gebelikte çatlak olmaması için ne kullanıyorsunuz canlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gamzelif tarafından 3 Kasım 2010 başlatılmıştır.

3 Kasım 2010
    Konu Sahibi : gamzelif
  1. gamzelif

gamzelif 11.06.2011 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Herkesin bir önerisi olacaktır, hangi haftadan itibaren kullandığınızıda belirtirmisiniz arkadaşlar, ben 9. haftaya giriyorum karnım belirginleşmeye başladı:))

2. 3 Kasım 2010
  3. melis84

melis84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    erken belirmeye başlamış karnın bence.ama henüz gerginlik yoktur.ben badem yağı sürüyordum bir ay öncsine kadar.doktorum tüylenmeyi artırabileceği için kullanma dedi.bana pytolastil adlı jeli önerdi.onu kullanıyorum.şu anda 27 haftalık hamileyim.henüz çatlak yok çok şükür.

4. 3 Kasım 2010
  5. gamzelif

gamzelif 11.06.2011 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tabi öyle gerginliğim yok ama nezaman başlayayım ne kullanayım merak ettim canım, allah kurtarsın bitirmişsin nerdeyse:)))

6. 3 Kasım 2010
  7. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Genelde 4 aydan sonra kullanılması önerilse de bir çok doktorun çatlağın genlerle ilgili olduğunu söylediğine şahidim. Ben bebe yağı ve acıbadem sütü, yağı kullanıyorum. Ablam buğday yağı kullanmıştı. 26 haftalık hamileyim bu arada.. 9 haftalık hamilelikte belirginleşen karın genelde bağırsak hareketlerinin yavaşlamasındandır. Bir süre sonra azalır o karın :) Güzel ve sorunsuz hamilelikler..

8. 3 Kasım 2010
  9. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende talyanın hamileler için özel bitkisel yağ karışımını kullanıyordum hatta bir gün o yağdan bir gün bebe yağı kullanıyordum ama karnım 29. haftada birden haritaya döndü şimdi lierac diye bi krem vardı başta parama kıyamayıp almamıştım şimdi paşa paşa aldım bari çoğalmasınlar oluşan çatlaklarıda minimalize ediyormuş umarım öyle olur..

10. 3 Kasım 2010
  11. tualina

tualina batuhan'ım can oğlum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    16. haftadan itibaren lierac krem kullanıyorum, birde her banyo sonrası bebe yağı sürüyorum...

12. 3 Kasım 2010
  13. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Dr ların ortak söylemi çatlaklar genetik, bu nedenle ne sürerseniz sürün ailede hamilelik sürecinde çatlağı olan bireyler çoksa siz de çatlayacaksınız diyorlar.Tabi yine de önlemimizi almamız lazım.
    Ben düzenli olarak kullanmasamda banyoda bebe yağı,sonrasında da e vitamini ile karıştırdığım acıbadem kremini sürüyorum.24 haftalık hamileyim şimdilik bişey yok ama bundan sonraki süreç çok önemli

14. 3 Kasım 2010
  15. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence en güzeli bebe yağı cnaım hem bıcık bıcık değil hem temiz hemde cildini pamuk gibi yapıyor. ben kullanmadım hiç bişey doktor mutlaka çatlıycan deid 10 kiloyla hamileliği bitirmem rağmen göğsümden baldırlarıma kadar çatladım. görünüşte hiç kilom yok ama aşırı çatlağım var anneme çekmişim.

16. 3 Kasım 2010
  17. nesli885

nesli885 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben 35 haftalığım şuanda doktorun verdığı o pahalı kremleri almadım.Bi kaçkere badem yağı kullandım kötü kokusundan dolayı bıraktım.Arada aklıma geldıkce nemlendirici kremler suruyorum.Henüz bi çatlamam olmadı,ama öğrendiğime göre doğumdan sonra karın toplanırken cıkıyomuş bu çatlaktar meydana:KK34:

18. 3 Kasım 2010
  19. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Ben tatli badem yagi kullaniyorum ve yaninda krem olarak: Louis Widmer ve Mustela.

Buarada benim cildim kuru olduguna zaten hergün Nivea'nin body crème ni kullandigim için hamilelikte de buna devam ediyorum, ki bu da yine badem yagi içeriyor.