Gebelikte antideprasan kullanan var mı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve NEVAL26 tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : NEVAL26
  1. NEVAL26

NEVAL26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar hamilelikte zorunlu olmadıkça ilaç kulllanmak sakıncalı bunu herkes bilir ama pskolojik rahatsızkık yasayanlar hamilekikte ne yapmalı.hamileliginde bu tur ilaclar kullanan oldu mu

2. 29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : NEVAL26
  3. reses

reses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86

ben varım... 21-22. haftalarımda depreşen panik ataklarım yüzünden mecburen ilaç kullanmaya başladım, çünkü ataklarım sıklaştı, her gün oluyordu, üzerine bir de anksiyete eklendi.. sürekli ağlıyordum... neyse.. psikiyatrist kontrolünde fluoksetin etken maddeli bir ilaca başladım (prozac yani).. şimdi 29. haftamın içindeyim.. gebelik kategorisi C olmasına rağmen, kadın doğum doktorum da kullanmamı istedi. Çünkü tedavi edilmeyen depresyon, panik ataklar ve ruhsal şikayetler bebek açısından ilaçtan daha fazla zarar veriyor, düşük doğum ağırlığı, erken doğum, düşük apgar skorları, huzursuzluk, iştahsızlık, ilerki yaşlarda öğrenme zorluğu, depresyona yatkınlık gibi... bunları çok araştırdık, çok okuduk.. ve ben de doktorlarıma da güvenerek ilaca devam ediyorum.. Allah bebeğimi korusun diye de dua ediyorum...