gebelikte çatlakları önlemek

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ozgecoshkun tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ozgecoshkun
  1. ozgecoshkun

ozgecoshkun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    gebelikte çatlakları önlemek için hangi yağları kullanmamız gerek?:ecrin_bebek:..ben badem yağı ile bebe losyonun iyi geldiğini duymuştum..bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi?

2. 5 Ağustos 2010
  3. aysu87

aysu87 Canim ailem Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    153
    ben badem yağının cildi beslediği için kıllanma yaptığını duydum.onun için fındık yağı,vazelin ve bebak acı badem sütü kullanmayı düşünüyorum.şuan gebeliğin başında olduğum için sadece vücud için nemlendirici kullanmıyorum.

4. 5 Ağustos 2010
  5. medinem

medinem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebek yağı kakao yağı badem ve zeytin yağlarını spreyli bir şişede çalkalayıp karnıma masaj yaparak sürüyordum hem bana iyi geliyordu ağrı sızı olmuyordu rahatlıyordum hemde hiç çatlağım olmamıştı

6. 6 Ağustos 2010
  7. burkburk

burkburk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    bi doktorun sitesinde okudugum kadarıyla badem yagının catlakları önlediği şehir efsanesiymiş...öyle bir özelliği yokmus...kakao yağı en etkili yağ imiş...bir de bebek yağı...ben ikisini kullanmayı düşünüyorum...bir de kuzenimin önerdiği bi krem var cok iyi geliyomus ondan alıcam...adını unuttum öğrendiğimde yazarım...

8. 9 Ağustos 2010
  9. ozgecoshkun

ozgecoshkun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkürler arkadaşlar..kakao yağı ile bebe losyonu ağırlıklı gözüküyor..en iyisi ikisini karıştırıp sürmek..ben 3,5 aylık hamileyim..şimdiden başlamam gerek diye düşünüyorum..

10. 10 Ağustos 2010
  11. zeycane

zeycane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar çatlak olcaksa önlemek mümkün değil benim ablam 30 kilo aldı o kadar şiştiki ve hiçbişey kullanmadı bir tane çatlağı olmadı ama ben 16 haftalık olduğum halde berbat derecede çatlamaya başladım doktor bile söylüyo bünyeyle ilgili diye ne yaparsam yapıyım engel olamıyorum kafaya takmayın derim bebişlerimiz için değer bence

12. 10 Ağustos 2010
  13. mathilda48

mathilda48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende kakao yağı ve badem yağı iyi gelir diye duydum şu an 22 haftalık hamileyim tüylenme sorunum olduğu için kakao yağını öneririm badem yağı tüylenme yapıyor.

14. 10 Ağustos 2010
  15. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben tavsiye üzerine sebamed'in duş yağını aldım... yağ şeklinde fakat köpürüyor ve durulanıyor.Cildi çok güzel nemli tutuyor.Banyodan çıkmadan onu kullanmaya başladım.Çıktıktan sonra da Dalin'in jel bebe yağından sürüyorum.
    Biz önlemimizi alalım da gerisi zaten bünyesel faktör.
    Babaannem de aktarlarda satılan katı kakao yağını kullandığını anlatırdı.2 tane doğum yapmış fakat 1 tane bile çatlağı yoktu... sabah kalkınca ve akşam yatarken onu sürermiş.

16. 10 Ağustos 2010
  17. johnnybravo

johnnybravo fevkaladenin fevkindeyim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    ilk aylarda bebeyağı yeterli olur
    ben kakao,acıbadem,buğday yağı alıp karıştırdım 1defa sürdüm çok rahatsız oldum emmiyo hemen vıcık vıcık saatlerce bidahada sürmedim
    şimdi sadece bebe losyonu sürüyorum 2.3günde birde eczacı bi arkadaşın hazırladığı bi krem çok iyi geliyo ama ne var içinde hiç sormadım eşime vermiş kullansın çatlağı kesin olmaz die bakalım bekleyip görücez
    sadece karnınıza değil kalça ve dize kadar mutlaka sürün göğüslerede ayrıca
    şuda var eğer deriniz esnek değilse kremin içinde bile yatsanız çatlarsınız

18. 10 Ağustos 2010
  19. duruxsxah

duruxsxah Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ahhhhhh ah gebe kaldıkta şimdi sıra çatlaklaramı geldi