Gebelikte Böbrek genişlemesi ve taş sorunu yaşayanlar!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aydirik tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : aydirik
  1. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba; 18 haftalık gebeyim ve 4 gündür şiddetli böbrek sancısı çekiyorum.ultrasonda böbrek ve idrar yolunda genişleme saptandı dr hamilelikten kaynaklı genişleme yada taşta olabilir dedi.ancak hamile olduğum için film çekilemiyor ve taşta varsa filmde çıkıyor.bu ağrıların erken doğuma sebebiyet verebileceğinide söyledi çok tedirgin oldum .sadece parasetamol bazlı ilaçlar içebiliyorum sancıma etki bile etmiyor.dr geçmezse stent takılacağını söyledi.çektiğim sancıyla kaç tane bebek doğurmuştum:KK43: bu ve ya benzer durum sizinde başınıza geldimi ve stent taktıran oldumu? ne kadar faydalı olur ? inanın çok çaresizim tek derdim bebeğime etki etmesin çünkü sancılar öyle keskin ki yavrumda etkilenir bundan:KK43::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 2 Eylül 2010
  3. rabia01

rabia01 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    8.856
    Ödül Puanları:
    238
    benim oglumda olmustu 6 aylik hamileyken 1 haftaya yakin cektim son 3 günü hem ates hemde sanci olunca dayanamayip hastaneye gittim gittimde rahmimde acilma vardi önlemini aldilar hastenede yattim böbregime ultrasonla baktilar su toplama ve iltihap olusmustu serumlar baska tedaviler uyguladilar ama uzun sürdü baska doktora git ultasonla baksin böbregine önlemi alinmassa atesin cikar ayakta duramassin kusmalar filan olmasa acil hasteneye git

4. 3 Eylül 2010
  5. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    farklı doktorlara gittim ama hepsi aynı şeyi söylüyor.. bana 15 gün bekle gel olmazsa stent takaroz diolar ama ben dayanamıyorum ki...senağlama

6. 3 Eylül 2010
  7. rabia01

rabia01 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    8.856
    Ödül Puanları:
    238

15 güne kadar ya atesin cikarsa bunlari hic düsünmüyolarmi birde böbrek agrisi sanciya yol aciyor bari 15 gün hastenede denetim altina alsinlar bende su an 4 haftalik hamileyim dün böbregim agridi doktora gittim enfeksiyon kapmissin dedi ilac verdi

8. 4 Eylül 2010
  9. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar daha önce stent takılan olmadımı yada bu konuda tecrübesi olan... nerde antika bi hastalık var gelip beni bulur zaten:KK43::çok üzgünüm:

10. 4 Eylül 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Benimde böbreklerim genişlemişti ama sizind ediklerinizi hiç demedi doktor banaCADIARZU