaklarıma varıyor geçtim boğazımı falan ne yesem ne içsem kar etmiyor sadece rennie denen o mucize şurup fayda ediyor :) zararıda kesinlikle yokmuş rahatlıkla içebilirsin dedi doktor hatta son gittiğimde 3 tane yazmış :) ama benm midemde fıtık ve reflü var birazda ondan dolayı fazla yanma oluyor. birde çift yastık kullanmanı öneririm yalnız ikisini üst üst değilde kademeli koyarsan iyi olur öteki türlü sadece boynun sapar kalır:)

16. 5 Kasım 2010
  17. semami

semami Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    soğuk süt dene derim. fayda etmezse gaviscon şurup var. anında geçiriyor. benim gündüzleri öğle yemeğinde 1-2 saat sonra çok yanardı. dayamadığım yerde gaviscon içerdim. yandığına değmiiş doğrusu oğlum saçlı doğdu. saçalr uzadı şimdi, kız sananlar oluyor oğluşumu....

18. 6 Kasım 2010
  19. nehir6161

nehir6161 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    benimde migdemde yanma oluyordu doktora gittim ilac verdi bana ama ben yurt disinda oldugum icin bu ilaci verdi bana GAVISCON diye iyi geliyor 5 dakka icinde agrim gidiyor doktor asitten kaynaklandigini söyledi mesela elma domates vs seyler asit yapiyormus yediklerine dikkat et dedi bende dikkat etmeye caisiyorum ama ne kadar dikkat etsemde agrim oluyor ama ilaci kullaninca rahatliyorum sizde doktora gidin allah yardimciniz olsun aeo benimde hamileligim 30+1 deyim.....