gebelikte antidepresan kullanımı

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve eyeblood tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

28 Ekim 2010
    Konu Sahibi : eyeblood
  1. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili hocam doktorum gebelikte antidepresan kullanımının çok zararlı olmadığını söyledi kullanan ve kullanırken kalan çok hastam var dedi diğer doktorum ruh ve sinir hastalıkları uzmanı olan hamile kaldığında direk kesicez dedi.ikisinin arasında kaldım antidepresanlarda birden bire kesildiğinde çok büyük sıkıntı veriyor bende seratonin sıvısının eksikliğinden kaynaklanan depresyon oluştu tedavi oluyorum başımdan çok yeni düşük geçti ilaca bağlamalımıyım gebelikten haberim yoktu sizin bu konu hakkındaki değerlendirmenizi çok merak ediyorum sevgili hocam cvp verirseniz çok mutlu olurum...CADIARZU

2. 30 Ekim 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Antidepresanların gebeliğin ilk 12 haftasında bazı anomalilerde artışa sebep olduğu bilinmektedir. Bu nedenle gebelik istendiğinde tedavi kesilmekte sonra tekrar başlanmakta doğum öncesi bebekte yoksunluk semptomlarının engellenmesi için tedavi tekrar kesilmektedir. Yanlışlıkla gebe kalan hastada bilgilendirme yapılmakta ve detaylı ultrasonografi ile anomaliler ekarte edilmeye çelışılmaktadır. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

4. 30 Ekim 2010
  5. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hocam cevabınızdan çıkardığım sonuç şu bilmiyorum yanlışmıyım gebeliğin ilk 3 ayı ilaç kesilecek sonrasında başlanacak ve doğuma yakın tekrar kesilecek peki benim benim bebeğim düşmemiş ise çünkü muallakta doktorlar farklı değerlendirmeler yaptı benim bebeğimde sağlık problemi oluşturmuş olabilirmi bebeğin tahminen 7 yada 8 haftalık olduğu düşünüldü diğer dr ise çok yeni dedi şu anda düşüp düşmediğinden emin olmadığım için devam etmemelimiyim bu sorumuda yanıtlarsanız çok rahatlayacağım sevgiler...

6. 31 Ekim 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Hanımefendi istenen bir gebelikse bahsettiğim şekilde takip ediyorum. Planlanmamış gebeliklerde 10 haftanın altında canlı bir gebelikte aileyi bilgilendirip isterlerse kürtaj yapıyorum. 10 haftayı geçen ve ilaç kullanmış bir gebede ise ultrasonografi ile anoımali taramasını 20. haftada yaparak hastayı bilgilendiriyorum.

8. 31 Ekim 2010
  9. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anladım hocam değerli bilgileriniz için teşekkürler iyi çalışmalar...