Gebelikte bel sırt kalça ağrısı ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve su_su tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : su_su
  1. su_su

su_su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar 20+4 günlük hamileyim aşırı bel sırt ve kalça ağrısı çekiyorum benim gibi olan varmı özellikle geceleri artıyor...

2. 12 Ekim 2010
  3. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gecmis olsun bendede var bu agrilar o yüzden dokorum sadece4 saat calis fazla oturma dedi ama agrilar devam ediyo, benim agrilar genelikle gündüz oluyo gece cok agrimiyo. ama bu agrilar gayet normal cook abartili olmadigi halde doktorum sicak yag tavsiye etti ama kullanmadim acik konusmak gerekirse böyle idare ediyorum

4. 12 Ekim 2010
  5. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.057
    Ödül Puanları:
    238
    benim de sırtımda tek taraflı bir ağrı oluyor çok oturduğum zamanlarda,26. haftadayım,bir sonraki kontrolümde doktora soracağım.

6. 12 Ekim 2010
  7. durunun_annesi

durunun_annesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Benimde sırtımın sağ tarafında bir nokta ağrıyor özellikle eğilince dik durursam okadar olmuyor yinede acıyor tabi ama dayanılmayacak kadar değil

8. 12 Ekim 2010
  9. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.057
    Ödül Puanları:
    238
    canım benim de aynı sırtımın sağ tarafında oluyor sürekli,yastıkla falan desteklemezsem çok canım yanıyor.

10. 12 Ekim 2010
  11. durunun_annesi

durunun_annesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Nasıl bir ağrı biliyormusun sanki sırtıma bişey battı kaldı eğildikçe dahada acıyor .

12. 12 Ekim 2010
  13. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    biz perşembe günü 32.haftaya başlıcaz aynı ağrıları bende çektim daha fazlasını da çekmeye başladım. benimde kalçalarım çok ağrırdı şimdiler de sırt ağrısı başladı gece kalktığım zaman bacağımın teki ağrıyo bazen de tam bacak aram kasıklarımla birleşen nokta sanki kemikler ayrılıyomuş gibi. kaburgalarım ve organlarım birbirine geçti otururken baya bi zorlanıyorum artık kaburgalarımın baskısını hissedebiliyorum bazen tabağımı elime alıp yiyebiliyorum

14. 12 Ekim 2010
  15. su_su

su_su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benimde ağrı genelde sağ tarafta bir noktada sanki tek taraflı...

16. 12 Ekim 2010
  17. lilyumane

lilyumane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba benim de sırtımda sol tarafta bir ağrı var.çokyorulunca başlıyor.napıcam bilmiyorum.eşim sürekli masaj yapıyor ama nafile.geçmiyor..

18. 13 Ekim 2010
  19. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    63
    20li haftalardan sonra bebi$imizin daha bir büyümesi ve bunun belde yaptigi baskl yani yaptigi agirlik belde agriya neden oluyor arkada$lar.

Hatta bel agrisinin yanisira göbegimizde de kasilma tarzi veya cildimizde biçak kesigi gibi agrilar ya$ayanlariniz oldu mu? O da tamamen yine karin içinde ki kaslarin gev$emesi ve esnemesinden kaynaklanan bir durum.

Ben 25ci haftamdayim ve sizler gibi ve yukarda yazdigim tarzda agrilar ya$iyorum bunlar bazen hergün bazen se haftada 3 gün felan oluyor.

Özellikle yatarken hissediyorum bunu ve bacak arama yastik slkl$tlrlyorum biraz olsun rahatlatiyor. Veya lLlk suyla du$ aliyorum güzelce badem yagimla yaglaniyorum hehe kendi kendimi tatmin ediyorum belki size de yarayabilir. E$imden de çok sert olmamak $artiyla belime omuzlarima dogru badem yagini sürmesini istiyorum (kremde kullanabilirsiniz).

Otururken de bel bo$lugu yapmamaya çali$in, arabada felan olsun belinizin arkasina yum$ak bir yastik koyun, rahatlatir.

bir soru da benden:
    Oturup kalkarken kalçasindan ses duyan oluyormu? Bir KÜT sesi CADIARZU bende buaralar bu çok oluyor.