Gebelikte bulantı için zofran kullanan var mı???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nerisss tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

3 Haziran 2011
    Konu Sahibi : nerisss
  1. nerisss

nerisss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar 8 haftalık hamileyim doktor bulantı ve kusmam için önce emedur fitil verdi faydası olmadığı içinde şimdi zofran diye bir ilaç verdi kullanan varmı yada ilaç hakkında bilgisi olan??yardımcı olursa sevinirim
  2. 4 Haziran 2011
  3. mehtaperkan

mehtaperkan Hoşgeldin Elif Nil'im Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Görümcemin de çok şitdetli bulantıları olmuştu hamileyken ve kendi kadın doğum doktoruda ona Zofran vermişti. Çok şükür 1.5 yaşında sağlıklı bir oğlu var şuan. O dönemde oda çok tereddütte kalmıştı eşime danıştı (eşimde doktor) Eimde kullanabileceğini söylemişti. İnşallah sağlıkla bebeğine kavuşursun.
  4. 4 Haziran 2011
  5. Amonra

Amonra Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    konunu içerik sebebiyle ilgili başlığa taşınmıştır, bilginize.
  6. 18 Mayıs 2013
  7. melek411

melek411 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    12+3 haftalık hamileyim .bulanti we kusmadan dolayi zofran 4 mg kullanyrm.ama endiselenmiyorda dglm. 2 aydr hergun iciorum. kullanan başka arkadşlarda war mi? dogum yapanlar bi problem yasadınız mı ? cewaplar icin smdiden tşkkurler. ! Allahımkoru !
  8. 19 Mayıs 2013
  9. ruhsuz87

ruhsuz87 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    bende 12 haftalğıım zofran kullanıyorum.yoksa içimde hiç bir şey kalmıyor 4 kilo verdim.biz iyi olucazki bebeklerde iyi olsun.
  10. 20 Mayıs 2013
  11. melek411

melek411 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    zofran ıçtgm icin istifra etmyrm ama hala daha bulantilar dwm edior we iştahsızım. tamamen kesmior yani malesef
  12. 20 Mayıs 2013
  13. ruhsuz87

ruhsuz87 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    bu arada zofranı sgk karşılamıyor ilaç raporu çıkartmak gerekiyormuş. bu raporu çıkarabilen varmı aranızda??
  14. 21 Mayıs 2013
  15. melek411

melek411 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hyr rapor fln ckarmadm. recetesiz gdiP aliorum hapi eczanelerden. 21 tl 6 tablet . ama artk premesis kullanmayi dusunuorum. yan etksi yokmus
  16. 21 Mayıs 2013
  17. duyguilker

duyguilker Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde hamileliğimin ilk ayları çok zor geçti ve yaklaşık 19-20 haftalık olasıya kadar işe gittiğim günlerde mutlaka hergün kullandım dediğiniz gibi ilk başlarda doktora yazdırarak alabiliyodum ama sonradan rapor çıkartarak bu ilacı satmaya başladılar ki Allahtan kusmalarım hafiflemişti o zamanlar, 4 kilo kadar vermiştim inanılmaz iştahsızlık vardı her nekadar ilaç kullansamda...neyseki sonlara yaklaştık artık çok şükür Allah'a :)
  18. 22 Mayıs 2013
  19. E_frat

E_frat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    8. ayın içerisindeyim ve hala kusmalarım devam ediyor, her sabah yarım zofran alıyorum.Başta ben de kullanma kistemedim ama yapacak bir şey yok, hem çalışıyorum hemde içmesem içimde hiçbir şey kalmıyor. Sanırım 9 ay boyunca kullanıcam bu ilacı.