Gebelikte baş ağrısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Miniksevdam tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Miniksevdam
  1. Miniksevdam

Miniksevdam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Selam arkadaşlar, Ben ikinci bebeğime hamileyim.İlk oğlum 15 aylık şu an da hamileliğim 19 haftalık.İlk hamileliğimde 14 ile 16 haftalar arası her gün baş ağrısı yaşamıştım.O zaman düzenli tansiyon kontrolü yapıldı ama hep normal çıktı.Sonrada kendiliğinden geçti.Şimdi yine başım ağrımaya başladı bu sefer her gün değil ara ara ama çok rahatsız edici.İşin kötü yanı ağrıkesici içsemde fayda etmiyor.CAnım oğlumun hareketliliği sayesinde yatıp dinlenemiyorumda.Doktorum yine tüm kontrolleri yaptı ama her şey normal.Migrenim var ama bu ağrılar migren ağrısı gibide değil.Of ya kafayı yicem.Arkadaşlar sizdede aynı sorunu yaşayan var mı?Ne olur beni rajatlatın bu dudum çok canımı sıkıyor.

2. 3 Haziran 2008
  3. zuhahaha

zuhahaha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de 16 haftalik hamileyim 13. haftadan beri bende de mutemadiyen bas agrilari oluyor. hatta bazen dayanilmaz oluyor.henuz hic agri kesici icmedim ama dinlenmek gurultuden uzaklasmak falan hafifletiyor...

4. 3 Haziran 2008
  5. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    of bende ne ağrı oldu ne ağrı....kafamı duvarlara vuruyordum..minoset de geçirmiyordu o yüzden bi süre sonra onu da kullanmamaya başladım,boşu boşuna ağrı kesici almayayım diye...ama gerçekten 4. aydan sonra geçti...ılık duş,uyku vs. iyi gelebilir...bi de saçınınızı sıkı toplamamanızı öneririm...tansiyonla falan da ilgisi yokmuş bunun..hormon değişikliğinden ve damarların genişlemesinden oluyormuş..sabretmekten başka yapacak bişey yok...

6. 3 Haziran 2008
  7. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bende de var başağrısı. İlaç kullanmıyorum. Üzüldüğüm yada yorulduğum zaman oluyor daha çok. Ağrıdığı zamanda çok sinirli oluyorum. İnşallah geçer, yoksa çıldıracağım.. Başım çok ağrıyınca uyuyorum ama bu seferde kab us görmeye rüyamda ağlamaya falan başlıyorum.
    En kısa zamanda kurtuluruz inşallah...

8. 3 Haziran 2008
  9. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım rahat ol korkulacak bişi değil bu, ikinci trimesterde baş ağrısı normal bişey, benim hiç olmadı mesela ama çok hamilenin başının ağrıdığını biliyorum, sıvı bol tüket, kaliteli uyumaya çalış, bide kısa ılık duşlar al rahatlarsın biraz, sağlıkla kucagına alman dileğiyle

10. 3 Haziran 2008
  11. Miniksevdam

Miniksevdam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim.Sadece ben yaşıyorum sanıyordum.Ve artık iyice sinirlerim bozulmaya başlamıştı.HAyır durduk yerde kendimden şüphe eder hale geldim acaba başka bir problemim mi var diye.Ama yazdıklarınız içimi rahatlattı.Dilerim hepimiz hayırlısı ile bu ağrılardan kurtulur ve sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.Hepinize sevgiler.

ezgi0319 bunu beğendi.
  12. 4 Haziran 2008
  13. melek82

melek82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ya arkadaşlar 2. trimester de olur demişsiniz ama ben daha 7 haftalık hamileyim ve o kadar başı ağrıyor ki, boynum başımı taşıyamıyor bazen. dediğiniz gibi bu sinirlilik de yapıyor. bu normal mi peki

14. 4 Haziran 2008
  15. meryemyilmaz

meryemyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende 16+4 günlük hamileyim geçenlerde sürekli ağrıyodu başım,normalde bende migren var hamilelikte bu resmen azaldı bebişlerim annelerini iyileştirdiler zaten bir doktor söylemişti hamilelik te bebekler migren ağrılarını azaltır diye.şimdi aç kaldığımda çok güneşte kaldığımda gürültüde birde yorulduğumda filan ağrıyo işte.

16. 4 Haziran 2008
  17. Mine

Mine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende baş ağrısından muzdaribim ilaçta kullanmıyorum eşim izin vermiyor kullanmama
    şu an önceki gibi değil çok şükür

18. 5 Mayıs 2010
  19. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    konu epey gecmiste kalmis ama sorunlar ayni...
    bu bas agrilarina bir care bulan varsa lütfen paylassin...
    basimi koyacak yer bulamiyorum artik..henüz ilacta kullanmadim...
    özellikle aksam üzeri basliyor,ertesi sabaha kadar devam ediyor..cildiricammm :1no2: